Szymon Majewski

Szymon Majewski - ogromną popularność przyniósł mu emitowany w telewizji TVN program rozrywkowy "Szymon Majewski Show". Od 2015 roku związany z Radiem Zet.

Imię: Szymon Tadeusz

Nazwisko: Majewski

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: 191 cm

Data urodzenia: 1.06.1967 r.

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: prezenter radiowy i telewizyjny, dziennikarz

Osoby - związki:żona Magdalena

Rodzice: brak informacji

Dzieci: Zofia i Antoni

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Szymon Majewski urodził się i wychował w Warszawie. W wieku szkolnym należał do Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego. Z wykształcenia jest technikiem autoklawów medycznych. Po ukończeniu szkoły średniej zaczął naukę pantomimy z zespołem Studio Kineo. Swój debiut dziennikarski miał w 1990 roku. Nawiązał wówczas współpracę z Radiem Zet, w którym przez kolejne 15 lat prowadził następujące programy: "Czuj mózg", "Sponton", "Transmisja z Denver", "Grupa Szczepana", "Szymoniada Majewiada". Cztery lata później Majewski zadebiutował na małym ekranie, otrzymując do prowadzenia program w telewizji TVP "Słów cięcie gięcie". Debiut telewizyjny okazał się dużym sukcesem, a charyzma dziennikarza przyciągała przed ekrany rzesze widzów. Przez rok był gospodarzem programu rozrywkowego w telewizji Canal+ "Szymon mówi Show". W 1997 roku otrzymał propozycję aktorską i pojawił się w kultowym filmie "Kiler", a następnie w kontynuacji komedii kryminalnej Machulskiego. W 2004 roku Majewski nawiązał współpracę z telewizją TVN, która zaowocowała programami: "Mamy cię!", "HDw3D Telewision", "Szymon na żywo". Największym sukcesem dziennikarza okazał się jednak format rozrywkowy "Szymon Majewski Show", który emitowano przez 6 lat. Po 12 latach pracy w TVN podjął decyzję o odejściu i przeniesieniu swojej działalności do internetu. Na platformie YouTube w 2012 roku zadebiutował kanał dziennikarza "Szymon Majewski". W tym samym roku prezenter postanowił wrócić również do radia. Do 2014 roku współpracował z Radiem Eska, prowadząc poranny program "Szymorning". Następnie zaczął pracę z Radiem Zet, w którym początkowo prowadził audycje: "PogoDyńka", "Bułka z Szymkiem", "Nieporadnik małżeński". Od 2015 roku Majewski na antenie Radia Zet prowadzi autorski program "Nie mam pytań", w którym przeprowadza wywiady z osobowościami medialnymi.

Znany z: programu rozrywkowego "Szymon Majewski Show", który prowadził od 2005 do 2011 roku na antenie telewizji TVN. Słuchacze radia znają go m.in. z Radia Eska, a od 2014 roku z Radia Zet, w którym prowadzi audycję "Nie mam pytań".

Funkcja w filmie fabularnym:aktor w filmie "Kiler" (1997);aktor w filmie "Kiler-ów 2-óch" (1999);aktor w filmie "E=mc2" (2002);aktor w filmie "Superprodukcja" (2002);aktor w serialu "Niania" (2006);aktor w serialu "Magda M. 20 lat później" (2007);aktor w serialu "Figo fago" (2008).

Funkcja w filmie animowanym: - aktor dubbingowy w filmie "Hotel Transylwania 3" (2018).

Płyty:
 • brak


 • Książki:"Spowiedź świra" - współautor z Agnieszką Lesiak (2005);"Showman, czyli spowiedź świra" (2007).

  Nagrody:Wiktor w kategorii debiut "Odkrycie telewizyjne roku" (2004);Nagroda Fenomen magazynu "Przekrój" (2005);Nagroda Świry w kategorii osobowość tv (2006);Telekamera w kategorii najlepsza rozrywka za program "Szymon Majewski Show" (2007);Nagroda Świry w kategorii teleświr (2007);Wiktor w kategorii twórca najlepszego programu telewizyjnego (2007);Nagroda Świry w kategorii osobowość tv (2009);Telekamera w kategorii osobowość telewizyjna za program "Szymon Majewski Show" (2009);Złota Telekamera za całokształt twórczości (2010);Telekamera w kategorii najlepsza rozrywka za program "Szymon Majewski Show" (2020).

  Link Instagram: https://www.instagram.com/szymonmajewski\_official/

  Link FB: https://www.facebook.com/SzymonMajewskiSam
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index