Tomasz Zieliński został wyrzucony z olimpiady w Rio
Eastnews

Tomasz Zieliński złapany na dopingu i wyrzucony z olimpiady w Rio! "Brak mi słów" AKTUALIZACJA

Tomasz Zieliński został wyrzucony z olimpiady w Rio
Eastnews

Tomasz Zieliński złapany na stosowaniu dopingu! Poniedziałek 8 sierpnia nie jest dobrym dniem dla polskich sportowców. Z rywalizacji sportowej odpadli m.in. Aleksandra Socha, Arleta Podolak i Jan Świtkowski, o których cicho mówiło się, że mogą zdobyć medal, a teraz wstydliwie kończy igrzyska polski sztangista.

Tomasz Zieliński złapany na dopingu na olimpiadzie w Rio

Tomasz Zieliński miał wystartować w najbliższą sobotę 13 sierpnia w podnoszeniu ciężarów. Startujący w wadze do 94 kilogramów Zieliński został wyrzucony z igrzysk i opuścił już wioskę olimpijską. Taką decyzję podjął prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Kraśnicki.

 

Jeszcze w czerwcu wydawało się, że Tomasz Zieliński w ogóle nie pojedzie do Rio. Za niesubordynację sztangista został skreślony z listy zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich.

Obaj lekceważyli sobie cykl przygotowań do igrzysk, nie przyjeżdżali na obowiązkowe zgrupowania, przysyłali zwolnienia lekarskie, swoją absencję tłumaczyli różnymi, dziwnymi powodami – tłumaczył decyzję prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, Szymon Kołecki.

Szkoda, że decyzja nie została utrzymana. Polski sport uniknąłby kompromitacji. Trudno wyobrazić sobie większy wstyd dla sportowca niż złapanie na stosowaniu środków dopingowych.

 

AKTUALIZACJA

Tomasz Zieliński zabrał głos w sprawie całej afery. Sportowiec nie przyznaje się do winy, twierdzi, że został popełniony błąd w sztuce:

 

Chyba mi się to śni, brak mi słów. Szczerze mówiąc nie wiem, co się stało. Chyba mi się to śni, brak mi słów. Musiał być popełniony jakiś błąd w sztuce. Przez 10 lat trenowałem dla naszego kraju, 20 lat spędziłem na treningach i nigdy się nie dopingowałem. I nagle wyskakują mi z taką informacją. Miałem trzy kontrole przed przyjazdem do Rio i wszystkie były negatywne. Nawet godziny nie spędziłem w wiosce i od razu zostałem wzięty na kontrolę. 6 sierpnia dowiedziałem się, że próbka była pozytywna - mówił sztangista podczas spotkania z dziennikarzami.

Co dalej z Tomaszem Zielińskim? Przekonamy się już niebawem.

 

To koniec igrzysk dla Tomasza Zielińskiego

Tomasz Zieliński wyrzucony z Rio za doping
Eastnews

Polski sportowiec został przyłapany na stosowaniu dopingu

Tomasz Zieliński złapany na dopingu na igrzyskach
East News

Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22