Renata Kaczoruk

Renata Kaczoruk należy do grona znanych polskich modelek. Przez lata chodziła w pokazach popularnych projektantów i brała udział w kampaniach reklamowych cenionych firm. Oprócz tego znalazła się na okładach wielu magazynów i czasopism, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Rozpoznawalność przyniósł jej też udział w telewizyjnych programach rozrywkowych takich jak m.in. "Azja Express". W mediach głośno było o jej związku z ekscentrycznym dziennikarzem Kubą Wojewódzkim.

Imię: Renata

Nazwisko: Kaczoruk

Nazwisko panieńskie: Kaczoruk

Pseudonim: Renulka

Wzrost: 181 cm

Data urodzenia: 19 marca 1986 roku

Znak zodiaku: Ryby

Zawód: modelka, osobowość telewizyjna, celebrytka, aktorka-amatorka

Osoby - związki:
- partner Jakub Wojewódzki (od 2013 do 2018 roku)

Rodzice: wykładowca i dawny działacz organizacji antykomunistycznej Ryszard Kaczoruk i pianistka operowa Maria Kaczoruk

Dzieci: brak

Rodzeństwo: młodsza siostra Magdalena i siostra bliźniaczka Agata

BIO: Renata Kaczoruk urodziła się we Wrocławiu. Studiowała jednak w Warszawie. Ukończyła międzywydziałowe indywidualne studia matematyczno-przyrodnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Jest także absolwentką psychologii na prywatnym uniwersytecie SWPS.
Karierę w show-biznesie rozpoczęła w bardzo młodym wieku. Mając zaledwie 14 lat, została modelką. Współpracowała z różnymi agencjami na całym świecie, takimi jak m.in. paryskie IMG, mediolańskie Bravel Models, berlińskie Seeds, tokijskie Switch Models oraz wrocławskie SPP Models. Obecnie Kaczoruk należy do warszawskiej agencji modelingowej Model Plus. W szczycie kariery modelingowej Renata miała szansę współpracować z naprawdę cenionymi projektantami. Chodziła w pokazach takich sław jak: Giorgio Armani, Jean-Paul Gaultier, Łukasz Jemioł oraz Lidia Kalita.
Rozwijała się także w fotomodelingu. Wraz z siostrą Agatą pojawiła się na okładce francuskiego (2005) oraz amerykańskiego (2006) wydania czasopisma "Elle". W kolejnych latach już samodzielnie pozowała do okładek polskich gazet, takich jak m.in. "Avanti", "Gala" czy "Joy". Oprócz tego Kaczoruk brała udział w kilku kampaniach reklamowych. Promowała też firmy Apapat, Just Paul, Play i wiele innych.
Próbowała także swoich sił w aktorstwie. Zagrała nawet kilka mniejszych ról w paru serialach i wystąpiła w teledysku do utworu "Na ostrzu" nagranego przez Ewę Farnę. Rozgłos przyniósł jej też udział w rozrywkowych programach telewizyjnych. Jeśli chodzi o życie prywatne, Kaczoruk przez 5 lat spotykała się z ekstrawaganckim dziennikarzem i osobowością telewizyjną Kubą Wojewódzkim. Media z zapartym tchem śledziły rozwój tego związku, para jednak rozstała się w 2018 roku. Na obecną chwilę nie wiadomo, czy modelka spotyka się z kimś na stałe, ponieważ sama mało mówi na ten temat w mediach.

Znana z: udziału w pokazach uznanych projektantów i domów modowych, a także występowania w kampaniach reklamowych oraz pojawiania się na okładkach magazynów. Dużą rozpoznawalność przyniósł jej związek z Kubą Wojewódzkim. Ich relacja była przedmiotem zainteresowania mediów plotkarskich. Widzowie poznali lepiej Kaczoruk także poprzez jej udział w programie "Azja Express" w 2016 roku, a następnie "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" w 2018 roku. Renata Kaczoruk prowadzi też stosunkowo popularny profil na Instagramie. Obserwuje ją tam blisko 87,7 tys. osób (stan na: początek stycznia 2023 roku). Modelka publikuje na nim posty związane zarówno z życiem prywatnym, jak i zawodowym, a także własne opinie i spostrzeżenia dotyczące różnorodnych tematów.

Funkcja w filmie:
- aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (2008);
- aktorka w serialu paradokumentalnym "Sąd rodzinny" (2009);
- aktorka w serialu "Miłość na wybiegu" (2009);
- aktorka w serialu "Sama słodycz" (2014);
- reżyserka i scenarzystka filmu dokumentalnego "Modelki 3.0" (2016).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

Instagram: @renul_ka

Facebook: @RenataKaczoruk
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index