Łukasz Kubot i Marcin Matkowski Rio 2016
East News

Na żywo! Relacja z trzeciego dnia igrzysk Rio 2016. Polacy ciągle przegrywają. Kubot i Matkowski poprawią nam humor?

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski Rio 2016
East News
23:13 - Dzisiaj w Rio Polaków już nie zobaczymy, dlatego żegnamy się z Wami i zapraszamy na jutro.
 
Podsumowanie? Szkoda gadać.
 
23:07 - W tenisie idzie nam tak samo jak w pływaniu. A że w pływaniu nam nie idzie to Kubot i Matkowski poza turniejem olimpijskim. Życzymy sobie, aby gorszych dni dla polskich sportowców już w Rio nie było. I bardzo martwimy się o jutro :(.
 
23:01 - Zgodnie z przewidywaniami - drugi set rozstrzygnie tie-break.
 
22:55 - Status quo na korcie tenisowym się utrzymuje. 5:5 i serwują Polacy.
 
22:45 - A nie, pardon, chyba były jakieś przełamania - na chwilę przełączyliśmy się na łucznictwo. Tak czy siak efekt taki jakby nie było przełamań ;).
 
22:44 - Jak na debla przystało - gem serwisowy za gem serwisowy. 4:3 dla Polaków i czekamy na przełamanie.
 
22:35 - Chyba o tym nie pisaliśmy, więc nadrabiamy. Małgorzata Białecka po trzech wyścigach zajmuje 15 miejsce w żeglarskiej klasie RS:X. Do końca jeszcze duużo wyścigów.
 
22:23 - W drugim secie na razie wszyscy wygrywają swoje serwy. Wygrywamy 2:1.
 
22:14 - D...a. Przegrywamy pierwszego seta. Tzn. przegrywają go Kubot i Matkowski.
 
22:12 - Polacy walczą na krawędzi. Hiszpanie mieli już dwie piłki setowe. Gramy.
 
22:01 - No ale tak to nie grajmy! Przegrywamy 2:5.
 
21:56 - Przez chwilę było groźnie, bo Polacy zostali przełamani, ale za chwilę Hiszpanie zostali odłamani :). 2:3, ale serwujemy na remis.
 
I spójrzmy jeszcze na panoramę olimpijskich kortów:
korty tenisowe w Rio
screen TVP
 
21:51 - Tymczasem w alternatywnym wszechświecie...
Twitter
 
21:45 - Polacy grają z Hiszpanami Ferrerem i Bautistą. Na razie mamy wynik 1:1 w pierwszym secie. Warto nieśmiało nadmienić, że Polacy są faworytami tego spotkania.
 
21:36 - Kubot i Matkowski już na korcie. Trzymajmy kciuki!
 
21:25 - Poprawmy sobie humory miłym dla oka widokiem. Joanna Jóźwik szybko biega i ładnie wygląda. Takich olimpijczyków nam trzeba!
Joanna Jóźwik
Facebook/joannajozwik800
 
21:09 - Natalia Pacierpnik, polska kajakarka górska, awansowała do półfinału z ósmego miejsca, a my czekamy na deblowy mecz Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego. Tylko oni mogą nam dzisiaj poprawić humor.
 
20:45 - Współczujecie złapanemu na dopingu Zielińskiemu? Wierzycie, że to pomyłka?
Tomasz Zieliński przyłapany na dopingu Rio 2016
Twitter/mjermakow
 
20:39 - Zła wiadomość. Przejrzeliśmy plan startów Polaków w dniu jutrzejszym i, cóż, nie zdobędziemy jutro żadnego medalu.
 
20:30 - Złapany na dopingu Tomasz Zieliński twierdzi, że coś jest nie tak i będzie się odwoływał. To zwyczajowa reakcja sportowca przyłapanego na dopingu. W większości nic to nie zmienia w ostatecznym rozrachunku, ale przecież nie powiedzą: Tak, brałem, sorrrryyyy.
 
20:20 - Nie było nas przez dłuższą chwilę, bo przecieraliśmy oczy ze zdziwienie. Małgorzata Białecka, która w żeglarstwie miała walczyć o medal, po dwóch wyścigach na 19. miejscu. Piotr Myszka po trzech piąty. Polak może płynąć do portu, na dzisiaj koniec zawodów.
 
