Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
wojskowy zamach stanu w Turcji
Eastnews
Newsy

Wojskowy zamach stanu w Turcji! Zginęło ponad 250 osób. Polskie biura podróży ODWOŁUJĄ loty do Turcji!

AKTUALIZACJA - czy polscy turyści polecą w najbliższym czasie do Turcji?

Polscy turyści dzień po zamachu polecieli do Turcji! "Co szkodzi? Media lubią, jak coś się dzieje"

Nieudany zamach stanu w Turcji - AKTUALIZACJA

Wczoraj wieczorem w Turcji doszło do nieudanego wojskowego zamachu stanu. Na kilka godzin władzę przejęło wojsko, zamknięto granice, odłączono internet, wyłączono telewizję i wprowadzono godzinę policyjną. Jednak zwolennicy prezydenta wyszli na ulicę i powstrzymali czołgi, dlatego prezydentowi udało się już wrócić do kraju. 

Ci, którzy brali udział w puczu, zapłacą za to wysoką cenę - zapowiedział Erdogan witany przez tłumy swoich zwolenników.

Jak podaje gazeta.pl, powołując się na tureckie media - w starciach zginęło już ponad 250 osób, a 1440 osób zostało rannych.  Tak wyglądał moment kapitulacji części puczystów na moście w Stambule. 

 

Zamach stanu w Turcji - co z Polakami?

MSZ monitoruje sytuację w Turcji i prosi Polaków o zachowanie ostrożności i unikanie publicznych miejsc. 

MSZ apeluje do Polaków przebywających w Ankarze i Stambule o zachowanie spokoju i wzmożonej ostrożności, unikanie miejsc zgromadzeń publicznych oraz podporządkowywanie się poleceniom służb lokalnych - powiedział PAP w nocy z piątku na sobotę dyrektor Biura Rzecznika MSZ Rafał Sobczak.

Co z Polakami, którzy mają wykupione wycieczki do Turcji? Większość biur podróży odwołuje loty do tego kraju. Jako pierwsze biuro taką decyzję podjęło TUI Poland, które odwołało zaplanowane i opłacane przez turystów wyloty do Turcji. Podobną decyzję podjęła Itaka. Z kolei Wezyr daje turystom wybór - mogą zrezygnować z wycieczki i odzyskać pieniądze albo polecieć na wakacje. 

Klienci Wezyra mogą zrezygnować z wakacji w Turcji bez straty swoich pieniędzy, ale biuro lotów nie odwołało. Zatem turystom pozostawia ostateczną decyzję. Posiadający wycieczki kupione w tym biurze podróży mogą też bezkosztowo zmienić kierunek - mówi money.pl  Klaudyna Mortka z serwisu wakacje.pl.

 

Co działo się wczoraj w Turcji? Oto nasza relacja!

Szokujące wiadomości z Turcji! Premier kraju poinformował, że w kraju ma miejsce wojskowy zamach stanu! Wojsko stanęło przeciwko prezydentowi Turcji. W stolicy - Ankarze, słyszano strzały, zaś nad miastem latają samoloty wojskowe. Nad Stambułem jest również mnóstwo helikopterów. Dwa mosty, które oddzielają azjatycką i europejską część miasta, zostały zamknięte. W Ankarze nie działa internet. Została wprowadzona godzina policyjna, telewizja została przejęta przez wojsko. Wszystkie loty z Turcji zostały odwołane. Na Twitterze pojawiło się mnóstwo filmików i relacji świadków.

Wszystkie loty z Turcji zostały odwołane. Słychać strzały w Stambule, niedaleko policyjnej kwatery. Zostali wzięci zakładnicy. Prezydent Turcji jest bezpieczny - podaje CNN.

Tureckie wojsko potwierdza w oświadczeniu, że przejęło władzę. Czołowy turecki generał został wzięty jako zakładnik. W telewizji TRT  (przejętej przez wojsko) odczytane zostało oświadczenie armii:

Nowa konstytucja zostanie przygotowana w najszybszym możliwym terminie, obecny rząd naruszył demokrację i rządy prawa, kraj jest rządzony przez "radę pokojową", którą zapewni spokój społeczeństwu, "rada pokojowa" zapewni, że spokój publiczny nie zostanie zakłócony, wolność obywateli będzie gwarantowana bez względu na religię, rasę i język, stan wojenny został ogłoszony - można było usłyszeć w odczytanym oświadczeniu, które nagle zostało przerwane.

Grupa znajdująca się w obrębie sił zbrojnych, rozpoczęła próbę puczu, aby obalić demokratycznie wybraną władzę - poinformował w oświadczeniu prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan. Dodał, że to próba podjęta przez mniejszość w armii.

Jak podaje "Daily Mirror", prezydent prawdopodobnie został zabrany do bazy morskiej. 

 

TVN 24 podaje, że w telewizji publicznej w Ankarze nastąpił wybuch.

 

 

Co grozi Polakom przebywającym w Turcji na wakacjach?

