Osi Ugonoh

Osi Ugonoh, której pełne imię brzmi Osuenhe, to polska modelka pochodzenia nigeryjskiego. W 2014 r. zachwyciła widzów TVN swoją osobowością i pięknym uśmiechem. Została zwyciężczynią 4 edycji programu "Top Model". Oprócz tego wystąpiła w kilku innych programach rozrywkowych i zagrała epizodyczną rolę w filmie "Bartkowiak". Podobnie jak jej brat Izu Ugonoh jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Mimo swojej wyjątkowej urody ma kompleks na punkcie jednej części ciała. Sprawdź, czego w sobie nie lubi.

Imię: Osuenhe

Nazwisko: Ugonoh

Pseudonim: Osi

Wzrost: 180 cm

Data urodzenia: 15.07.1994 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: modelka, okazjonalnie aktorka, osobowość telewizyjna

Osoby - związki: Osi Ugonoh miała już kilku partnerów, jednak do tej pory nie była zaręczona ani nie wyszła za mąż. Jednym z jej partnerów był trener z siłowni. Jak sama przyznaje, każdy z dotychczasowych związków zakończył się pozytywnie, ponieważ pozostaje z byłymi chłopakami w przyjacielskich relacjach. W przyszłości pragnie stworzyć rodzinę i mieć dzieci.

Rodzice: Christiana Ugonoh i Joseph Ugonoh

Dzieci: brak

Rodzeństwo: trzy siostry i brat Izu Ugonoh - utytułowany bokser, zawodnik MMA i uczestnik programu "Dancing with the Stars" (2016). Podobnie jak siostra, on także jest osobowością telewizyjną. Zagrał epizodyczne role w filmie "Drogówka" i serialu "Pełną parą". Na swoim koncie ma także złote medale Mistrzostw Świata i Europy w kick-boxingu w formule K-1.

BIO: Osi Ugonoh to modelka nigeryjskiego pochodzenia, osobowość telewizyjna i okazjonalnie aktorka. Pochodzi z Nigerii, ale urodziła się i wychowała w Polsce. Jej rodzice przeprowadzili się do Polski, aby rozpocząć tu studia i razem z czwórką dziewcząt i jednym chłopcem zamieszkali na Żabiance w Gdańsku. Jej brat Izu Ugonoh od początku przejawiał talenty artystyczne, począwszy od występu w programie "Od przedszkola do Opola", a skończywszy na udziale w "Tańcu z Gwiazdami". Osi wybrała jednak karierę modelki. Zdobyła tytuł Miss Africa w Irlandii i cały czas pracowała nad swoją sylwetką, czego efektem jest proporcjonalna budowa ciała i delikatnie zarysowane mięśnie. W 2014 r. zdecydowała się na udział w 4 edycji programu TVN "Top Model", który wygrała, pokonując w finale Michała Baryzę i Martę Sędzicką. Po tym spektakularnym zwycięstwie jej kariera nabrała tempa - regularnie pozowała do sesji w Polsce i za granicą, a oprócz tego spoglądała z pierwszych stron prestiżowych magazynów "Glamour" i "Hero". Zagraniczni eksperci widzieli w niej nawet drugą Naomi Campbell. W jej życiu ważną rolę zajmuje sport. Osi jest nie tylko modelką, lecz także dietetyczką. Oprócz tego Osi próbowała swoich sił w aktorstwie. W 2021 r. Zagrała epizodyczną rolę gościa gali MMA w filmie "Bartkowiak", jednak nie kontynuowała swoje filmowej kariery. Mimo wyjątkowej urody modelka ma kompleks na punkcie swoich stóp, które uważa za zbyt duże. Jej rozmiar buta to 42.

Znana z: Programu "Top Model" i innych polskich rozrywkowych produkcji, do których należą "Mamy cię!", "Magiel towarzyski", "Lip Sync Battle Ustawka" i "Fort Boyard". Osi Ugonoh jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie publikuje posty dotyczące jej życia zawodowego oraz prywatnego. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 300 tys. użytkowników, a na Facebooku ma ponad 100 tys. fanów. Internauci mogą obejrzeć tam fotografie z wyjątkowych sesji zdjęciowych z jej udziałem, a oprócz tego przeczytać porady dietetyczne. Podobnie jak cała jej rodzina, Osi szuka nowych ścieżek rozwoju i pozostaje otwarta na udział w wielu projektach.

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Bartkowiak" (2021);

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • Wygrana w 4. edycji programu TVN "Top Model" (2014).


  • LINK Instagram: @osiugonoh


    Link FB: @osi.ugonohtop
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index