Natalia Lesz

Natalia Lesz to polska tancerka, wokalistka i aktorka. Uznanie widzów zyskała po występach w popularnym serialu "Tancerze". Jej działalność muzyczna została doceniona statuetką Superjedynki w 2008 roku.

Imię: Natalia

Nazwisko: Lesz

Nazwisko panieńskie: Lesz

Pseudonim: brak

Wzrost: 167 cm

Data urodzenia: 27.07.1981 r.

Znak zodiaku: lew

Zawód: aktorka, piosenkarka

Osoby - związki:
 • partner Adam Maciejewski


 • Rodzice: Alexander Lesz i Grażyna Lesz

  Dzieci: córka Alicja (ur. 2014 r.)

  Rodzeństwo: brak informacji

  BIO: Natalia Lesz to polska tancerka, aktorka i wokalistka urodzona 27 lipca 1981 roku w Warszawie. Od młodych lat zainteresowana tańcem, uczyła się w warszawskiej Szkole Baletowej i trenowała łyżwiarstwo figurowe. Do zawodu aktora przygotowały ją studia na Wydziale Aktorskim Tish School of the Arts Uniwersytetu Nowojorskiego, które ukończyła w 2004 roku. Natalia Lesz jest również absolwentką Łódzkiej Akademii Muzycznej.Już w 2000 roku zagrała epizodyczną rolę tancerki na dworcu w filmie "Weiser". Aktorkę widzowie zaczęli kojarzyć jednak dopiero w 2009 roku, kiedy to w serialu "Tancerze" odtwarzała postać Ingi Sawczuk. Lesz występowała jeszcze w kilku innych serialach - "Rezydencja", "Plebania", "Singielka", "Korona królów", "Gabinet numer 5". Na koncie ma również udział w filmach fabularnych - "Test", "Gierek" i "Krime story. Love story".Kariera muzyczna Natalii Lesz rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał jej debiutancki album zatytułowany po prostu "Natalia Lesz". Singlem promującym płytę był "Power of Attraction", a kolejnymi przebojami okazały się "Fall" i "Miss You". Za debiut roku otrzymała statuetkę Superjedynki podczas 45. KFPP w Opolu i VIVA Comet Awards. W kolejnym roku była nominowana do Fryderyków również za debiut roku. W 2010 roku za wykonanie utworu "Radioactive" otrzymała Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu TOPtrendy. Kolejną płytą na koncie wokalistki był album "That Girl" wydany w 2011 roku. Krążek został bardzo dobrze odebrany przez słuchaczy i pokrył się złotem. Przebojami z drugiej płyty Natalii Lesz okazały się utwory "That Girl" i "Beat of my Heart". Cover utworu Filipinek "Batumi" w jej wykonaniu w 2011 roku stał się piosenką promującą Gruzję w Polsce. Tym samym piosenkarka została uznana za honorową obywatelkę Gruzji.W 2008 roku Natalia Lesz brała udział w ósmej edycji "Tańca z gwiazdami" stacji TVN. W parze z Łukaszem Czarneckim dotarła do finału i zajęła w nim drugie miejsce.Prywatnie Natalia Lesz jest partnerką chirurga Adama Maciejewskiego, z którym ma córkę Alicję, urodzoną w 2014 roku.

  Znana z: seriali: "Tancerze", "Plebania", "Singielka", "Korona królów". Natalia Lesz zaliczyła też bardzo dobry debiut na scenie muzycznej. Po wydaniu albumu "Natalia Lesz" została uhonorowana statuetkami Superjedynki i VIVA Comet Awards.

  Funkcja w filmie:aktorka w filmie "Weiser" (2000);aktorka w serialu "Tancerze" (2009-2010);aktorka w serialu "Rezydencja" (2011);aktorka w serialu "Plebania" (2011);aktorka w filmie "Test" (2015);aktorka w serialu "Singielka" (2015-2016);aktorka w serialu "Korona królów" (2017);aktorka w serialu "Gabinet numer 5" (2019);aktorka w filmie "Gierek" (2022);aktorka w filmie "Krime story. Love story" (2022).

  Płyty:"Natalia Lesz" (2008);"That Girl" (2011).

  Książki: brak

  Nagrody: - Superjedynka w kategorii "Debiut roku" (2008); - VIVA Comet w kategorii "Debiut roku" (2008); - Nagroda Dziennikarzy na TOPtrendy (2010).

  LINK Instagram: @natalesz

  LINK Facebook: Facebook.com/NataliaLeszOfficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index