Muhammad Ali
East News

Nie żyje Muhammad Ali, legenda boksu. Zmarł w wieku 74 lat

Muhammad Ali
East News

Muhammad Ali, legenda boksu, ikona światowego sportu nie żyje! Pięściarz, który stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w historii, zmarł w wieku 74 lat w Phoenix w Arizonie. Informację potwierdził rzecznik rodziny sportowca.

 

Na co umarł Muhammad Ali

Muhammad Ali trafił do szpitala w czwartek. Poinformowano wówczas, że ma problemy z oddychaniem.

Po 32-letniej walce z chorobą Parkinsona, Muhammad Ali odszedł od nas w wieku 74 lat. Potrójny Mistrz Świata wagi ciężkiej umarł po południu. Rodzina pragnie podziękować wszystkim za myśli, modlitwy i wsparcie oraz poprosić o uszanowanie prywatności w tym trudnym czasie - głosi oświadczenie Boba Gunnella, rzecznika rodziny Alego.

Niedługo przed śmiercią Muhammada Ali jego córka Laila zamieściła zdjęcie ojca z jej córką - Sydney. Napisała:

Dziękuję za całą miłość i dobre życzenia. Czuję waszą miłość i bardzo to doceniam - napisała Laila, która sama również była bokserskim mistrzem.

 

Śmierć Alego wywołała mnóstwo komentarzy, ze świata sportu, ale nie tylko:

Uciekła część mnie samego. Najwspanialsza część - napisał cytowany przez CNN George Foreman, którego Ali pokonał w 1974 roku, zdobywając tytuł mistrza wagi ciężkiej.

Polski świat boksu również wspomina swojego Mistrza.

 

Muhammad Ali urodził się 17 stycznia 1942 roku, jako Cassius Marcellus Clay, Jr. Jest jedynym pięściarzem w historii, który trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata wszechwag. Bronił go aż 19 razy. Łącznie stoczył 61 walk, z czego wygrał 56 pojedynków (37 przez nokaut) i poniósł tylko 5 porażek.

Ali przeszedł na islam, znany był też ze swoich pacyfistycznych poglądów - walczył m.in. z amerykańską interwencją w Wietnamie. Przez ostatnie 32 lata życia walczył z chorobą Parkinsona.

 

Muhammad Ali miał przydomek "Najwspanialszy".

Muhammad Ali
East News

 

Pięściarz z córką.

Muhammad Ali
East News

Więcej na temat Muhammad Ali
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17