Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Magda Tul atakowana za Eurowizję
ONS
Newsy

Trzy lata temu Tul poniosła klęskę na Eurowizji. Teraz naraziła się fanom Conchity

Wokalistka żali się na homoseksualistów

W sobotę zakończył się 59. Konkurs Eurowizji, który wygrała najbardziej kontrowersyjna uczestniczka zmagań - Kobieta z brodą, czyli Conchita Wurst pochodząca z Austrii. Jej zwycięstwo do dziś jest głośno komentowane w całej Europie - pojawiają się głosy, że wygraną zawdzięcza tylko i wyłącznie szokującemu wyglądowi, a nie umiejętnościom wokalnym. Przypomnijmy: Conchita Wurst wygrała Eurowizję. Pojawiła się w odważnej kreacji 

W tym roku o wygranej zdecydowały nie tylko głosy widzów, ale również jurorów z każdego kraju. W skład polskiego jury wchodzili m.in. muzycy, którzy w poprzednich latach reprezentowali nasz kraj. Wśród nich znalazła się Magdalena Tul. Wokalistka nie może wspominać swojego występu dobrze, gdyż zajęła jedno z najgorszych miejsc w historii naszych występów.

Gdyby wziąć pod uwagę tylko głosy widzów to Conchita znalazła by się na 4. miejscu zdobywając 7 punktów, po dodaniu głosów jurorów, okazało się, że nie zdobędzie nawet 1 punktu. Środowiska homoseksualne - jeśli wierzyć Tul - całą winą zaczęły obarczać właśnie ją. Jak pisze na swoim Facebooku - jest atakowana i zarzuca jej się homofobię, tylko dlatego, że nie oddała głosu na Wurst.
 

Chciałam wierzyć, że nie jest to konkurs polityczny, czy orientacji seksualnych, że liczy się tylko muzyka. Od dnia kiedy zasiadłam w polskim jury konkursu, moje poglądy uległy zmianie. Tak oto, w związku z tym, że Conchita, mimo niewątpliwie pięknego głosu, nie uplasowała się na mojej liście w czołówce, zostałam pierwszym homofobem Rzeczpospolitej (...) Na szczęście większość moich przyjaciół - gejów rozumie, że Eurowizja to nie miejsce walk politycznych czy seksualnych, tylko festiwal PIOSENKI!!! Piszę to nie po to, aby się skarżyć, tylko po to, aby pokazać Wam, jak cienka granica istnieje między tolerancją a nienawiścią - żali się.
 

Patrząc na to, że większość państw w Europie doceniła talent Conchity, nasuwa się pytanie, czy faktycznie jury reprezentujące Polskę patrzyło na sprawę tylko przez pryzmat muzyki?

Zobacz: WSTYD? Polska nie dała punktów Kobiecie z brodą na Eurowizji. Polacy głosowali, ale... 
 

Conchita Wurst w szokującej kreacji:

Polska nie przyznała punktów Austrii na Eurowizji 2014
Facebook/Conchita Wurst
Newsy
WSTYD? Polska nie dała punktów Kobiecie z brodą na Eurowizji. Polacy głosowali, ale...
Dlaczego nie dostała od nas punktów?

Zgodnie z oczekiwaniami sobotni finał Eurowizji 2014 wygrała Conchita Wurst . Drag Queen z Austrii i jej fenomenalne wykonanie utworu "Rise Like a Phoenix" zachwyciło Europę, co miało odzwierciedlenie w punktach, które kolejne kraje przyznawały wokalistce. Przypomnijmy: Kobieta z brodą z Austrii wygrała Eurowizje 2014! Polska w środku stawki Nie wszyscy jednak oddali swoje głosy na tegoroczną zwyciężczynię. Wśród krajów, które nie przyznały Wurst nawet jednego punktu znalazła się również Polska, obok Białorusi czy Rosji. Okazuje się, że i tym razem o takim obrocie spraw zadecydowali jurorzy, a nie telewidzowie. W głosowaniu fanów z naszego kraju, Austria znalazła się na czwartym miejscu - za Szwajcarią, Holandią i Ukrainą. Zobacz: Szok! Polska mogła być w TOP5 Eurowizji. Wszystko przez jury O braku punktów w ogólnym rozrachunku zdecydowali jurorzy, posiadający drugie 50% wagi głosów. W skład jurorski wchodzili w tym roku: Paweł Sztompke , Dorota Szpetkowska , Krzysztof Kasowski , Magdalena Tul i M ietek Szcześniak . Suma ich punktów typowała Conchitę na dopiero 19 miejscu. Szczególnie mało łaskawy okazał się Sztompke, który umieścił przyszłą zwyciężczynię konkursu na 24 pozycji. Na kogo głosowaliście w tym roku podczas Eurowizji? Zobacz: Które kraje głosowały na Polskę na Eurowizji? Szokujące zero punktów od... Galeria zdjęć z wielkiego finału Eurowizji 2014:

Cleo zagra darmowe koncerty w Europie
ONS
Newsy
Jurorzy zabrali Cleo ponad 100 punktów. Teraz zagra im na nosie
Echa skandalu na Eurowizji nie ucichły

Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem Eurowizji do której powróciliśmy po dwóch latach przerwy. W minioną sobotę miliony widzów w Europie śledziły zmagania swoich reprezentantów, które ostatecznie wygrała wokalistka z Austrii, Conchita Wurst . Donatan i Cleo   z utworem "My Słowianie - We Are Slavic" znaleźli się dokładnie w połowie stawki, zajmując 14 miejsce. Przypomnijmy: Kobieta z brodą sensacją Eurowizji. Wygrała 59. Konkurs Eurowizji Taka pozycja naszego kraju związana jest z nową metodą głosowania - oprócz głosów telewidzów, liczone są także punkty od jurorów, które mają taką samą siłę w ocenie ogólnej. Po podsumowaniu tylko punktów pochodzących z audiotele okazało się, że zajęliśmy wysokie piąte miejsce . Taki wynik wzbudził ogromne oburzenie wśród mieszkańców Polski, jak również Polonii rozsianej na całym kontynencie. Zobacz: Szok! Polska w top5 na Eurowizji w głosowaniu widzów. Jurorzy zaniżyli nam punktację W związku z zaistniałą sytuacją, Cleo zdecydowała się zrobić prezent dla wszystkich tych, którzy oddali na nią swój głos. Już wkrótce wyruszy w trasę koncertową po krajach, z których spłynęło na nią najwięcej SMS-ów. Zagra tam serię darmowych koncertów - patrząc na wyniki, powody do zadowolenia mają mieszkańcy m.in.: Ukrainy, Wielkiej Brytanii czy też Islandii.   KOCHANI! Chcielibyśmy z Donatanem zorganizować dla Was darmowe koncerty w krajach z których dostaliśmy największą liczbę głosów i głosy te zostały zlekceważone. Nie mamy wpływu na działanie komisji liczącej punktację i nie ponosimy za to winy jednak chcielibyśmy wykonać ten gest żebyście wiedzieli jak wiele znaczy dla nas Wasze wsparcie. Dziękuję za to że niektórzy z Was wysyłali po kilkadziesiąt sms-wó wydając na to bardzo duże pieniądze.Jest to dla mnie bardzo Ważne i musicie wiedzieć że bardzo to...

Nowy teledysk Heleny Paparizou
youtube
Newsy
Nowy teledysk zwyciężczyni Eurowizji. Zmieniła się od czasu konkursu [WIDEO]
Pamiętacie ją jeszcze?

Konkurs Eurowizji to coroczne wydarzenie, które gromadzi miliony widzów przed telewizorami. Nasz kraj przez ostatnie lata nie uczestniczył w rywalizacji ze względu na koszty. W tym roku zdecydowano, że pora to zmienić i wraz z utworem "My Słowianie - We Are Slavic" wyruszyliśmy na podbój Europy. Widzowie docenili Cleo oraz nasze piękne tancerki w przeciwieństwie do jury, które przyznało nam najniższe noty. Zwyciężczynią została Conchita Wurst - zwana kobietą z brodą. Przypomnijmy: Conchita Wurst po Eurowizji. Czym się teraz zajmuje?   W 2005 roku konkurs wygrała pochodząca z Grecji Helena Paparizou . Ze swoim hitem "My Number One" zdobyła 230 punktów - warto dodać, że Polska przyznała jej tylko jeden punkt. Po dziewięciu latach od zwycięstwa Helena odnosiła sukcesy w swoim kraju nagrywając kolejne single i płyty. Najnowszy utwór "Don’t Hold Back On Love" zwiastuje trzeci anglojęzyczny album gwiazdy.  Musicie przyznać, że zmieniła się od czasu konkursu? Zobacz: Gwiazda Eurowizji nie do poznania. Nikt jej nie poznał Występ Heleny na Eurowizji: Finał Eurowizji 2014:

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner