Kasia Tusk
East News
Newsy

Nie będzie procesu! Sąd oddalił pozew Kasi Tusk. Dlaczego?

Nie dostanie 50 tys. zł zadośćuczynienia

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił w piątek pozew Kasi Tusk przeciwko wydawnictwu Ringier Axel Springer Polska. Sprawa dotyczyła artykułu z „Faktu” pt. „Dramat Kasi Tusk. Nazwali ją dziwką. A Tusk dziękuje” - czytamy w dzisiejszym „Presserwisie”
 

Nietypowy żyrandol u Kasi Tusk, ale spójrzcie na łoże Michała Szpaka. Zobaczcie najpiękniejsze sypialnie gwiazd

Kasia Tusk skarży „Fakt” - o co poszło?

W „Fakcie” padł cytat z konferencji prasowej ówczesnego premiera Donalda Tuska. Premier cytował SMS-y wysyłane do jego córki, które wśród pogróżek zawierały m.in. słowo „dziwka”.  O konferencji i pogróżkach tabloid poinformował dzień później w artykule „Dramat Kasi Tusk. Nazwali ją dziwką. A Tusk dziękuje”. Kasia Tusk stwierdziła, że tytuł artykułu sugeruje, że dziękuje za nazwanie jej w wulgarny sposób. Reprezentujący Tusk Roman Giertych pozwał wydawnictwo RASP, domagając się publikacji przeprosin we wskazanych przez nią mediach oraz zapłaty zadośćuczynienia w wysokości 50 tys. zł i zwrotu kosztów procesu. Sąd jednak uznał, że tekst nie narusza dóbr osobistych córki byłego premiera. I pozew oddalił.

Ciekawe, czy Giertych będzie się odwoływał. Myślicie, że powinien walczyć?

 

 

Kasia Tusk pozywa "Fakt"
Akpa
Newsy
Kasia Tusk pozwała tabloid. Poszło o jedno wulgarne słowo
Żąda wysokiego odszkodowania

Kasia Tusk mocno ogranicza swoją działalność w mediach, ale mimowolnie jest jedną z najpopularniejszych bohaterek kolorowej prasy. Interesują się nią nie tylko media zorientowane na show-biznes, ale również te skupione na polityce. Kilka miesięcy temu głośno było o esemesach z pogróżkami, które otrzymywał Donald Tusk. W szokujących wiadomościach anonimowi przestępcy pisali również o jego córce. Przypomnijmy: Tusk tłumaczy się z ochrony dla córki. Ujawnił szokującą treść listów z pogróżkami Sprawa odbiła się szerokim echem i od tamtej pory już chyba nikt nie kwestionuje słuszności przyznawania rządowej ochrony Kasi. Jej samej jednak nie przypadła jedna z publikacji umieszczona w serwisie internetowym "Faktu", która opisywała zaistniałą sytuację. Autor użył przewrotnie sformułowanego tytułu, zawierającego wulgaryzm. Tusk złożyła w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew przeciwko Ringier Axel Springer Polska, wydawcy dziennika „Fakt”. Córka premiera domaga się przeprosin, 50 tysięcy złotych odszkodowania i pokrycia kosztów procesu.   W kwietniu br. - dzień po konferencji prasowej, w czasie której premier Donald Tusk odczytał zgromadzonym dziennikarzom treść SMS-ów jakie otrzymuje jego córka - portal Fakt.pl opublikował tekst pt. „Dramat Kasi Tusk. Nazwali ją dziwką. A Tusk dziękuje”. Autor opisywał w nim, w jaki sposób dziewczyna wyraża wdzięczność fanom na blogu za słowa wsparcia. Jednak tytuł artykułu był niejednoznaczny i sugerował, że Donald Tusk dziękował za niecenzuralne słowa kierowane pod adresem własnej córki - czytamy na wirtualnemedia.pl. Serwis dodaje też, że pełnomocnikiem Kasi Tusk będzie mecenas Roman Giertych . Zobacz: Kasia Tusk wzięła ślub w sobotę? Mieszkańcy miasteczka zdradzają szczegóły Kasia Tusk na stacji benzynowej:

Premier Tusk tłumaczy się z ochrony dla córki
ONS
Newsy
Tusk tłumaczy się z ochrony dla córki. Ujawnił szokującą treść listów z pogróżkami
Premier dosłownie czyta wyzwiska pod adresem rodziny

Kasia Tusk wzbudza wiele kontrowersji. Choć nie udziela wywiadów i nie pokazuje się na salonach, jej życie jest nieustannie brane pod lupę i rozliczane przez opinię publiczną. Jako córka urzędującego premiera, nie może sobie pozwolić nawet na najmniejszą wpadkę, bo ta może odbić się na wizerunku całej jej rodziny. Przypomnijmy: Skandal! Kasia Tusk kopiuje stylizacje z zagranicznych blogów Ostatnio w prasie tabloidowej pojawiło się mnóstwo doniesień i zdjęć Kasi korzystającej z rządowej ochrony BOR, która finansowana jest z publicznych pieniędzy i teoretycznie nie powinna jej przysługiwać. Wzbudziło to oczywiście sporo kontrowersji, ale okazuje się, że nie był to tylko kaprys córki premiera. Donald Tusk na dzisiejszej konferencji prasowej, ku zdziwieniu zgromadzonych dziennikarzy, zdecydował się na zacytowanie treści anonimowych listów, które otrzymuje jego rodzina, w tym Kasia. To jego zdaniem usprawiedliwia przydzielenie ochrony. Ty bezrobotna dziwko, też zostaniesz zabita i cała wasza rodzina. Bo ścierwo ryżego kundla musi być wytępione do pięciu pokoleń - brzmiał najmocniejszy z nich. Myślicie, że dzisiejsze wystąpienie Tuska zamknie usta krytykom? Zobacz: "Wiem, ile zarabia Kasia. Pomagam jej w księgowości"   Kasia Tusk na włoskich wakacjach:

Małgorzata Tusk o zarobkach córki
ONS
Newsy
Małgorzata Tusk: Wiem ile zarabia Kasia! Pomagam jej w księgowości
Żona premiera dogląda interesów córki

Małgorzata Tusk przygotowuje się do premiery swojej pierwszej książki zatytułowanej "Między Nami". Wszyscy z zaciekawieniem czekają na pierwsze fragmenty, a żona premiera promuje już wydawnictwo w mediach. Przypomnijmy: Żona premiera na pierwszej okładce kolorowego magazynu W wywiadzie dla "Gali" Tusk zdradza kilka szczegółów z życia prywatnego jej rodziny i wspomina stan wojenny. Oczywiście nie mogło zabraknąć tematu córki Kasi , która od lat z powodzeniem prowadzi lifestyle'owego bloga, a jej zarobki obrosły już legendą. Małgorzata Tusk przyznaje, że wie il e zarabia Kasia i dodaje, iż uczy córki oszczędności. Cały czas uczę Kasi oszczędności, tego, że jeśli zarabia, to żeby nie wydawała wszystkiego od razu, żeby odkładała sobie i zbierała na przykład na mieszkanie. I ona mnie słucha. Jest bardzo rozsądna. Ponieważ prowadzi prawie mikroprzedsiębiorstwo, pomagam jej trochę w księgowości i innych papierach. Jestem najlepiej poinformowana w kwestii ile zarabia Kasia Tusk i tak, tabloidy dzwonią z pytaniami. Ale księgowa powinna być dyskretna - wyznała tajemniczo. Mama blogerki dogląda też codziennie jej bloga, sprawdzając m.in. czy wykupione bannery wyświetlają się poprawnie. Regularnie zaglądam na blog Kasi. Sprawdzam, czy strona działa, czy banery się odpowiednio wyświetlają. Kasia prowadzi ten blog już bardzo długo, dwa i pół roku. Blog obronił się sam, ma stałe czytelniczki, jestem z Kasi bardzo dumna - dodaje. Wszystko wskazuje na to, że biznesu córki premiera dogląda cała rodzina. Czytacie jej bloga? Zobacz: Kasia Tusk pokazała prezent od Louis Vuitton   Kasia Tusk w eleganckiej sesji w Rzymie:

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner