portrety rodziny Gesslerów, od lewej: Magda, Adam senior, Mateusz, Adam jr Gessler, Tadeusz Muller i Marta Gessler Piotr Gessler w białej koszuli patrzy w obiektyw w 2014 roku Marta Gessler stoi na dworzu w niebieskiej sukience z torba w ręku Adam Gessler ojciec z synami Adamem i Mateuszem Gesslerami w garniturach stoją objęci na zielonym trawniku Mateusz Gessler w granatowym sweterku przyprawia sobie rogi z papryki
portrety rodziny Gesslerów, od lewej: Magda, Adam senior, Mateusz, Adam jr Gessler, Tadeusz Muller i Marta Gessler
EAST NEWS (5)
Też się gubicie?
1/8
portrety rodziny Gesslerów, od lewej: Magda, Adam senior, Mateusz, Adam jr Gessler, Tadeusz Muller i Marta Gessler
EAST NEWS (5)

Czy Magda Gessler jest mamą Mateusza Gesslera? Czy Marta Gessler to siostrą Magdy? Też się gubicie w klanie Gesslerów? Wyjaśniamy, kto jest kim w rodzie restauratorów. Bo w ich rodzinnych koligacjach wiele osób się gubi, myląc kto jest, czyim mężem czy dzieckiem. Mylą się też restauracje, które prowadzą, a przecież nie wszyscy je mają. A skąd się wzięli Gesslerowie? Wszystkiego nie zapoczątkowała jednak Magda Gessler... To Zbigniew Gessler ojciec Adama (ojciec Mateusza Gesslera) i Piotra Gesslerów (męża Magdy Gessler) prowadził w czasach PRL pierwszą rodzinną cukiernie na Starówce, potem cukiernię Bajka i restaurację Staropolska na warszawskich Bielanach. Przekonał swoich synów, aby rozwijali biznes restauratorski. Adam chciał zostać aktorem i reżyserem, jednak w połowie lat 80. zajął się handlem używanymi silnikami Diesla. Interes nie wypalił, a on sam trafił do aresztu. Co było dalej? Potem Adam i Piotr otworzyli na Senatorskiej restaurację. Adam zabawiał gości (do tej pory stawia na pewien teatr, magię w restauracji, nie tylko jedzenie) Piotr pracował w kuchni, gdzie pomagała mu żona Marta. Ale pod koniec lat osiemdziesiątych Piotr poznał Magdę Ikonowicz-Muller i choć początkowo podobał się jej Adam, to zakochała się w Piotrze. Co było dalej? Zapraszamy do naszej galerii rodzinny - Kto jest kim w rodzinie Gesslerów.

 

Zobacz także: Mateusz Gessler o roli jurora w MasterChef Junior. "Nie mam lęku przed nieznanym".

2/8
Piotr Gessler w białej koszuli patrzy w obiektyw w 2014 roku

Piotr Gessler brat Adama Gesslera, pierwszy mąż Marty, a potem drugi Magdy Gessler. Nie udziela się medialnie, nie bywa na salonach. Prowadzi swoje biznesy i na nich się skupia, po rozwodzie z Magda Gessler zostawił jej restaurację U Fukiera. Choć mówi się, ze nadal ma w niej udziały.

 

Zobacz także: Mateusz Gessler o rodzinie, dzieciństwie i trudnych relacjach z ojcem.

3/8
Marta Gessler stoi na dworzu w niebieskiej sukience z torba w ręku

Marta Gessler to pierwsza żona Piotra Gesslera, który potem ożenił się z Magdą Gessler. Marta i Piotr mają syna Mikołaja Gesslera.

Przez jakiś czas Marta pracowała razem w jednej restauracji z Piotrem (który był już jej byłym mężem) i Magdą Gessler. Do czasu podziału majątku. Jest często mylona z Magdą, choć jak powiedziała jej to nie przeszkadza.

Robimy zupełnie różne rzeczy i jesteśmy różne. Jedno nas łączy – nazwisko, które tak naprawdę do nas nie należy. Byłyśmy żonami Gesslera – powiedziała w jednym z wywiadów.

Marta Gessler prowadzi restaurację Qchnia Artystyczna w Zamku Ujazdowskim . Ma też kwiaciarnię Warsztat Woni. Serwuje własne dania, które bazują na kuchni wegańskiej i wegetariańskiej. Zaczęła je wymyślać, bo jej syn był alergikiem i niewiele co mógł jeść jako dziecko. Miała też swój program w telewizji i pisze felietony o zdrowym żywieniu. Syn Marty i Piotra Gesslerów - Mikołaj pracuje w Qchni Artystycznej. Studiował zarządzanie biznesem i pomaga mamie.

