Zbigniew Ziobro zapowiada kasację wyroku w sprawie Romana Polańskiego

Ziobro wziął się za Polańskiego! Zapowiada kasację: "Nie można go usprawiedliwiać, jest ścigany za gwałt na dziecku"

Zbigniew Ziobro zapowiada kasację wyroku w sprawie Romana Polańskiego

Zbigniew Ziobro zapowiada kasację wyroku w sprawie Romana Polańskiego! W rozmowie z Radiową Jedynką, minister sprawiedliwości zaznaczył, że artysta, nawet z takim dorobkiem jak reżyser, musi być traktowany jak inni - równo wobec prawa. 

 

Ziobro składa kasację w sprawie Polańskiego

Roman Polański w latach 60. został oskarżony o gwałt na 13-letniej dziewczynce. Sprawa ciągnie się od lat, jednak ostatecznie, 30 października ubiegłego roku, Sąd Okręgowy w Krakowie postanowił, że Roman Polański nie musi być deportowany do USA. Innego zdania jest Zbigniew Ziobro, który zapowiada kasację wyroku w Sądzie Najwyższym:

Podjąłem decyzję, że kieruję do Sądu Najwyższego kasację ws. decyzji dotyczącej Romana Polańskiego, w której to sprawie sąd krakowski zdecydował o niewydawaniu pana Polańskiego Stanom Zjednoczonym w sytuacji, kiedy jest oskarżony i ścigany o okrutne przestępstwo wobec dziecka, gwałt na dziecku - mówił minister sprawiedliwości.

Polityk uważa, że wszyscy powinni być traktowani równo. Zaznacza, że gdyby ktoś anonimowy dokonał takiego przestępstwa, z góry byłby deportowany do USA. Nie zgadza się na taryfę ulgową wobec Romana Polańskiego:

Z tego powodu, że on jest osobą znaną - ja mu nie odbieram jego dorobku artystycznego - nie można usprawiedliwiać i tworzyć uzasadnień, że ma być traktowany inaczej. Gdyby to był przysłowiowy Kowalski, nauczyciel, lekarz, hydraulik, malarz, to jestem pewien, że z każdego kraju już dawno zostałby deportowany do Stanów Zjednoczonych. Nie widzę powodu, by stosować tutaj podwójne taryfy. Wszyscy wobec prawa muszą być równi, zwłaszcza jak dopuszczają się przestępstw wobec dzieci - podkreślił minister.

Co o tym sądzicie?

 

Zobacz także: Ofiara Polańskiego: "Polski sąd podjął dobrą decyzję. Nie wiem, czego ludzie jeszcze od niego chcą"

 

Zbigniew Ziobro chce ekstradycji Romana Polańskiego do USA.

Zbigniew Ziobro w garniturze
ONS

 

Czy Roman Polański odniesie się do słów Ziobry?

Roman Polański i Emmanuell Seigner w Cannes
ONS

Więcej na temat Roman Polański Zbigniew Ziobro
Przeładuj

"Hotel Paradise": Kto odpadł za szybko? Klaudia El Dursi zdradza, kogo jest jej najbardziej szkoda

zobacz 01:10