19:54 - Piotr Myszka po dwóch wyścigach jest piąty. To oznacza niewiele, bo wyścigów jest dużo, a na dodatek wynik najgorszego można na koniec skasować.
 
19:42 - Powiemy szczerze, że niewiele rozumiemy z komentarza żeglarstwa i nie wiemy za bardzo jak idzie Myszce i Białeckiej.  Ale słyszymy słowa "świetnie" i "bardzo dobrze". A także "trzynaste miejsce".
 
19:34 - Nie popisali się też polscy kajakarze górscy. Marcin Pochwała i Piotr Szczepański zgarnęli 50 punktów kary za ominięcie bramki. Na szczęście liczył się będzie pierwszy przejazd eliminacyjny i Polacy z jedenastego miejsca awansują do półfinału. Chyba, bo już tyle złych wiadomości dzisiaj mieliśmy, że mamy nadzieję, że czegoś nie przeoczyliśmy.

Tomasz Zieliński złapany na dopingu. Polak wyrzucony z Rio!

 
19:02 - Polskie kolarki dzisiaj nie startują, więc po treningu pozują do nieprzyzwoitych zdjęć.
Facebook/piotr.wadecki.39
 
18:59 - I rzeczywiście. Nie była w formie. Ostatnie miejsce w najsłabszym wyścigu eliminacyjnym.
 
18:55 - A za chwilę w basenie Katarzyna Baranowska. Przemysław Babiarz nie ukrywa, że polska pływaczka nie jest w formie. Zobaczymy.
 
18:50 - I nie awansował do półfinału. Zabrakło jednej setnej sekundy, wystarczyło nie obcinać paznokci.
 
18:48 - Na pływalni Jan Świtkowski wystartował w eliminacjach 200 m stylem motylkowym. Wystartował tak sobie. Zajął szóste miejsce i.........
 
18:45 - Odpadnięcie z igrzysk to traumatyczne wydarzenie. Ola Socha opuszczała planszę ze łzami w oczach. - Wiem o tym, że byłam faworytką i naprawdę super się czułam. Tyle miesięcy pracy, teraz ciężko mi mówić. Nie jestem chyba dzieckiem igrzysk. Za nerwowo trochę i za szybko chciałam wygrać, ale trudno nie chcieć - płakała odpowiadając na pytania dziennikarzy.
 
18:42 - Jeden medal już w kraju - Rafał Majka wrócił z nim dzisiaj do Polski.

Świetny występ Natalii Pacierpnik na igrzyskach

18:32 - Świetnie poradziła sobie Natalia Pacierpnik. Na razie prowadzi! (W eliminacjach do półfinału).
 
18:23 - Napisaliśmy, że medalu dziś nie zdobędziemy i zdanie podtrzymujemy, ale na trasę regat windsurfingowych wyruszyli nasi Piotr Myszka i Małgorzata Białecka w klasie RS:X. A to kandydaci do medali! Wyścigów będzie jednak jeszcze sporo i wiele może się zdarzyć.
 
Nie wiemy, jak im poszło, bo przekaz telewizyjny sobie, a komentarz sobie.
 
18:21 - Natalia Pacierpnik za parę minut wyruszy na kajakowy spływ. Trzymajmy kciuki za awans do półfinału.
 
18:17 - Z takimi paznokciami Anita Włodarczyk zdobędzie w Rio złoty medal.
paznokcie Anity Włodarczyk
Twitter
 
18:11 - Nie będziemy Wam ściemniać. Dzisiaj medalu dla Polski nie będzie.
 
18:00 - Polacy na razie na dziewiątym miejscu. To dobrze, zaufajcie nam.
 
17:55 - Rozpoczął się spływ kajakowy. Polska dwójka Marcin Pochwała i Piotr Szczepański w konkurencji C2 popłynęła całkiem nieźle. Nie wygra, ale też nie przegra i raczej awansuje do półfinału.
 
17:45 - Jak to się mówi: I po zawodach! Kantor/Łosiak przegrali z Rosjanami. Na szczęście nie ma to póki co żadnych poważnych konsekwencji. Został jeszcze jeden mecz i dalej mogą awansować do 1/8. No ale to już nie dzisiaj.
 