4/8
Adam Gessler ojciec z synami Adamem i Mateuszem Gesslerami w garniturach stoją objęci na zielonym trawniku

Adam Gessler (na zdjęciu w środku) pozuje tu  w towarzystwie swoich dwóch synów młodszego Adama Szczęsnego Gesslera i starszego Mateusza Gesslera.

 

Adam Gessler jest restauratorem i biznesmenem. Przez dłuższy czas prowadził Dom Restauracyjny Gessler, ale jesienią 2007 roku komornik wyeksmitował restauratora ze Starówki. Od tego czasu zajmuje pierwsze miejsce na liście dłużników warszawskiego zarządcy lokali miejskich. Zasądzona kwota długo to:  zasądzonej kwoty 50 mln złotych. Podobno niewiele do tej pory udało się miastu odzyskać. Inne inwestycje Adama Gesslera to restauracja "Esterka" w Kazimierzu nad Wisłą,  na Podlasiu z żoną Joanną Sobieską-Gessler kupili pałac w Patrykozach. Należy do niego restauracja "U Kucharzy", ale lokal też nie cieszył się popularnością i ma długi.  Adam Gessler tak jak Magda Gessler chciał zostać gwiazdą telewizji. W latach 2010-2011 prowadził w TVP program Wściekłe gary, program kulinarny prezentujący najlepsze restauracje i dania kuchni polskiej, a w roku 2012 – Euro według Gesslera, program poświęcony gastronomicznym przygotowaniom do piłkarskich mistrzostw świata. Po aferze z długiem Adam Gessler zniknął z telewizji i salonów... Mówiło się, że przeszkadzała mu sława byłej szwagierki  Magdy Gessler...

 

Adam Szczęsny Gessler drugi młodszy syn Adama Gesslera z małżeństwa Joanną Sobieską, od lat pracuje z ojcem i był jego prawą ręką we wszystkich restauracjach, które otwierał. Za nim też ciągną się sprawy z długami.

Jakbyście się zastanawiali to informujemy: Szczęsny to imię, polska wersja imienia Feliks.

 

Zobacz także: Mateusz Gessler o rodzinie, dzieciństwie i trudnych relacjach z ojcem.

5/8
Mateusz Gessler w granatowym sweterku przyprawia sobie rogi z papryki

Mateusz Gessler - juror MasterChef Junior i właściciel restauracji "Warszawa Wschodnia" - to starszy syn Adama Gesslera z jego pierwszego małżeństwa z Joanną Roqueblave. Ale Mateusz nie jest mocno związany z ojcem.

Jestem synem Adama... Raczej korzyści z tego powodu nie mam - wyznał. - Każdy wie, jaki on jest. Wy, dziennikarze, znacie go lepiej ode mnie. Ja poznałem go dopiero w 2002 roku i nie mam pojęcia, co pan Adam wcześniej robił. Wychowałem się we Francji z mamą, wyjechaliśmy tam w 1981 roku - mówił w wywiadach.

Mimo to, to jednak zaczynał w Polsce w restauracji ojca jako kucharz i przez dłuższy czas pracowali razem. Uważa, że jego jego tata stworzył pewną jakość prowadzenia restauracji, tylko szkoda, że zniszczył swoje imperium. Z racji na te same nazwiska był nieraz uważany za syna Magdy Gessler. Mateusz zawsze pochlebnie wyraża się o swojej ciotce Magdzie, która według niego jest niezaprzeczalną osobowością.

Mateusz ma żonę i synka. Jego syn jest w wieku zbliżonych do wieku uczestników programu "MasterChef Junior".

 

Zobacz także: Mateusz Gessler o rodzinie, dzieciństwie i trudnych relacjach z ojcem.

6/8
Tadeusz Muller syn Magdy Gessler stoi obok matki seledynowej koszuli półsylwetki
Rafal Maciąga/FORUM

Tadeusz Muller to syn z pierwszego małżeństwa Magdy Gessler z Volkhartem Mulleem, korespondenta "Der Spiegel" w Madrycie. Pierwszy mąż Magdy Gessler umarł na raka i dlatego Magda z dzieckiem wróciła z Hiszpanii do Polski.  W 1986 roku Gessler wyszła za mąż za Piotra Gesslera. Tadeusz poszedł w ślady mamy. W 2006 roku założył pierwszą w Polsce hiszpańską restaurację - Tapas Bar w Warszawie. Teraz pracuje jako kitchen concept manager, czyli pomaga w wymyśleniu restauracji i ich profilu, aby odniosły sukces. Można powiedzieć, ma podobną pracę do mamy w "Kuchennych rewolucjach", ale kształtuje dopiero co powstające restauracje. Spod jego ręki wyszło wiele modnych w Warszawie knajp. Jednak stroni od  bywania i medialnej zawieruchy, które zdaje się Magda Gessler uwielbia.

7/8
Lara Gessler plan amerykański w białej sukience stoi, ma rozpuszczone włosy

Magda Gessler ze związku z Piotrem Gesslerem ma córkę Larę Gessler. Lara ma 27 lat i również uwielbia gotowanie. Studiowała socjologię, ale w końcu dołączyła do rodzinnego interesu i prowadzi cukiernię-restaurację Słodki Słony. Pomaga też mamie w jej restauracji "U Fukiera".

Nie jestem menedżerem, ale to ja układam menu, pilnuję jakości produktów i personelu – mówi w jednym z wywiadów Lara.

Mówi się, że to Lara jest następczynią Magdy Gessler również w medialnej karierze. Czy poprowadzi kiedyś "Kuchenne rewolucje"?

 

Zobacz także: Mateusz Gessler o roli jurora w MasterChef Junior. "Nie mam lęku przed nieznanym".

 

 

8/8
Magda Gessler stoi objeta z bratem Piotrem Ikonowiczem

Magdę Gessler znają wszyscy! To najbardziej rozpoznawalna i barwna osoba z całego klanu.

Magda Gessler i jej brat Piotr Ikonowicz są dziećmi korespondenta PAP na Kubie i w Hiszpanii Mirosława Ikonowicza. Oboje kilkanaście lat mieszkali za granicą.

Magda studiowała malarstwo, ale już w Madrycie zajęła się kulinarnym biznesem. Organizowała catering na dwór królewski. Kiedy po śmierci pierwszego męża wróciła do Polski  z małym synem Tadeuszem, poznała Adama i Piotra Gesslerów. Zaczęła z nimi współpracować w ich restauracji, wspierała ich swoimi oszczędnościami.  Dziś wspomina, że na Senatorskiej była kucharką i kelnerką.  Z czasem Magda i Piotr Gessler się w sobie zakochali, ale nadal pracowali w tym samym lokalu co Adam Gessler i Marta Gessler. Sytuacja stała się niewygodna.  W końcu w 1991 roku cała czwórka rozdzieliła pomiędzy siebie trzy lokale. Adam dostał Trębacką, a Piotr wraz z Magdą przenieśli się do Fukiera przy Rynku Starego Miasta. Po rozstaniu z Piotrem, Magda Gessler zatrzymała restaurację "U Fukiera" i otworzyła ponad 20 restauracji, ale część ma swoich udziałowców, a Gessler firmuje je swoim nazwiskiem.

 

Brat Magdy, Piotr Ikonowicz, to znany działacz społeczny i dziennikarz, ma też swoją partię Ruch Sprawiedliwości Społecznej. Często udziela się w telewizji w programach społecznych, na pikietach organizuje protesty.

Piotr Ikonowicz jest politykiem lewicowym, który uważa, że jego siostra, jako osoba z dużymi pieniędzmi, powinna płacić wyższe podatki. Dlatego miłość bratersko-siostrzana nie jest u nich najłatwiejsza. Ale kiedyś wydali wspólne oświadczenie, aby nikt nie miał złudzeń, czy się wspierają.

Bardzo wielu dziennikarzy uważa, że to interesujące, że jesteśmy rodzeństwem. Interesuje ich kontrast między nami. Szukają więc sporu. Nawet jeżeli taki spór nie istnieje. To prawda, rzadko się widujemy, ale nie mówimy o sobie nawzajem złych rzeczy. Żadne z nas nie ma nic przeciwko dobrej kuchni i działalności społecznej. I nie damy się napuszczać na siebie nawzajem - napisali.

Zobacz także: Mateusz Gessler o roli jurora w MasterChef Junior. "Nie mam lęku przed nieznanym".