Anja Orthodox krytykuje Nergala
ONS

Anja Orthodox tłumaczy się ze słów o Dodzie i Nergalu. Wystosowała oświadczenie

Anja Orthodox krytykuje Nergala
ONS

Anja Orthodox wyróżnia się głównie poprzez wizerunek i muzykę, którą tworzy. Jej twórczość jest bardzo niszowa, a w ostatnim wywiadzie wspomniała z żalem, że nie jest grana w telewizji i radiu. Nawiązała także do Behmotha  i zawrotnej kariery jego lidera po tym, jak związał się z Dodą. Zobacz: Radia nie chcą grać Anji Orthodox. Zaatakowała Nergala i Dodę

Media szybko podchwyciły temat i zinterpretowały słowa artystki, jak się okazuje, inaczej niż powinny. Tymczasem Orthodox nie chciała urazić ani Nergala, ani Rabczewskiej, bo jakby nie patrzeć panie znają się nie od dziś. W związku z zaistniałą sytuacją, Anja wydała długie oświadczenie, w którym wyjaśniła, o co tak naprawdę jej chodziło poruszając ten temat:

Nie mam żadnej zawiści w stosunku do Behemotha! Znam ten zespół prawie od samych ich początków i od lat doskonale wiem jak są popularni za granicą i w Polsce wśród fanów metalu. Przecież to moi koledzy, znamy się osobiście i zupełnie nie potrzeba mi żadnych między nami krzywizn przez to, że ktoś nie potrafi właściwie odczytać moich słów. Przyznam, że max zaskakujące dla mnie było to że tak wiele osób nie zrozumiało tego Z CZEGO tak naprawdę NAŚMIEWAM SIĘ w tym wywiadzie. Z tej popularności Nergala (i Behemotha w związku z tym) u ludzi kompletnie spoza klimatu, którzy nie mają pojęcia o metalowej muzyce, nie wytrzymaliby więcej niż 30 sekund takiej muzyki, a którzy deklarują swój zachwyt, uwielbienie i "głęboki szacunek" dla muzyki jaką ten zespół wykonuje.


Podkreśliła również, że nie ma w zwyczaju tłumaczyć się ze swoich słów, ale ze względu na sympatię do artystów, o których mowa, jest to konieczne. Orthodox chce zaznaczyć, że wyśmiewa polski show-biznes w ogóle:

Czy naprawdę tak trudno zauważyć, że po prostu ironicznie komentuję chore klimaty jakie panują w naszym show-biznesie, którym rządzą ludzie bez pojęcia, wrażliwości i poczucia estetyki? Może faktycznie powinnam wysławiać się w dużo prostszy sposób i asekuracyjnie zapowiadać przed żartobliwą wypowiedzią, że "Uwaga! Teraz będę żartować!". Może pochopnie zakładam, że pewnych rzeczy nie muszę wyjaśniać bo to przecież jest oczywiste. No ale tak robię. 


Zgadzacie się z wokalistką?

Zobacz: Szulim podzieliła się przemyśleniami na temat show-biznesu
 
 

Doda ma nowego chłopaka:


Więcej na temat Doda Anja Orthodox Nergal Behemoth
Przeładuj

Jak mieszka Agnieszka Kaczorowska? Pokój Emilki przepiękny, ale spójrzcie na sypialnię!

zobacz 01:31