Co z Polakami, którzy spędzają urlop w Turcji? Jak podaje MSZ, polskim turystom nie dzieje się żadna krzywda i kurorty nie są zagrożone. Wiemy, że wszystkie loty z Turcji zostały odwołane. Konsulat Polski w Turcji oraz ambasada polska proszą, aby wszystkie osoby, które chcą się dowiedzieć czegoś o bliskich, którzy przebywają obecnie w Turcji, żeby kierowali swoje zapytania do MSZ. INFOLINIA MSZ  222 500 116.

 

"Telegraph" opublikował relację Brytyjczyka mieszkającego w Londynie, ale obecnie przebywającego w Stambule?

Dzisiaj wszędzie była policja, myślałem, że to normalne, ale to nie było normalne. Widzieliśmy śmigłowiec, o 10:30 byliśmy w knajpie, nagle wszyscy zaczęli patrzeć na swoje telefony, człowiek powiedział, że armia przejmuje kontrolę nad wszystkim. Coś ludzie czuli, coś wiedzieli.

Zobaczcie zdjęcia! Więcej informacji wkrótce. Będziemy też sprawdzać, co z Polakami, którzy dopiero wybierają się na wakacje do Turcji. Obecnie zamknięte jest lotnisko w Stambule. Jeśli wojsko rzeczywiście przejmie władze, może dojść do zamknięcia wszystkich lotnisk czy nawet granic kraju.

 

Zobacz: Dwie Polki zginęły w zamachu w Nicei. Marzena i Magdalena były siostrami. Nowe informacje z Francji

 

Wojsko na ulicach Ankary.

Strzały z helikopterów!

Wojskowy zamach stanu w Turcji:

Spalony samochód w Stambule
Eastnews

Wojsko przejęło władzę:

Czołgi w Stambule i Ankarze
Eastnews

Ludzie wyszli na ulicę:

Zwolennicy prezydenta Turcji wyszli na ulicę
Eastnews

Ludzie w Turcji wyszli na ulicę
Eastnews

Ludzie w Stambule wyszli na ulice
Eastnews

Tureckie media podają, że zginęło już 90 osób.

Palą się samochody w Stambule
Eastnews

 

Zamach stanu w Turcji! Mnóstwo Polaków drży o swoje rodziny, przebywające na wakacjach w Turcji. 

Próba zamachu stanu w Turcji
EastNews

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Reprezentacja Polski na boisku
Newsy
Reprezentant Polski przebywa w Ankarze! Nagrał dramatyczne wideo
Reprezentant Polski przebywa w Ankarze! Nagrał dramatyczne wideo

Łukasz Szukała, reprezentant Polski w piłce nożnej i zawodnik tureckiego klubu Osmanlisporu, aktualnie przebywa w Ankarze! Sportowiec brał udział w eliminacjach do Euro 2016 i był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. Niestety ze względu na kontuzję nie mógł wziąć udziału w meczach Euro 2016.  Zawodnik nagrał dramatyczne wideo ze swojego balkonu, na którym słychać strzały i latające, wojskowe helikoptery. O wszystkim poinformował dziennikarz Polsatu Sport Sebastian Staszewski, który utrzymuje kontakt z zawodnikiem. Okazuje się, że Łukasz Szukała jest bezpieczny i nic mu nie grozi, choć mieszka obok budynku stacji telewizyjnej TRT, który został przejęty przez wojska puczystów.   Zamach stanu w Turcji - jak wygląda sytuacja? W piątek późnym wieczorem doszło do nieudanego zamachu stanu w Turcji, a wojsko stanęło przeciwko prezydentowi Turcji, aby sprzeciwić się jego polityce. Na kilka godzin zamknięto granice, lotniska, odłączono internet i telewizję, i wprowadzono godzinę policyjną. Po nocnych działaniach udało się przywrócić względny spokój. Zwolennicy prezydenta wyszli na ulice, dzięki czemu mógł on wrócić do kraju. Ci, którzy brali udział w puczu, zapłacą za to wysoką cenę - zapowiedział prezydent Erdogan witany przez tłumy swoich zwolenników. W starciach zginęło 161 osób, a ponad 1440 osób zostało rannych.    Zobacz:  Dwie Polki zginęły w zamachu w Nicei. Marzena i Magdalena były siostrami. Nowe informacje z Francji​ Łukasz Szukała nagrał wideo ze swojego balkonu w Ankarze Wideo z balkonu Łukasza Szukały. Helikoptery ostrzeliwują budynek TV. Dramat Turcji pic.twitter.com/qmLUbcNy7i — Sebastian Staszewski (@s_staszewski) 15 lipca 2016 Łukasz Szukała przebywa w Ankarze Do zamachu stanu doszło w Turcji w piątek późnym wieczorem  

Policjanci na ulicy
Newsy
Wybuch bombowy w bawarskiej restauracji! Zamachowiec to 27-letni Syryjczyk. Są informacje o pierwszych ofiarach!
Kolejny zamach w Niemczech!

