Magda Gessler i jej mąż, Piotr
Zenon Zyburtowicz/East News
Newsy

Piotr Gessler nie żyje. Magda Gessler żegna byłego męża: "Najcudowniejszy tata Lary"

Magda Gessler za pośrednictwem Instagrama pożegnała swojego drugiego męża, Piotra Gesslera. O śmierci restauratora poinformowała Lara Gessler

Wczoraj o śmierci Piotra Gesslera poinformowała jego córka, Lara Gessler. Znany restaurator zmarł w wieku 63 lat. Magda Gessler na swoim Instagramie pożegnała swojego drugiego męża krótkim, ale wyjątkowo wzruszającym wpisem.

Zobacz także: Magda, Mateusz, Marta... Poznaj rodzinę Gesslerów! Wyjaśniamy, kto jest kim w klanie restauratorów!

Magda Gessler pierwszy raz zobaczyła wnuczka tuż przed naszym wywiadem. Jak zareagowała?

Magda Gessler żegna Piotra Gesslera

Piotr Gessler był synem znanego warszawskiego restauratora, Zbigniewa Gesslera. Z Magdą Gessler związał się po jej powrocie z Madrytu. W 1989 roku zostali rodzicami Lary, która wczoraj poinformowała o śmierci ojca:

Dziś w nocy odszedł mój pierwszy, najlepszy przyjaciel. Moja najwyższa instancja we wszystkich dylematach. Mój spokój, miłość, dom. Kocham Cię tak bardzo mocno. Do zobaczenia Tato❤️

Również gwiazda "Kuchennych rewolucji" wstawiła do sieci zdjęcie Piotra i napisała:

Piotr Gessler — niezastąpiony tata Lary i Mikołaja oraz ojczym Tadeusza. Będzie nam go brak bez końca

Magda Gessler żegna męża, Piotra Gesslera

Ojczyma pożegnał również syn Magdy Gessler, Tadeusz:

Niestety odszedł mój ojczym, tata, cudowny facet! To dla mnie olbrzymia strata. W najważniejszym okresie życia zastępował mojego ojca, przy jego boku mieliśmy wspaniałe dzieciństwo z Larą. Wrażliwy, empatyczny i troskliwy człowiek, genialny cukiernik i restaurator. Wielbiciel kotów, Hiszpanii i Jamesa Bonda. Pozostawił wpatrzone w niego i kochające trzy kobiety dla, których to najtrudniejszy czas z jakim przyszło się zmierzyć. Trzymajcie się dziewczyny!

Historia miłości Piotra i Magdy Gesslerów 

Piotr i Magda poznali się w latach 80. XX wieku, w drugiej połowie. Po śmierci pierwszego męża, Volkharta Mullera, z którym ma syna Tadeusza, Magda Gessler wróciła z Madrytu do Polski. Tutaj poznała dwóch braci Gessler - Adama i Piotra. Obaj byli zainteresowani przyszłą gwiazdą telewizji, Magda wybrała jednak Piotra. 

To był zupełny przypadek, że trafiłam akurat do kawiarni braci Gesslerów i obaj panowie zaproponowali mi małżeństwo. Wybrałam jednego z nich - powiedziała w jednym z wywiadów Magda.

To dzięki Piotrowi Magda pokochała świat gastronomii i zaczęła pracę w restauracji. Ich relacja szybko weszła na kolejny poziom - w 1989 roku zostali rodzicami Lary, w 1995 roku zostali małżeństwem. Niestety - nie obyło się bez skandalu. Tuż po narodzinach córki Magda dowiedziała się, że Piotr... ma żonę (Martę - dziś to również uznana restauratorka) oraz syna Mikołaja. W swojej biografii Gessler napisała:

Targały mną potężne emocje, miałam ochotę wsiąść następnego dnia do samolotu i wrócić do Madrytu. I w sumie do dziś nie wiem, dlaczego tego nie zrobiłam. Czy chodziło o fakt, że nosiłam pod sercem dziecko Piotra? Czy może jednak moje uczucie do niego było silniejsze niż wściekłość, jaką czułam? Naprawdę nie mam pojęcia

Zobacz także: Lara Gessler o mamie! Nie uwierzycie, jak ją nazwała...

Dla Magdy Piotr wziął rozwód z Martą. W 1995 roku wzięli ślub, jednak ich małżeństwo przetrwało tylko kilka lat. Powody rozpadu związku zachowywali dla siebie. Gessler w swojej książce pisała jedynie:

Z jednej strony konstrukcja emocjonalna Piotra, z drugiej moje totalne skupienie na pracy sprawiły, że po mniej więcej pięciu latach od narodzin córki żyliśmy obok siebie, a nie ze sobą.

Magda Gessler i Piotr Gessler
Zenon Zyburtowicz/East News

Magda i Piotr rozstali się w dobrych relacjach. Dla Lary, ich córki, rozwód rodziców nie był traumatycznym przeżyciem. W wywiadach często mówiła, że to właśnie tata częściej ją wychowywał:

Może paradoksalnie to zabrzmi, ale poniekąd uratowało mnie rozstanie rodziców. Bałam się, że będę musiała wskazywać, z kim chce być, ale tak się nie stało. Tato był dla mnie naturalnym wyborem. Mama przekierowała swoje życie w inną stronę. Przede wszystkim bardzo skupiła się na pracy. Myślę, że chyba wiedziała, co jest dla mnie lepsze - powiedziała w jednym z wywiadów Lara.

Zobacz także: Magda i Lara Gessler zdradzają rodzinne tajemnice

Lara Gessler z ojcem, Magda Gessler
Instagram @lara_gessler/ VIPHOTO/EAST NEWS

Pogrzeb Piotra Gesslera
MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER, Fotonova Czesław Czapliński
Newsy
Pogrzeb Piotra Gesslera. Smutna Magda Gessler żegna byłego męża
W Warszawie odbył się pogrzeb Piotra Gesslera. Kochanego ojca pożegnała Lara Gesser. Na uroczystościach pogrzebowych pojawili się także Magda Gessler, Piotr Szeląg i Tadeusz Müller.

Dziś w Warszawie odbył się pogrzeb Piotra Gesslera. Na uroczystościach pogrzebowych pojawiła się najbliższa rodzina i przyjaciele, a wśród nich jedną z pierwszych osób przybyłych na Cmentarz Bródnowski była Magda Gessler, była żona Piotra Gesslera. Towarzyszył jej syn Tadeusz Müller. Na uroczystości pogrzebowych niedługo po Magdzie Gessler przybyła Lara Gessler z mężem Piotrem Szelągiem.  Magda Gessler żegna byłego męża w towarzystwie córki i syna Piotr Gessler zmarł 27 sierpnia w wieku 63 lat . O śmierci znanego restauratora poinformowała jego córka Lara Gessler za pośrednictwem Instagrama i pożegnała swojego tatę we wzruszającym wpisie: Dziś w nocy odszedł mój pierwszy, najlepszy przyjaciel. Moja najwyższa instancja we wszystkich dylematach. Mój spokój, miłość, dom. Kocham Cię tak bardzo mocno. Do zobaczenia Tato❤️ Rodzina Piotra Gesslera w nekrologu opublikowanym na Facebooku poinformowała też o przyczynie śmierci mężczyzny. Pogrzeb Piotra Gesslera został zaplanowany na 3 września. Przyczyną śmierci były powikłania pooperacyjne. Odszedł po paru tygodniach przebywania w szpitalu oraz starań zespołu lekarzy i pielęgniarek. Zobacz także:  Piotr Gessler nie żyje. Magda Gessler żegna byłego męża: "Najcudowniejszy tata Lary" O godzinie 13.00 na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe, na które licznie przybyła rodzina i najbliżsi. Magda Gessler zajęła miejsce tuż za urną z prochami byłego męża.  Ukochanego tatę pożegnała również Lara Gessler. Na pogrzebie towarzyszył jej ukochany mąż Piotr Szeląg. Na uroczystościach pogrzebowych Piotra Gesslera pojawił się także Tadeusz Müller oraz brat Adam Gessler.  Magda Gessler...

Piotr Gessler odszedł niespodziewanie
ADAM JANKOWSKI/REPORTER
Newsy
Piotr Gessler był żegnany przez tłumy. Wprowadził Magdę Gessler do świata restauratorów
Nagła śmierć Piotra Gesslera to wielki cios dla klanu restauratorów. Kim był mężczyzna, który stracił kiedyś głowę dla Magdy Gessler? I czy jego odejście zbliży rodzinę?

"Dziś w nocy odszedł mój pierwszy  najlepszy przyjaciel. Moja najwyższa instancja we wszystkich dylematach. Mój spokój, miłość, dom. Kocham Cię tak bardzo mocno. Do zobaczenia, Tato” – tymi słowami Lara Gessler pożegnała swojego ojca Piotra Gesslera , który zmarł nagle w wieku 63 lat. O śmierci ojczyma tak napisał Tadeusz Müller: „W najważniejszym okresie życia zastępował mojego ojca, przy jego boku mieliśmy wspaniałe dzieciństwo z Larą. Wrażliwy, empatyczny i troskliwy człowiek, genialny cukiernik i restaurator. Wielbiciel Hiszpanii, kotów i Jamesa Bonda. Pozostawił wpatrzone w niego i kochające trzy kobiety, dla których to najtrudniejszy czas, z jakim przyszło im się zmierzyć”. Choć Piotr był znanym restauratorem i pochodził z jednej z najsłynniejszych rodzin w Polsce, sam unikał wywiadów i branżowych imprez. Wolał trzymać się z boku, dlatego tak rzadko mówiło się o nim w mediach. Przełomowym momentem w jego życiu było poznanie Magdy Gessler . Dla niej był gotów nawet zerwać kontakty z rodziną. Wszystko dla Magdy  Gdyby nie on, Magda nie byłaby pewnie gwiazdą „Kuchennych rewolucji”. To właśnie Piotr wprowadził ją do świata restauratorów. Jego rodzina od pokoleń zajmowała się kulinariami i wyrobiła sobie renomę nie tylko w Warszawie. Jednak twórca całego imperium i ceniony cukiernik Zbigniew Gessler sprzeciwiał się pozamałżeńskiemu romansowi syna z nikomu nieznaną wdową. Ten związek to był skandal, o którym plotkowali wszyscy. Piotr wiele ryzykował, ale ostatecznie zniósł gniew ojca i postawił na swoim. Został z Magdą. Choć ta miłość od samego początku wiele ich kosztowała… Zobacz także:   Maria Andrejczyk: Zanim rozkochała w sobie Polaków na olimpiadzie, stoczyła walkę z rakiem Zakazane uczucie Kiedy w 1987 roku pierwszy mąż Magdy Gessler, znany dziennikarz...

Czy śmierć Piotra Gessler zjednoczy rodzinę?
East News
Newsy
Czy odejście Piotra Gesslera, męża Magdy, zbliży na nowo klan Gesslerów? 
Kim był mąż Magdy Gessler, Piotr? To dzięki niemu jest gwiazdą "Kuchennych rewolucji"! Historia ich zakazanej miłości to scenariusz na film

Nagła śmierć Piotra Gesslera to wielki cios dla klanu restauratorów. Kim był mężczyzna, który stracił kiedyś głowę dla Magdy Gessler? I czy jego odejście zbliży rodzinę?  "Dziś w nocy odszedł mój pierwszy najlepszy przyjaciel. Moja najwyższa instancja we wszystkich dylematach. Mój spokój, miłość, dom. Kocham Cię tak bardzo mocno. Do zobaczenia, Tato” – tymi słowami Lara Gessler pożegnała swojego ojca Piotra Gesslera, który zmarł nagle w wieku 63 lat. O śmierci ojczyma tak napisał Tadeusz Müller: „W najważniejszym okresie życia zastępował mojego ojca, przy jego boku mieliśmy wspaniałe dzieciństwo z Larą. Wrażliwy, empatyczny i troskliwy człowiek, genialny cukiernik i restaurator. Wielbiciel Hiszpanii, kotów i Jamesa Bonda. Pozostawił wpatrzone w niego i kochające trzy kobiety, dla których to najtrudniejszy czas, z jakim przyszło im się zmierzyć”. Choć Piotr był znanym restauratorem i pochodził z jednej z najsłynniejszych rodzin w Polsce, sam unikał wywiadów i branżowych imprez. Wolał trzymać się z boku, dlatego tak rzadko mówiło się o nim w mediach. Przełomowym momentem w jego życiu było poznanie Magdy Gessler. Dla niej był gotów nawet zerwać kontakty z rodziną. Wszystko dla Magdy Gessler Gdyby nie on, Magda Gessler nie byłaby pewnie gwiazdą „Kuchennych rewolucji”. To właśnie Piotr wprowadził ją do świata restauratorów. Jego rodzina od pokoleń zajmowała się kulinariami i wyrobiła sobie renomę nie tylko w Warszawie. Jednak twórca całego imperium i ceniony cukiernik Zbigniew Gessler sprzeciwiał się pozamałżeńskiemu romansowi syna z nikomu nieznaną wdową. Ten związek to był skandal, o którym plotkowali wszyscy. Piotr wiele ryzykował, ale ostatecznie zniósł gniew ojca i postawił na swoim....

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik