Natasza Urbańska chce jechać na Eurowizję
ONS

Urbańska nagrała "Rolowanie" na Eurowizję! Co na to TVP?

Natasza Urbańska chce jechać na Eurowizję
ONS

Polska po trzech latach przerwy wraca na Eurowizję, która w tym roku odbędzie się w Kopenhadze. W naszym kraju nie brakuje entuzjastów tego konkursu, a wszyscy fani muzycznych zmagań zastanawiają się, kto będzie reprezentował Polskę podczas finałowego koncertu w Danii. Informowaliśmy już, że szefostwu TVP marzy się Edyta Górniak, która 20 lat odniosła największy w historii państwa sukces. Przypomnijmy: TVP chce wysłać Górniak na Eurowizję 2014

Edyta to jednak wielkie życzenie TVP, a ostateczna decyzja należeć będzie tylko do niej. Nie brakuje jednak wykonawców, którzy sami zgłaszają chęć uczestnictwa. Nie bez znaczenia jest fakt, że w tym roku nie zostanie rozpisany konkurs, a wyboru podejmie się specjalna komisja, bez pomocy telewidzów.

Jak udało się dowiedzieć AfterParty.pl, duży apetyt na występ na Eurowizji 2014 ma Natasza Urbańska. Wokalistka mocno forsuje swoją kandydaturę, a władze TVP widzą w niej spory potencjał. Natasza startowała już dwukrotnie w kwalifikacjach do Eurowizji, ale bezskutecznie. Tym razem jednak ma być inaczej, a sukces Urbańskiej ma zapewnić jej nowy singiel "Rolowanie", który spełnia techniczne wymogi konkursowe (nie przekracza 3 minut) i zdążył już wywołać mnóstwo kontrowersji w sieci. Zobacz: Tekst piosenki Urbańskiej. O czym śpiewa?
 

Udział Edyty Górniak na 20-lecie Eurowizji byłby spełnieniem marzeń, ale TVP musi mieć też plan B. Pełną gotowość zgłosiła Natasza Urbańska i to ona jest najpoważniejszą kandydatką do wyjazdu do Danii, w razie gdyby rozmowy z Górniak zakończyły się niepowodzeniem. W dalszej kolejności brane są też pod uwagę Halina Mlynkova, Marika i finaliści "The Voice" - zdradza nam osoba z otoczenia TVP.


Kandydatura Nataszy Urbańskiej może wydawać się kontrowersyjna, szczególnie że wspomniany utwór "Rolowanie" mocno podzielił internautów, a wszystko wskazuje na to, iż to właśnie on miałby być  wykonywany przez Nataszę przed całą Europą. O zdanie postanowiliśmy zapytać Karolinę Korwin Piotrowską, która po ukazaniu się teledysku w sieci nie miała do powiedzenia zbyt wielu ciepłych słów na jego temat. W Urbańskiej dostrzega jednak w tym przypadku potencjał.
 

Eurowizja to festiwal kiczu i tandety, a więc może nawet go wygrać. Jest do tego stworzona - skomentowała krótko w rozmowie z AfterParty.pl Korwin.


W przypadku udziału Nataszy Urbańskiej w konkursie Eurowizji może się jej przydać doświadczenie męża. Janusz Józefowicz był bowiem w 2009 roku reżyserem występu reprezentanta Białorusi, Petra Elfimova. Niestety artysta nie awansował do finału.

Waszym zdaniem Natasza i jej "Rolowanie" to dobry pomysł w kontekście Eurowizji?

Zobacz: "Janusz nadal mnie karci jak jest źle"

A tak wyglądał występ Petra Elfimova podczas Eurowizji w 2009 roku wyreżyserowany przez Janusza Józefowicz:

Natasza Urbańska w kampanii reklamowej swojej modowej marki "Muses":

Przeładuj

Trendy na wiosnę 2020 w pigułce. Oto 5 największych hitów, które będziemy nosić tej wiosny

zobacz 01:14