Adam Gessler

Adam Gessler to znany polski restaurator. Zanim jednak zaczął prowadzić "Dom Restauracyjny", "Przekąsek Zakąsek" czy "U kucharzy", spełniał się w roli aktora. Pojawił się m.in. w filmie "Akcja pod Arsenałem" oraz "Sprawa Gorgonowej".

Imię: Adam

Nazwisko: Gessler

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 12.09.1955 r.

Znak zodiaku: Panna

Zawód: restaurator, aktor

Osoby - związki: - Joanna Federowicz-Roqueblave - Joanna Sobieska-Gessler

Rodzice: Wanda Gessler (z domu Marciniak) i Zbigniew Gessler

Dzieci: Mateusz Gessler i Adam Szczęsny Gessler

Rodzeństwo: Piotr Gessler (znany restaurator, były mąż Magdy Gessler)

BIO: Adam Gessler urodził się 12 września 1955 roku w Warszawie. To polski restaurator, choć pod koniec XX wieku znany był bardziej jako aktor. Występował zarówno w filmach wojennych, jak i komediach romantycznych. Pierwsze produkcje, w których zagrał, to "Sprawa Gorgonowej" w reżyserii Janusza Majewskiego oraz "Akcja pod arsenałem" w reżyserii Jana Łomnickiego. Rok później, bo w 1978 roku, pojawił się w "Szpitalu przemienienia" wyreżyserowanym przez Edwarda Żebrowskiego. Zarówno ten film, jak i "Akcja pod arsenałem" powstały na podstawie książek. Obraz Janusza Majewskiego był z kolei odtworzeniem zajść z lat 30. XX wieku. Kariera aktorska Gesslera zatrzymała się na pięć lat. Dopiero w 1983 roku wystąpił w spektaklu telewizyjnym "Jubileusz", gdzie zagrał jedną z głównych ról. Reżyserem spektaklu był Franciszek Trzeciak. Adam Gessler był także prowadzącym dwóch programów Telewizji Polskiej - "Wściekłe gary" oraz "Euro według Gesslera". W pierwszym z nich zagościł na dłużej, bo od 2010 do 2011 roku. Mężczyzna występował też w Teatrze Narodowym w Warszawie. Grał w sztuce "Sen srebrny Salomei" (1977) i "Sztukmistrz z Lublina" (1994). W 2011 wydał swoją pierwszą książkę kulinarną, której tytuł brzmi "Smaki na 52 tygodnie". Co robi obecnie? Adam Gessler prowadzi restaurację "Wódka Gessler Na Widelcu", która znajduje się na Placu Trzech Krzyży 18 w Warszawie. We wczesnych latach 2000 prowadził kultowe miejsce na mapie Warszawy "Przekąski Zakąski". Lokal zakończył swoją działalność po siedmiu latach. Knajpa cieszyła się wielką sławą z wielu względów. Była czynna całą dobę, a warszawskich imprezowiczów zabawiał barman nazywany Panem Romanem. "Przekąski Zakąski" rozsławił jeden z autorskich projektów Gesslera - "U Kucharzy". Lokale restauratora mieszczą się w Sopocie, Toruniu, Krakowie, Warszawie i Londynie. W życiu Adama Gesslera nie obyło się jednak bez wielkich skandali. W 2007 roku ogłoszono, że "Dom Restauracyjny" przy Rynku Starego Miasta w Warszawie zajmuje komornik. Okazało się, że lokal został zadłużony na 21 mln zł! I choć wybuchł wielki skandal, to restaurator miał już plany na otworzenie kolejnej restauracji, która miała zwieńczyć i uhonorować jego karierę. "Dom Restauracyjny" został zamknięty, a na jego miejscu powstał "U Kucharzy". Oprócz "Przekąsek Zakąsek" i "U Kucharzy" Adam Gessler prowadził "Bistro a la Fourchette". Restaurator zadłużył nie tylko "Dom Restauracyjny", lecz także "Restaurację Krokodyl" i "Karmę Wojtkowice". Został ukarany grzywną za sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia i otrzymał sądowy zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. W 2013 roku komornik zlicytował jego dom na kwotę 3,85 mln zł. Odzyskał również dług w wysokości 50 tys. zł. Na poczet długu zajęto nieruchomości oraz meble restauracyjne Adama Gesslera.

Znany z: licznych restauracji oraz udziału w filmach takich jak: "Akcja pod Arsenałem", "Sprawa Gorgonowej", "Szpital Przemienienia" i "Śniadanie do łóżka".

Funkcja w filmie:
 • aktor w filmie "Akcja pod Arsenałem" (1977)
 • aktor w filmie "Sprawa Gorgonowej" (1977)
 • aktor w filmie"Szpital Przemienienia" (1978)
 • aktor w filmie "Śniadanie do łóżka" (2010)


 • Płyty: brak

  Książki:"Smaki na 52 tygodnie" (2011)

  Nagrody: brak informacji

  LINK Instagram: brak

  LINK Facebook: brak
  Advertisement MPU index