Edyta Górniak jedzie na Eurowizję 2014
ONS

TVP chce wysłać Edytę Górniak na Eurowizję 2014

Edyta Górniak jedzie na Eurowizję 2014
ONS

To mogłoby być nie lada wydarzenie. W tym roku po dwóch latach przerwy Polska powróci na eurowizyjny ring, jednocześnie świętując 20-lecie uczestnictwa w konkursie. Dokładnie w 1994 roku Edyta Górniak zajęła w Dublinie 2. miejsce z piosenką "To Nie Ja". Potem z kopyta ruszyła jej kariera w Polsce i na świecie. Konkurs uczynił z Edyty ikonę polskiej muzyki, a w środowisku eurowizyjnym ikonę Eurowizji. Zobacz: Geje wybrali Górniak na ikonę Eurowizji

Jak dowiedziało się AfterParty.pl, są szanse, aby znów, po 20 latach, Edyta wystąpiła na Eurowizji. Z naszych informacji wynika, że Telewizja Polska chciałaby, aby Edyta wystąpiła na tegorocznym festiwalu, który odbywa się w Kopenhadze. Gwiazda miałaby zaśpiewać piosenkę, która byłaby wsparta szeroką promocją w Europie.

Dodajmy, że w tym roku reprezentant Polski na Eurowizję zostanie wybrany wewnętrznie, przez profesjonalne jury.

- Rozmowy trwają. Na razie nie ma konkretnych decyzji, ale zależałoby nam żeby to Edyta reprezentowała Polskę. Świetnie przyjęła ją publiczność w "The Voice", podniosła oglądalność i na pewno nie wypuścimy jej tak ławo. W stacji mówimy, że jest naszym diamentem. Liczymy, że na Eurowizji będziemy mogli świętować nie tylko triumf Polski, ale i triumf Edyty - mówi AfterParty.pl osoba z TVP.


Jakie obiektywnie są szanse żeby Edyta Górniak znów wystąpiła na Eurowizji? Całkiem realne. Diwa w tym roku planuje wydać nową płytę, na którą trafią kompozycje powstałe w Londynie pod okiem zagranicznych producentów. Edyta nie jest też związana z konkurencyjną dla TVP stacją. Do tego sama proponowała swój powrót do konkursu dokładnie wtedy, kiedy Polska się wycofała z udziału. Przypomnijmy jej słowa:

- Przykro mi, że teraz odpadliśmy. Może kiedyś pojadę znowu i po prostu odwrócimy ten los, bo każda chwila jest dobra, żeby wszystko zmienić


Zobacz: "Eurowizja zmieniła się w cyrk"

Dodajmy, że podczas sylwestrowego koncertu Edyta wykonała na żywo utwór "To Nie Ja", który poparty był eurowizyjną zapowiedzią. Na uwagę zasługuje również fakt, że... na profilu na oficjalnym Facebooku Górniak ustawiła na główne zdjęcie screen z występu na Eurowizji w Dublinie. Poza tym Edyta jest jedną z nielicznych gwiazd, której udział w konkursie zagwarantowałby wielkie emocje i porządne miejsce w finale.

Mamy nadzieję, że podobnie jak w przypadku występu Edyty w "X-Factor", nasze prognozy okażą się nieomylne. Przypomnijmy: Górniak wystąpi w finale X-Factora! Zaśpiewa z Duskiem?

Czy Edyta powinna wrócić na Eurowizję?

Zobacz: Górniak zdradza szokujące fakty na temat EurowizjiTak Edyta wystąpiła na Eurowizji w 1994 roku:

Największe światowe sukcesy Edyty Górniak:

Więcej na temat Edyta Górniak TVP Eurowizja
Przeładuj

Eurowizja 2020: Kto pojedzie z Polski? Oto wszyscy kandydaci!

zobacz 00:50