George Michael David Bowie nie żyje Alan Rickman Bogusław Kaczyński Celine Dion, Rene Angelil
George Michael
East News
1/22
George Michael
East News

To był naprawdę fatalny rok dla polskiej i światowej sztuki - pożegnaliśmy wielkich aktorów, cenionych muzyków... Niestety wczoraj dowiedzieliśmy się o śmierci kolejnego wielkiego artysty światowego formatu - George'a Michaela. Piosenkarz miał 53 lata. Co było przyczyną śmierci artysty? Te dokładne nie są jeszcze znane. Ale portal branżowy Billboard.com cytuje długoletniego menedżera artysty, który mówi o niewydolności serca - NOWE SZCZEGÓŁY. Wiadomo, że muzyk przez lata walczył z uzależnieniem od narkotyków. 

 

W naszej galerii możesz zobaczyć innych wielkich, który odeszli w 2016 roku. 

 

Zobacz też: Nie żyje George Michael! Umarł w swoim domu. Co było przyczyną śmierci?

2/22
David Bowie nie żyje
ONS

10 stycznia 2016 roku - po 18 miesiącach walki z rakiem - zmarł David Bowie. Miał 69 lat. Dwa dni przed śmiercią wyszła jego ostatnia płyta "Blackstar". David zostawił dla nas mnóstwo znakomitej muzyki. Do dziś jest inspiracją dla wielu młodych debiutujących artystów.

 

Zobacz: Świat żegna Davida Bowie'go. Przyjaciel rodziny podał dokładną przyczynę śmierci 

3/22
Alan Rickman
ONS

W wieku 69 lat odszedł Alan Rickman, znany brytyjski aktor. Gwiazdor filmów o Harrym Potterze zmagał się z nowotworem. 

4/22
Bogusław Kaczyński
East News

Bogusław Kaczyński zmarł 21 stycznia 2016 roku w wieku 73 lat. Polski dziennikarz i krytyk muzyczny miał udaru mózgu. 

 

Zobacz: Nie żyje Bogusław Kaczyński. "Przez lata myślałem, że jestem niezniszczalny"

 

 

 

5/22
Celine Dion, Rene Angelil
ONS

15 stycznia zmarł mąż Celine Dion, Rene Angelil. Miał 73 lata. Z wokalistką był związany od 36 lat. Osierocił trzech synów. Przez trzy lata zmagał się z rakiem. Diwa walczyła o jego zdrowie, zawieszając wszelką działalność zawodową.

 

Zobacz: Pogrzeb męża Celine Dion. Piosenkarka pożegnała ukochanego Rene Angelil. ZDJĘCIA

6/22
Jerzy Grałek nie żyje

Jerzy Grałek zmarł 15 lutego 2016 roku w wieku 70 lat. Ma na swoim koncie setki świetnych ról, m.in. w obrazach „Kopernik”, „Operacja Himmler”, „Ślad na ziemi”, „Dancing w kwaterze Hitlera”, „Kanclerz”, „Crimen”, ale i popularnych seriali „Na dobre i na złe”, „Samo życie”, „Na wspólnej” czy „Głęboka woda”.

7/22
Andrzej  Żuławski uśmiech

W lutym zmarł reżyser Andrzej Żuławski. Od lat chorował na nowotwór. Miał 75 lat. Nakręcił takie filmy jak: "Szamanka", "Opętanie" czy "Diabeł".

 

Zobacz: Andrzej Żuławski nie żyje! Reżyser chorował na nowotwór. Jego syn zostawił wzruszający wpis!

8/22
Marian Kociniak zmarł 17 marca 2016
EastNews

W wieku 80 lat odszedł Marian Kociniak, wybitny aktor, słynny Franek Dolas z filmu "Jak rozpętałem drugą wojnę światową". Aktor walczył z poważną chorobą. Miesiąc wcześniej zmarła jego żona, Grażyna. 