17:43 - I kiedy nasi byli bliscy remisu, nasz zawodnik zepsuł serw. 14:15 w drugim secie, ale było już dużo gorzej.
 
17:31 - Polacy przegrali pierwszego seta, ale spokojnie, w siatkówce plażowej trzeba wygrać dwa sety.
 
17:19 - Chłopaki grają w siatkówkę, a w międzyczasie dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn - Miłosz Jankowski, Artur Mikołajczewski - awansowała do półfinału.
 
17:14 - #PILNE Piotr Łosiak zgubił czapkę! A w meczu 3:5 w pierwszym secie.
 
17:09 - Czas na większe emocje! Na boisko do siatkówki plażowej weszli właśnie Bartosz Łosiak i Piotr Kantor i za chwilę rozpoczną swój drugi mecz na igrzyskach. Rywale to Rosjanie: Nikita Ljamin, Dmitrij Barsuk. Czas pomścić duet Prudel/Fijałek, który wczoraj przegrał z inna rosyjską parą.
 
16:47 - Albo i nie taki zły. Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet, eliminacje - Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak - właśnie awansowała do półfinału.
 
16:46 - Nie dogoniła. To nie jest dobry dzień dla polskich sportowców.
 
16:42 - Polka goni! 8:10.
 
16:37 - W 1/8 do walki ruszyła Gosia Kozaczuk. Ruszyła i przegrywa 2:8 z Tunezyjką.
 
16:25 - Trwają zawody szermierek. Oprócz Polki Małgorzaty Kozaczuk walczy w nim również pierwsza amerykańska sportsmenka w historii występująca w hidżabie.
Ibtihaj Muhammad
Twitter/Rio2016_en
 
16:15 - Śmiało możecie jeść jakiś obiad lub coś takiego, emocje na razie jak na grzybach.
 
15:57 - Niedługo kolejne występy polskich wioślarzy, a póki co nie ma nikogo, kto by nas pocieszył po odpadnięciu polskich walecznych dziewczyn.
 
15:47 - Dużo piszemy o porażkach, więc teraz o zwycięstwie.... A nie, nie ma żadnego :(.
 
15:35 - Niestety, Arleta Podolak i Ola Socha, które po cichutku rozważane były do olimpijskiego medalu, mniej więcej w tym samym czasie żegnają się Rio.
 
15:27 - A teraz już 3:8. Pięć punktów w minutę? Może pomoże pogadanka z trenerem.
 
15:26 - Socha zaczęła słabo, ale jest coraz lepiej. Już tylko 3:4 dla Włoszki.

Arleta Podolak odpadła z igrzysk olimpijskich

15:20 - I to by było na tyle udziału Arlety Podolak na igrzyskach. Przegrała w pierwszej walce. Miejmy nadzieję, że lepiej pójdzie naszym w szermierce. Swoją walkę w 1/16 zaczyna Aleksandra Socha.
 
 
15:16 - Na tatami Arleta Podolak zaczęła się szarpać z reprezentantką Tajwanu. Tak wygląda judo.
 
15:08 - Chinka wraca do domu, żegnamy. Kozaczuk walczy dalej w 1/8.
 
15:06 - Bogna Jóźwiak poza turniejem szermierczym, ale Gosia Kozaczuk radzi sobie dużo lepiej i wygrywa 11:8. Chinka goni.
 
15:00 - Na planszy obok walczy natomiast Małgorzata Kozaczuk. I też nie jest faworytką starcia z Chinką. Zobaczymy jak to będzie. A Bogna Jóźwiak przed walką wygląda tak (z lewej):
Bogna Jóźwiak
screen TVP
 
14:55 - Kończąc podsumowanie polskiego poranka w Rio trzeba jeszcze wspomnieć o Bognie Jóźwiak, która awansowała do 1/16 turnieju szablistek. Pomogła jej w tym kontuzja brazylijskiej rywalki. W następnej rundzie nie będzie łatwo (nigdy nie jest), rywalką Polki główna faworytka szabli. Dziewczyny właśnie weszły na planszę.
 
14:53 - Potem było gorzej. Polska ósemka nie dała rady przebić się do finału i o awans będzie musiała walczyć w repasażach. Repasaże wioślarskie to takie baraże piłkarskie. A baraże... No dodatkowe zawody, w których przegrani walczą o awans.
 
14:50 - Za nami już starty polskich wioślarzy, którzy po wczorajszym dniu przymusowej przerwy spowodowanej wietrzną pogodą, wrócili na tor wioślarski. Na dobry początek dobrze pokazała się polska kobieca czwórka podwójna - Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska. Dziewczyny awansowały do finału A zajmując w swoim wyścigu drugie miejsce.
 
14:42 - Rozpoczynamy relację z trzeciego dnia igrzysk olimpijskich. Dzisiaj o medal w Rio będzie trudno i piszemy to z pełną świadomością swoich słów! Naprawdę. Zwykle nasze przewidywania się nie sprawdzają i liczymy, że tymi słowami poważnie zwiększyliśmy szanse polskich sportowców na olimpijskie medale! :)
 
Już niebawem zapraszamy na naszą relację z trzeciego dnia XXXI Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016. Dziś dużo występów Polaków. Kogo i o której zobaczymy? Na pewno nie zabraknie emocji!
 

Występy Polaków podczas trzeciego dnia igrzysk olimpijskich Rio 2016. 8 sierpnia, poniedziałek

KAJAKARSTWO GÓRSKIE 
 
17.30 - C2 mężczyzn, eliminacje - Marcin Pochwała i Piotr Szczepański
18.10 - K1 kobiet, eliminacje - Natalia Pacierpnik
 
SZERMIERKA
 
14.00 - 1. runda szabla kobiet, indywidualnie - Bogna Jóźwiak, Małgorzata Kozaczuk, Aleksandra Socha
15.00 - 2. runda
16.35 - 1/8 finału
17.40 - ćwierćfinały
21.00 - półfinały
22.15 - o trzecie miejsce
22.45 - finał 
 
ŁUCZNICTWO KOBIETY 
 
14.26 - 1. runda turnieju indywidualnego - Karina Lipiarska-Pałka 
15.05 - 2. runda turnieju indywidualnego - ew. Karina Lipiarska-Pałka
 
JEŹDZIECTWO
 
15.00 - WKKW indywidualnie i drużynowo, dzień 3 - Paweł Spisak
 
JUDO 
 
15.00 - eliminacje 57 kg, kobiety - Arleta Podolak
15.30 - ćwierćfinały 
20.30 - repasaże 
20.46 - półfinały 
21.40 - o brązowy medal
22.00 - finał 
 
SIATKÓWKA PLAŻOWA
 
17.00 - grupa B: Bartosz Łosiak, Piotr Kantor - Nikita Ljamin, Dmitrij Barsuk (Rosja)
 
BOKS 
 
17.30 - 1. runda, 75 kg - Tomasz Jabłoński
 
PŁYWANIE
 
18.31 - 200 m st. motylkowym mężczyzn, eliminacje - Jan Świtkowski
18.59 - 200 m st. zmiennym kobiet, eliminacje - Katarzyna Baranowska
4.10 - 200 m st. motylkowym mężczyzn, półfinały - ew. Jan Świtkowski
4.36 - 200 m st. zmiennym kobiet, półfinały - ew. Katarzyna Baranowska
 
TENIS
 
1/8 finału gry podwójnej mężczyzn - Łukasz Kubot i Marcin Matkowski
 
WIOŚLARSTWO 13.30
 
13:40 - czwórka podwójna kobiet, repasaże - Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska
14.20 - ósemka mężczyzn, eliminacje - Polska
16.40 - dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet, eliminacje - Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak
17.10 - dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn, eliminacje - Miłosz Jankowski, Artur Mikołajczewski
17.50 - dwójka bez sternika kobiet, eliminacje - Anna i Maria Wierzbowskie
 
ŻEGLARSTWO
 
18.00 - Laser mężczyzn, 1. wyścig - Kacper Ziemiński
18.00 - RS:X mężczyzn, 1. wyścig - Piotr Myszka
18.10 - RS:X kobiet, 1. wyścig - Małgorzata Białecka
19.00 - RS:X mężczyzn, 2. wyścig - Myszka 
19.10 - RS:X kobiet, 2. wyścig - Białecka
19.25 - Laser mężczyzn, 2. wyścig - Ziemiński 
20.00 - RS:X mężczyzn, 3. wyścig - Myszka
20.10 - RS:X kobiet, 3. wyścig - Białecka

Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22