Wybuch bombowy w bawarskiej w restauracji! W niedzielę po 22 w miejscowości Ansbach doszło do tragicznych wydarzeń. 27-letni Syryjczyk zdetonował ładunek wybuchowy, który miał w plecaku. W wyniku zamachu zginęła 1 osoba, a 12 zostało rannych. W zeszłym roku Syryjczykowi odmówiono azylu w Niemczech, ale go nie odprawiono ze względów humanitarnych. Wybuch w Bawarii. Ile osób zginęło? Restauracja Eugens Weinstube, w której doszło do zamachu jest położona niemal w samym centrum Ansbach przy staromiejskim rynku, niedaleko zamku, do którego przyjeżdżają tłumy turystów. W pobliżu aktualnie odbywał się festiwal muzyczny na świeżym powietrzu. Syryjczykowi najprawdopodobniej odmówiono wejścia na imprezę, co mogło przyczynić się do zdetonowania ładunku wybuchowego w restauracji. Ewakuowano blisko 2,5 tysiąca uczestników imprezy. Według doniesień mediów na miejscu znajdowało się 200 policjantów, a po wybuchu już 550. Rzecznik prasowy potwierdziła, że do wybuchu doszło po 22 w niedzielę. Zginęła 1 osoba, 12 jest rannych, z czego trzy są w bardzo ciężkim stanie. Zamachowiec zginął na miejscu. Sprawca wybuchu w Bawarii pochodził z Syrii, a do Niemiec przyjechał dwa lata temu. Wówczas odmówiono mu azylu. Nie został jednak deportowany ze względu na trwającą w jego rodzinnym kraju wojnę domową.  Tylko sprawcy poważnych przestępstw, takich jak morderstwo czy gwałt, są deportowani - powiedział szef MSW Bawarii Joachim Herrmann. 27-latek już dwa razy próbował popełnić samobójstwo i był leczony w klinice psychiatrycznej. Nie można wykluczyć, że miał powiązania z islamskim terroryzmem, ale to tylko jeden z wątków śledztwa. Dopiero po zbadaniu tych związków będzie można ostatecznie ustalić, czy był to akt islamskiego terroru - dodał Herrmann. Niestety to nie pierwszy zamach w Niemczech. W piątek doszło do strzelaniny w Monachium,...

Andrzej Duda w niebieskim garniturze
Newsy
Andrzej Duda zabrał głos w sprawie zamachu w Nicei i zaginionych Polek: "Jestem z ich tatą. Sam mam 21-letnią córkę"
Andrzej Duda zabrał głos w sprawie zamachu w Nicei i zaginionych Polek: "Jestem z ich tatą. Sam mam 21-letnią córkę"

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie zamachu w Nicei! 14 lipca doszło do dramatycznych wydarzeń we Francji! Wielka ciężarówka wjechała w świętujący tłum ludzi. Policja potwierdziła, że nie żyją 84 osoby, a 100 jest rannych! Kierowca ciężarówki został zastrzelony, a w samochodzie znaleziono granaty i broń palną. Niestety do Polski dotarły też inne smutne informacje o tym, że w zamachu w Nicei zginęły też dwie Polki - Magda Ch. i Marzena Ch. Dziewczyny były siostrami i pochodziły z małej miejscowości nieopodal Krakowa - Krzyszkowice. Razem z 20-latką i 21-latką była ich trzecia siostra, 23-letnia Dorota, która uniknęła śmierci. Ich ojciec jest w bardzo złym stanie, a głos w sprawie zamachu w Nicei zabrał prezydent Andrzej Duda, który przekazał słowa otuchy dla ojca Magdy i Marzeny: Chciałem złożyć wyrazy współczucia poszkodowanym, rodzinom tych, którzy zginęli. Trudno wczuć się w ten ból, który odczuwają. Jest niestety bardzo prawdopodobne, że zginęły dwie Polki. Magda i Marzena, dwie z czterech sióstr, które były w Nicei. Chcę powiedzieć, że jestem z ich tatą. Sam mam 21-letnią córkę. Chciałbym, żeby wiedział, że jestem z nim - mówił na antenie TVN24. Andrzej Duda o zamachu w Nicei Prezydent jest wyraźnie poruszony tym, co dzieje się na świecie. W swoim przemówieniu nie krył tego, jak bardzo ta sprawa go dotknęła i jak bardzo współczuje rodzinom ofiar. Chcę, żeby terroryści wiedzieli jedno: że nie uda im się zniszczyć wolnego świata, nie uda im się zniszczyć wolnych ludzi i nie uda im się zniszczyć ludzi, którzy mają zasady. Nie ma innego sposobu na tego typu akty, nie ma innego sposobu na terroryzm - tylko jedność. Tylko to, żeby pozostawać we wspólnocie, wspólnie walczyć o utrzymanie naszych wartości, o to, żeby istniały. Bez zemsty - nie można się zachowywać tak jak ci, którzy zabijają ludzi, tylko po prostu...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner