Donatan oskarżony o kupowanie odsłon
ONS
Newsy

Donatan w ogniu oskarżeń kolegów z branży. Zarzucają mu poważne oszustwo

Jak się broni producent?

Donatan i Cleo to dziś najsłynniejszy duet w Polsce. Za sprawą hitu "My Słowianie" zdobyli serca publiczności i słuchaczy, a komisja zebrana wokół TVP zdecydowała, że utwór będzie reprezentował nasz kraj na konkursie Eurowizji. Nadzieje związane z uczestnictwem w wydarzeniu są ogromne - wystarczy tylko wspomnieć, że ostatni sukces Polski notuje się na lata 90-te. Niestety prognozy płynące z innych krajów niw są dla nas korzystne. Przypomnijmy: Był szał, a jak jest teraz? Europa ocenia

Idąc za ciosem, muzycy zdecydowali się nagrać jeszcze jeden wspólny numer "Cicha woda". Od momentu premiery głośno jest głównie za sprawą teledysku i występującej w nim seksownej blondynki. (zobacz: Donatan znalazł zastępstwo dla Luxurii. Ładniejsza?) Nie każdy jednak podziela entuzjazm producenta i rosnące w błyskawicznym tempie odsłony na Youtube. Na profilu Rozbójnika Alibaby pojawił się wpis sugerujący, że miały miejsce manipulacje przy liczbie odsłon.
 

Nie wierzę w żadne 230.000 wyświetleń Donatana, a wiecie dlaczego? Ta strona Wam powie ''''sharedcount.com''''. Co więcej, wklej tam linka z You Tube (''''Cichej wody''''), a później nowego singla (''''Zbyt wiele''''), następnie porównaj liczby, które są na tej stronie, tyle ode mnie - czytamy.


W podobnym tonie zachowane są wypowiedzi innego muzyka, Roberta M, który przez długi czas święcił triumfy na polskim rynku muzycznym, a za swoją działalność był nagrodzony m.in. przez stację Viva.
 

Gratuluję i życzę 10000000.00000.0000000 wyświetleń. Po co się ogranicza do kilku baniek, od razu w jeden dzień trzeba było milion odpalić (...) Szkoda, że jest tak nieuczciwie, ale to tylko internet... Tutaj wszystko można mieć, nawet miliard na liczniku. Kwestia $$$$ - ironizuje.


Natychmiast pojawiły się głosy, że takie opinie wygłaszają tylko ci, którzy zazdroszczą Donatanowi i Cleo. Robert M odpowiedział od razu mówiąc, że nie ma czego zazdrościć, ponieważ jego muzykę również grały stacje radiowe, a on sam nie korzystał z tego i nie pojawiał się w telewizjach śniadaniowych. Głos w całej sprawie zabrał też sam zainteresowany, który chce udowodnić, że wszystko odbyło się uczciwie.
 

Dla tych którzy nie wierzą w nasz sukces przygotowujemy do wglądu dane dotyczące kawałka CICHA WODA. Położą one kres spekulacjom na ten temat i pokażą że nasze wyniki są efektem Waszego zainteresowania i wsparcia oraz pracy związanej z produkcja i promocją utworów. Fajnie jakbyśmy w naszym pięknym kraju nauczyli wspierać się wzajemnie i doceniać cudza pracę - broni się Donatan.
 

Komu wierzycie w tym sporze?

Zobacz: Wyciekło wideo z próby Donatana i Cleo. Wieje kiczemLuxuria z teledysków Donatana podbija internet:

Statystyki wyświetleń klipu Cicha Woda Donatana
ONS
Newsy
Donatan kupuje wyświetlenia na YouTube? Te dowody mówią wszystko
Cała prawda o ostatniej aferze

Konkurs Eurowizji zbliża się wielkimi krokami, nasi reprezentanci Donatan i Cleo wystąpią ze swoim wielkim hitem "My Słowianie" w nieco zmienionej wersji, dostosowanej do potrzeb konkursu. Korzystając z popularności zdecydowali się pójść za ciosem i nagrać jeszcze jeden wspólny utwór "Cicha woda" w którym wystąpiła seksowna modelka. Wróży jej się sukces porównywalny do tego, który osiągnęła dziewczyna z poprzednich teledysków - Luxuria Astaroth . Przypomnijmy: Tak wygląda następczyni Luxurii. Seksowna? Teledysk do nowego singla Donatana w ciągu kilkunastu godzin mógł pochwalić się liczonymi w milionach, odsłonami na Youtube. Pojawiły się głosy, że taki wynik jest efektem oszustwa i kupowania wyświetleń. Sam zainteresowany nie czekał długo z odpowiedzią i zapowiedział, że wkrótce udowodni, że sukces nowego klipu zawdzięcza tylko i wyłącznie fanom, którzy tak chętnie go oglądali. Zgodnie z tymi zapowiedziami, w sieci zostały zamieszczone statystyki potwierdzające, że w grę nie wchodziło oszustwo.   W okresie od 23 do 26 kwietnia teledysk zanotował 2 883 839 wyświetlenia. Na poniższym wykresie widać z jakich państw pochodzą wyświetlenia, kolorami oznaczono państwa z których wyświetleń jest najwięcej.   Na kolejnym screenie widać, że najwięcej wejść wygenerowano z Polski - aż 95%. W przypadku kupionych wyświetleń, górują kraje egzotyczne, w których nie słucha się raczej polskiej muzyki.   Najważniejszy jest trzeci slajd pokazujący naturalny wzrost utrzymania klipu. Początek teledysku to intro, które przez wielu użytkowników zostało przewinięte - jest to widać na wykresie, gdzie od ok. 1:10 (już po wstępie) wzrasta utrzymanie uwagi odbiorców. Przy kupionych wyświetleniach wykres wygląda inaczej: największe utrzymanie uwagi jest na samym początku teledysku, po którym gwałtownie...

Donatan narzeka na Polaków
ONS
Newsy
Donatan narzeka na Polaków: Nikt nas nie wspiera
Jak poradzą sobie na Eurowizji?

Wielki sukces piosenki Donatana i Cleo przysporzył duetowi sławę i zainteresowanie mediów, ale również mnóstwo antyfanów. Wykonawcy będą reprezentować nasz kraj na konkursie Eurowizji 2014 już w maju, wraz z piosenką " My Słowianie ", która wywołuje wiele kontrowersji. Raper narzeka, że zamiast pochwał i wsparcia, musi zmagać się z ciągłą krytyką. Zobacz: Donatan i Cleo jadą na Eurowizję! Zaśpiewają "My słowianie" w języku... Prawie 40 mln (!) wyświetleń na YouTube - takim wynikiem mogą pochwalić się tylko nieliczni polscy artyści. Jednak nie wszystko złoto co się świeci. Donatan, w wywiadzie dla "Magla Towarzyskiego" , opowiadał o tym, że sukces, jaki osiągnął, boli wielu jego rodaków: Generalnie w Polsce wszystko jest anty. Nie lubimy jak ktoś osiąga sukces. Nie lubimy gdy jest kogoś za dużo. W teledysku "My Słowianie" z najciekawszych rzeczy jakie znaleziono, był szatan...  Usłyszałem, że jestem antypolski, że jestem agentem Putina - mówił nasz reprezentant  Donatan utrze nosa hejterom? Trzymamy kciuki. Zobacz:  Zanim Cleo została gwiazdą startowała w X-Factor. Wszyscy byli na nie   Kariera Cleo na salonach :

Nowy teledysk Donatana i Cleo - Cicha Woda
YouTube
Newsy
Donatan i Cleo nagrali nowy klip z seksowną blondynką. Przebije "My Słowianie"?
Nowy przebój przed Eurowizją

Donatan i Cleo nie zwalniają tempa. Już w maju będę reprezentować nasz kraj na Eurowizji z piosenką "My Słowianie", która osiągnęła wielki sukces w Polsce i za granicą. Fani konkursu na razie nisko oceniają szansę na zwycięstwo Polski w tym konkursie, zaś artyści już teraz starają się przykuć uwagę na próbach generalnych. Zobacz: Kiczowate show Donatana i Cleo na Eurowizji. Wyciekło wideo z próby Muzycy postanowili na chwilę odpocząć od przygotowań do wielkiego koncertu i dziś wypuścili teledysk do singla "Cicha woda", zapowiadany już od dawna . Klip utrzymany jest w stylu gangsterskim. Widzimy w nim wokalistę i rapera, którzy napadają z bronią na bogatych ludzi podczas wystawnej kolacji. W wideo debiutuje również godna zastępczyni Luxurii - Monika Synytycz . Seksowna blondynka wcieliła się w rolę płatnej zabójczyni. A jak wam podoba się klip? Lepszy od "My Słowianie"? Zobacz: Najpierw Luxuria, a teraz Monika Synytycz - Donatan lansuje nową seksbombę Cleo na salonach:

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner