22 lipca 2013 roku księżna Kate i książę William po raz pierwszy zostali rodzicami - nietrudno policzyć, że dziś ich starszy syn, George, świętuje 11. urodziny. Z tej okazji do sieci trafiło wyjątkowe zdjęcie księcia. Uwagę fanów przykuł jednak fakt, że fotografia jest ... czarno-biała. Wiadomo, dlaczego kadr został opublikowany właśnie w takiej wersji!
WIDEO…
Księżna Kate opublikowała czarno-białe zdjęcie syna. Wiadomo, dlaczego
Publikowanie przez rodzinę królewską rodzinnych fotografii z okazji ważnych wydarzeń to już tradycja. Niedawno, z okazji Dnia Ojca, księżna Kate pokazała rodzinne ujęcie księcia Wiliama wraz z ukochanymi pociechami. Teraz z kolei do sieci trafił uroczy portret księcia George'a, który właśnie obchodzi 11. urodziny.
Nie byłoby w publikacji zdjęcia nic dziwnego, gdyby nie fakt, że fotografia jest ... czarno-biała. Ten fakt od razu zwrócił uwagę internautów, którzy licznie komentowali kolorystykę zdjęcia wykonanego przez księżną Kate:
Przestańcie publikować czarno-białe zdjęcia. Za każdym razem mam wrażenie, że ktoś nie żyje
Dlaczego znowu czarno-biały portret?
Jak się okazuje, taki zabieg nie był przypadkowy. Jak podaje "Daily Express", za kolorystyką zdjęcia stoi pewien specjalny przekaz, a jego autorką jest właśnie księżna Kate:
Były fotograf królewski, Ian Pelham-Turner, twierdzi, że czarno-biała fotografia to ulubiony sposób robienia zdjęć księżnej Kate, ponieważ jest modna i stylowa- podaje ''Daily Express''.

Ekspert podkreślił też, że działanie Kate w kontekście stylistyki zdjęć nie jest jednak nowością w brytyjskiej rodzinie królewskiej, a wręcz przeciwnie: nawiązuje ono do tradycji.
Księżna podąża śladami innych królewskich fotografów, wykonując czarno-białe zdjęcia rodzinne, aby uzyskać nostalgiczne i symboliczne obrazy, które kojarzą się z rodziną królewską- dodaje ekspert.
Jak Wam się podoba taki klimat zdjęć? A może wolicie bardziej "tradycyjne" fotografie?
Zobacz także: Ogromne zmiany u Williama i Kate. Oficjalny komunikat pojawił się w sieci

Chrzest księcia odbył się w Pałacu św. Jakuba w Londynie. Nie mogło na nim zabraknąć rodzeństwa Louisa - brata George'a i siostry Charlotte.

















