Zbigniew Ziobro zapowiada kasację wyroku w sprawie Romana Polańskiego
Newsy

Ziobro wziął się za Polańskiego! Zapowiada kasację: "Nie można go usprawiedliwiać, jest ścigany za gwałt na dziecku"

Ziobro wziął się za Polańskiego! Zapowiada kasację: "Nie można go usprawiedliwiać, jest ścigany za gwałt na dziecku"

Zbigniew Ziobro zapowiada kasację wyroku w sprawie Romana Polańskiego! W rozmowie z Radiową Jedynką, minister sprawiedliwości zaznaczył, że artysta, nawet z takim dorobkiem jak reżyser, musi być traktowany jak inni - równo wobec prawa. 

 

Mamy pierwsze zdjęcia Rafała Zawieruchy z planu Quentina Tarantino! Co mówi o aktorze Karolina Korwin-Piotrowska?

Ziobro składa kasację w sprawie Polańskiego

Roman Polański w latach 60. został oskarżony o gwałt na 13-letniej dziewczynce. Sprawa ciągnie się od lat, jednak ostatecznie, 30 października ubiegłego roku, Sąd Okręgowy w Krakowie postanowił, że Roman Polański nie musi być deportowany do USA. Innego zdania jest Zbigniew Ziobro, który zapowiada kasację wyroku w Sądzie Najwyższym:

Podjąłem decyzję, że kieruję do Sądu Najwyższego kasację ws. decyzji dotyczącej Romana Polańskiego, w której to sprawie sąd krakowski zdecydował o niewydawaniu pana Polańskiego Stanom Zjednoczonym w sytuacji, kiedy jest oskarżony i ścigany o okrutne przestępstwo wobec dziecka, gwałt na dziecku - mówił minister sprawiedliwości.

Polityk uważa, że wszyscy powinni być traktowani równo. Zaznacza, że gdyby ktoś anonimowy dokonał takiego przestępstwa, z góry byłby deportowany do USA. Nie zgadza się na taryfę ulgową wobec Romana Polańskiego:

Z tego powodu, że on jest osobą znaną - ja mu nie odbieram jego dorobku artystycznego - nie można usprawiedliwiać i tworzyć uzasadnień, że ma być traktowany inaczej. Gdyby to był przysłowiowy Kowalski, nauczyciel, lekarz, hydraulik, malarz, to jestem pewien, że z każdego kraju już dawno zostałby deportowany do Stanów Zjednoczonych. Nie widzę powodu, by stosować tutaj podwójne taryfy. Wszyscy wobec prawa muszą być równi, zwłaszcza jak dopuszczają się przestępstw wobec dzieci - podkreślił minister.

Co o tym sądzicie?

 

Zobacz także: Ofiara Polańskiego: "Polski sąd podjął dobrą decyzję. Nie wiem, czego ludzie jeszcze od niego chcą"

 

Zbigniew Ziobro chce ekstradycji Romana Polańskiego do USA.

Zbigniew Ziobro w garniturze
ONS

 

Czy Roman Polański odniesie się do słów Ziobry?

Roman Polański i Emmanuell Seigner w Cannes
ONS

Roman Polański i Emmanuelle Seigner
East News
Newsy
Jarosław Kaczyński wyrazi zgodę na deportowanie Romana Polańskiego do USA?!
Jarosław Kaczyński wyrazi zgodę na deportowanie Romana Polańskiego do USA?!

Czy zmiana władzy w Polsce wpłynie na sytuację Romana Polańskiego ? Wiele na to wskazuje! Już 30 października 2015 sąd podejmie decyzję o ekstradycji 82-letniego Romana Polańskiego do USA. Francuskie media sugerują, że Jarosław Kaczyński może być zwolennikiem wydania reżysera Amerykanom. Jarosław Kaczyński podejmie decyzję o deportacji Romana Polańskiego? Mówi się, że Polański nie powinien odpowiadać za swoje czyny, ponieważ jest wybitnym reżyserem. My tę argumentację odrzucamy - powiedział jakiś czas temu Jarosław Kaczyński. Jego słowa przypominają teraz francuskie media, które podają, że według polskiego prawa czyny Romana Polańskiego uległy przedawnieniu, ale ostateczna decyzja o deportacji będzie należała do nowego ministra sprawiedliwości, którego powoła nowy premier.   Wiele wskazuje na to, że to Jarosław Kaczyński, szef PiS, podejmie decyzję o losie Romana Polańskiego. Czy w tej sytuacji wizyta Romana Polańskiego w Polsce zakończy się aresztowaniem? Okaże się już wkrótce.   Przypominamy, że polski reżyser został oskarżony o gwałt w 1997 roku , do którego doszło w willi Jacka Nicholsona. Polański wyjechał wtedy do Francji, skąd nie może być deportowany do USA, bo prawo tego kraju nie przewiduje ekstradycji. Czy Roman Polański powinien być deportowany do USA? Zagłosujcie w naszej sondzie!   Roman Polański i Emmanuell Seigner w Cannes Roman Polański w sądzie w Krakowie Roman Polański w sądzie w Krakowie   Zobacz także: Córka Romana Polańskiego: "Biłam kolegów, gdy nie chcieli grać!"

Roman Polański
East News
Newsy
Kolejna kobieta oskarża Romana Polańskiego o molestowanie seksualne: "Niech cały świat się dowie..." Mówi prawdę?
Kolejna kobieta oskarża Romana Polańskiego o molestowanie seksualne: "Niech cały świat się dowie..." Mówi prawdę?

Są nowe zarzuty molestowania seksualnego, którego miał dopuścić się Roman Polański. Kobieta przestawiająca się jako "Robin" razem ze swoją adwokat Glorią Allred przedstawiły je we wtorek na konferencji prasowej w Los Angeles. "Robin" oświadczyła, że Roman Polański molestował ją w 1973 roku, kiedy kobieta miała 16 lat, informuje portal TVN24.pl. Do sytuacji miało dojść w Kalifornii, jednak nie podano szczegółów sprawy. Adwokat zaznaczyła, że sprawa jest już przedawniona, jednak gdy dojdzie do rozprawy sądowej, "Robin" może złożyć zeznania. Ostatnio widziałam Samanthę Geimer, gdy pojawiła się w mediach, żeby wesprzeć pana Polańskiego i stwierdzić, że "zrobił już wszystko, co było do zrobienia".  Wściekłam się. Występuję przed wszystkimi właśnie teraz,  żeby Samantha i reszta świata się dowiedziały, że ona nie była jedyną nieletnią, która padła ofiarą Polańskiego . Nie przeszłam nad tym do porządku dziennego i uważam, że Roman Polański powinien odpowiedzieć za swoje przestępstwo, które popełnił na Samancie Geimer. Uciekł z kraju. Lata minęły i zdobył sławę, ale to nie usprawiedliwia jego przestępstw seksualnych na nieletnich - powiedziała Robin.   Zobacz też:  Tarantino nakręci film o zabójstwie żony Romana Polańskiego! W głównej roli Brad Pitt! Kto jeszcze?   Nowe zarzuty molestowania wobec Romana Polańskiego "Robin", która wysunęła nowe zarzuty molestowania seksualnego, którego miał się dopuścić Roman Polański, powiedziała, że zrobiła to, żeby udowodnić, że są "kolejne nastoletnie ofiary". Przypomnijmy, że Roman Polański jest oskarżony o to, że w 1977 roku podał środki usypiające i alkohol 13-letniej wówczas Samancie Geimer i doprowadził do aktu seksualnego. W Kalifornii każdy kontakt seksualny z osobą nieletnią uznany jest za gwałt. Reżyser przyznał się winy i ramach ugody spędził 42...

Roman Polański nie musi opuszczać Polski
ONS
Newsy
Polska nie wyda Romana Polańskiego amerykańskim władzom AKTUALIZACJA Jest komentarz reżysera!
Polska nie wyda Romana Polańskiego amerykańskim władzom AKTUALIZACJA Jest komentarz reżysera!

Nie będzie ekstradycji Romana Polańskiego do USA! Dlaczego? Sąd stwierdził niedopuszczalność  ekstradycji  reżysera - podaje tvn24.pl! W Krakowie odbyła się w piątek kilkugodzinne rozprawa w sprawie reżysera, który w Stanach Zjednoczonych w latach 60.  został oskarżony o gwałt na 13-letniej dziewczynce. Jak informowało Radio Zet, przed ogłoszeniem decyzji sądu na Romana Polańskiego czekał prywatny samolot na krakowskim lotnisku Balice. Miał wylecieć do Paryża, gdzie Polański może czuć się całkowicie bezpiecznie.  Ale reżyser nie będzie musiał z niego korzystać... Jak krakowski sąd uzasadnił swoją decyzję? Uznał, że Polański odbył już karę w USA. Czyn jak najbardziej zasługiwał na ukaranie w świetle przepisów prawa polskiego, które obowiązywały w przypadku dokonania tego czynu. Sąd musi zakwalifikować ten czyn według najbardziej korzystnych dla oskarżonego przepisów, a był on wówczas zagrożony karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Tak, jest to przestępstwo ekstradycyjne. Czy poszukiwanemu została wymierzona kara? Nie należy się ograniczać do odpowiedzi na pytanie, czy formalnie w tej sprawie zapadł wyrok. Jesteśmy na gruncie procedury amerykańskiej, gdzie to wygląda trochę inaczej. Na to pytanie równie zależy udzielić odpowiedzi pozytywnej. Została dokonana ugoda, w trakcie której została wymierzona kara.  Roman Polański przyznał się do jednego z zarzutów, a prokuratura umorzyła mu pozostałe - cytuje sędziego onet.pl Sprawa ekstradycji reżysera budzi wiele emocji. Wcześniej wypowiadali się o niej m.in. politycy PiS. Mówi się, że Polański nie powinien odpowiadać za swoje czyny, ponieważ jest wybitnym reżyserem. My tę argumentację odrzucamy - powiedział jakiś czas temu Jarosław Kaczyński. AKTUALIZACJA   Na konferencji prasowej po rozprawie, Polański nie krył...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik