Zofia Zborowska

Zofia Zborowska to polska aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa, która kontynuuje rodzinną tradycję - występuje m.in. w teatrze Capitol. Jej rodzicami są znani polscy aktorzy - Maria Winiarska i Wiktor Zborowski. Zofia jest żoną Andrzeja Wrony, reprezentanta Polski w siatkówce.

Imię: Zofia

Nazwisko: Zborowska

Nazwisko panieńskie: Zborowska

Pseudonim: brak

Wzrost: 177 cm

Data urodzenia: 17.05.1987 r.

Znak zodiaku: Byk

Zawód: aktorka

Osoby - związki: - mąż Andrzej Wrona (od 2019 r.) - reprezentant Polski w siatkówce

Rodzice: aktorzy Maria Winiarska i Wiktor Zborowski

Dzieci: córka Nadzieja (ur. 29.07.2021 r.)

Rodzeństwo: siostra Hanna Zborowska-Neves

BIO: Zofia Zborowska urodziła się 17 maja 1987 roku w Warszawie. Jest córką znanych polskich aktorów - Marii Winiarskiej i Wiktora Zborowskiego. Jako dziecko uczyła się śpiewu, a aktorstwo zainteresowało ją, kiedy skończyła 15 lat. Studiowała na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończyła w 2010 roku. W Los Angeles studiowała w Instytucie Teatralnym i Filmowym Lee Strasberga. Poza aktorstwem w młodym wieku zajmowało ją również stepowanie (zdobyła potrójne mistrzostwo Polski), balet, jazz, a nawet dyscypliny sportowe, takie jak pływanie, snowboard, golf, szermierka czy tenis.Debiutem Zofii Zborowskiej w 1998 roku była postać Sary w filmie komediowym "Złoto dezerterów". Od 2004 roku aktorka regularnie pojawiała się w serialach takich jak "Lokatorzy", "Przystań", "Daleko od noszy. Szpital Futpolowy", "Ojciec Mateusz", "Na Noże", "Na dobre i na złe", "Druga szansa", "Barwy szczęścia", "Za marzenia" oraz "Tajemnica zawodowa". Zofię Zborowską możemy oglądać również na dużym ekranie. Do większych produkcji, w których jako brała udział, należą: "Miłość na wybiegu", "Robert Mitchum est mort", "Kanadyjskie sukienki", "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały", "Słaba płeć?", "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", "Alicja i żabka".Zofię Zborowską zobaczyć można również na deskach teatru Capitol. Zasłynęła też rolą pielęgniarki w spektaklu Teatru Telewizji "Przygoda". Aktorka od 2009 roku udziela się w dubbingu. Jej głos można usłyszeć takich produkcjach jak: "Brygada", "Majesty 2: Symulator królestwa fantasy", "League of Legends", "Pokemon Czerń i Biel", "Wiedźmin 3: Dziki gon".W 2015 roku Zofia Zborowska brała udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" - dotarła do finału i zajęła drugie miejsce. W 2016 roku z kolei prowadziła program "Twoja twarz brzmi EXTRA znajomo".Prywatnie Zofia Zborowska jest żoną polskiego siatkarza Andrzeja Wrony. Parze 29 lipca 2021 roku urodziła się córka Nadzieja.

Znana z: występów w serialach i filmach. Jej debiutem była rola Sary w filmie "Złoto dezerterów". Pojawiła się też w takich serialach jak: "Lokatorzy", "Przystań", "Daleko od noszy. Szpital Futpolowy", "Ojciec Mateusz", "Na Noże", "Na dobre i na złe", "Druga szansa", "Barwy szczęścia", "Za marzenia", "Tajemnica zawodowa". Na dużym ekranie aktorkę można było zobaczyć w wielu filmach - m.in. "Miłość na wybiegu", "Robert Mitchum est mort", "Kanadyjskie sukienki", "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały", "Słaba płeć?", "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", "Alicja i żabka". Zofia Zborowska znana jest również jako aktorka dubbingowa udzielająca głosu postaciom w filmach i grach komputerowych, takich jak m.in. "Ralph Demolka", "Piorun i magiczny dom", "Wakacje Mikołajka", "Wiedźmin 3: Dziki gon".

Funkcja w filmie:
 • aktorka drugoplanowa w filmie fabularnym "Złoto dezerterów" (1998)
 • aktorka w serialu "Lokatorzy" (2004)
 • aktorka w serialu "Przystań" (2009)
 • aktorka drugoplanowa w filmie fabularnym "Miłość na wybiegu" (2009)
 • aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2013)
 • aktorka w spektaklu telewizyjnym "Przygoda" (2014)
 • aktorka drugoplanowa w filmie fabularnym "Słaba płeć?" (2015)
 • aktorka drugoplanowa w filmie fabularnym "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" (2015)
 • aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2016)
 • aktorka w serialu "Barwy szczęścia" (2017-)


 • Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: @zborowskazofia

  LINK Facebook: facebook.com/ZosiaZborowska/
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index