9/22
Ksiądz Jan Kaczkowski
EastNews

Ksiądz Jan Kaczkowski zmarł w wieku 38 lat. Jeden z najbardziej znanych duchownych w kraju walczył z nowotworem nerki i glejakiem mózgu. O swojej historii opowiedział w książce "Życie na pełnej petardzie". Kaczkowski organizował warsztaty dla studentów medycyny, zajmował się angażowaniem do pracy w hospicjach młodzieży, a także był założycielem hospicjum w Pucku. W 2012 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zdobył ogromna sympatię gwiazd polskiego show-biznesu, ale przede wszystkim młodzieży.

 

Zobacz: Ksiądz Kaczkowski o raku i targowaniu się z Panem Bogiem. "W czterostopniowej skali wylosowałem ten czwarty. Najgorszy"
 

10/22
Zaha Hadid
Steve Double

Pod koniec marca 2016 roku zmarła Zaha Hadid. Znana projektantka odeszła w wieku 65 lat w swoim domu w Miami. Hadid zmarła w wyniku ataku serca.

 

Zobacz: Zaha Hadid nie żyje. Słynna architekt i pierwsza kobieta uhonorowana nagrodą Pritzkera zmarła w wieku 65 lat

11/22
Zyta Gilowska nie żyje

W wieku 66 lat zmarła Zyta Gilowska, była wicepremier w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i założycielka Platformy Obywatelskiej. Gilowska od wielu lat zmagała się z chorobą serca.

12/22
Prince w białym garniturze z gitarą
EastNews

W kwietniu 2016 roku dotarła do nas smutna informacja o śmierci wybitnego wokalisty i gitarzysty Prince'a.  Artysta zmarł w wieku 57 lat w wyniku przedawkowania tabletek przeciwbólowych. 

Prince jest ikoną, która inspiruje do dziś. Jego największe hity, które zapamiętamy na zawsze, to między innymi: "Purple Rain", "Kiss", "Raspberry Beret", "Little Red Corvette", "Let's Go Crazy" i "When Doves Cry".

 

Zobacz: Prince nie żyje. Które utwory pozostaną w waszych sercach na zawsze? "Purple Rain", "Kiss", "The most beautiful girl..."

13/22
Maria Czubaszek nie żyje. Na co zmarła?

Maria Czubaszek odeszła od nas w wieku 76 lat. Śmierć satyryczki i dziennikarki  zasmuciła wszystkich.

 

Zobacz: Gwiazdy żegnają Marię Czubaszek! Wojewódzki, Biedroń, Kuźniar. "Wielki smutek"

 

Maria Czubaszek urodziła się w 1939 roku w Warszawie. Jej rodzina pochodziła ze Lwowa. Studiowała dziennikarstwo i filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim, ale żadnego z tych kierunków nie skończyła. W 1960 zaczęła pracę w Polskim Radiu Swoją karierę zaczęła jako autorka tekstów satyrycznych, pisanych dla znanych aktorów i prezentowanych w radiowej Trójce. Była też autorką teksów piosenek, śpiewanych m.in. przez Ewę Bem, Katarzynę Cerekwicką, Grzegorza Markowskiego czy Ryszarda Rynkowskiego. Była wielką miłośniczką papierosów. 

 

Zobacz: "Nie bała się śmierci. Martwiła się tylko o męża". Krystyna Pytlakowska wspomina Marię Czubaszek

 

Jej ostatnia książka to "Nienachalna z Urody". 

 

14/22
Halina Skoczyńska
East News

17 maja, w wyniku wylewu, zmarła Halina Skoczyńska, gwiazda serialu "rodzinka.pl". Aktorka miała 62 lata.  Halina Skoczyńska była wybitną aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Zagrała w takich produkcjach jak "Ida", "Wszystko, co kocham", "Prawo Agaty", "Strażacy", "Pierwsza Miłość".

 

Zobacz: Gwiazdy żegnają Halinę Skoczyńską. Wzruszające wpisy Zdrójkowskiego, Pniewskiego, Fraszyńskiej "Uśmiechnięta, skromna"

15/22
Andrzej Urbański nie żyje
ONS

W wieku 62 lat zmarł Andrzej Urbański, znany dziennikarz, prezes Telewizji Publicznej. Od lat zmagał się z ciężką chorobą. W 2014 roku dziennikarz przyznał, że lekarze wyryli u niego tętniaka mózgu: 

Upadłem na ziemię. Natychmiast zareagowała. Karetka była po 13 minutach, ale te 13 minut decyduje o wszystkim. Tętniak był bowiem na aorcie doprowadzającej tlen do mózgu. Potem w szpitalu neurochirurdzy podjęli decyzję, żeby nie robić mi trepanacji czaszki, ale zastosowali nowoczesną metodę i przez aortę dostali się do mózgu, dali płytki, które sprawiają, że ten tętniak zaczyna zanikać - mówił w rozmowie z "Super Expressem".

16/22
Andrzej Niemczyk nie żyje

Na początku czerwca zmarł Andrzej Niemczyk, trener i selekcjoner reprezentacji siatkarek. W 2003 roku, a potem jeszcze dwa lata później, doprowadził Polki do złota na mistrzostwach Europy. Miał 72 lata. Od lat zmagał się z nowotworem. 

 

17/22
Muhammad Ali
East News

Na początku czerwca zmarł Muhammad Ali, legenda boksu. Pięściarz, który stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w historii, zmarł w wieku 74 lat w Phoenix w Arizonie. 

 

18/22
Janina Paradowska na premierze "Deszczowej Piosenki"

Pod koniec czerwca zmarła nagle Janina Paradowska, znana dziennikarka i komentatorka polityczna. Miała 74 lata. 

 

Zobacz: Janina Paradowska: „Życie mi się mimo wszystko nad podziw dobrze ułożyło”. Jedyna taka rozmowa!

19/22
Sonia Rykiel w krótkich włosach

W sierpniu 2016 roku zmarła Sonia Rykiel, znana francuska projektantka polskiego pochodzenia. Od lat zmagała się z chorobą Parkinsona. Miała 86 lat. 

20/22
ONS

Waldemar Dziki, były mąż Małgorzaty Foremniak, zmarł w połowie września, w wieku 59 lat. Znany reżyser miał na swoim koncie wiele fantastycznych filmów, do których należą między innymi "Cudze dziecko", "Pierwszy milion" czy "Bank nie z tej ziemi". Związany był z Darią Trafankowską, aktorką znaną z "Na dobre i na złe", która zmarła w 2004 roku. Później Dziki związał się z Małgorzatą Foremniak, a jego ostatnią żoną była pochodząca z Ukrainy Marta Eljasiak-Dziki.

21/22
Andrzej Wajda
East News

W wieku 90 lat odszedł Andrzej Wajda - jeden z najwybitniejszych reżyserów na świecie, laureat Oscara za całokształt pracy artystycznej. 

Wajda miał na swoim koncie mnóstwo wybitnych filmów - m.in. "Ziemia obiecana" (1976), "Panny z Wilka" (1980), "Człowiek z żelaza" (1982) i "Katyń" (2008). Jego ostatni film "Powidoki" również ma szansę na Oscara.

 

Zobacz: Karolina Wajda pożegnała swojego ojca Andrzeja Wajdę. ZDJĘCIA z pogrzebu wielkiego reżysera

 

 

22/22
Andrzej Kopiczyński nie żyje. Miał 82 lata

W połowie października zmarł Andrzej Kopiczyński, czyli słynny Stefan Karwowski z serialu "Czterdziestolatek". Kopiczyński od wielu lat chorował na alzheimera. 

Andrzej Kopiczyński urodził się w 1934 roku w Międzyrzeczu Podlaskim. Zadebiutował na ekranie w 1957 roku w filmie Jerzego Kawalerowicza "Prawdziwy koniec wielkiej wojny". Pojawił się również w takich filmach jak „Święta wojna”, „Obok prawdy”, „Pułapka”, „Znachor”, „Ogniem i mieczem”.

 

Zobacz: Anna Seniuk, Rafał Olbrychski, Jerzy Gruza i inni pożegnali Andrzeja Kopiczyńskiego ZDJĘCIA