Conchita Wurst


Imię: Conchita

Drugie imię: -

Nazwisko: Wurst

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Skorpion

Data urodzenia: 1988-11-06

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: 175

BIO: Conchita Wurst – właściwie Thomas Neuwirth, pochodzący z Austrii piosenkarz i drag queen, który wciela się w postać Conchity. Studiował na Graz School of Fashion.
Jako Conchita Wurst zadebiutował kawałkiem „Unbreakable” i zgłosił się do koncertu, który był eliminacjami do 57. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wyśpiewał tam drugie miejsce, co nie przeszkodziło mu zostać wybranym jako reprezentant Austrii podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji 2 lata później. Piosenkarz ostatecznie wygrał z innymi wykonawcami i stał się bardzo popularną w Europie postacią.
W 2015 roku ukazała się autobiografia wokalisty pt. „Ich, Conchita”. Piosenkarz odebrał statuetkę Amadeusza w kategorii „Artysta Roku”. Wziął udział w reality show, jest gwiazdą wiedeńskiego teatrzyku rewiowego, któremu szefuje życiowy partner Conchity.
Od dziecka podkradał mamie ubrania i płakał, gdy na komunię nie mógł założyć sukienki. Jego działalność artystyczna stała się symbolem środowiska LGBT i wszystkich osób, które są szykanowane ze względu na swoją tożsamość.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index