Wpadki gwiazd z Photoshopem
mat. pras.

Sesje zdjęciowe, okładki magazynów, a obecnie nawet teledyski czy filmy (jak u Britney Spears - zobacz) - retusz gwiazd jest wszechobecny i stał się już standardem, z którym nawet nikt nie stara się walczyć. Czasami jednak dążenie do doskonałości kończy się ogromną wpadką. Ostatnio przekonała się o tym powracająca do show-biznesu Edyta Bartosiewicz. Przypomnijmy: Grafik zmasakrował Bartosiewicz na okładce

Temat retuszu wśród gwiazd postanowili poruszyć redaktorzy "Pytania na Śniadanie". Do studia zaprosili profesjonalnego fotografa, Bartosza Wardziaka, który szczerze opowiedział o swojej pracy i szczegółach postprodukcji. Zdradził również, co najchętniej w Photoshopie poprawiają sobie gwiazdy. A lista jest naprawdę długa.

Zawsze dokonuję korekt, w zależności od tego, jakie są potrzebne. Źle użyty Pohotoshop jest masakrą. Tutaj te korekty są tak robione, żeby nie były widoczne. Czasami są to niedoskonałości skóry, czasami coś wyskoczy dzień przed sesją, czego mejkapistka nie jest w stanie ukryć. Czasami modelka ustawi się w ten sposób, że owal twarzy nie wygląda najlepiej, robi się podwójny podbródek, więc trzeba troszeczkę tę buźkę wessać. Zdarzają się też osoby, które mają swoje wymogi. Redukcja zmarszczek mimicznych, bycie bardziej opalonym i tego typu korekty. Staram się tego zdjęcia nie zmieniać do tego stopnia, jak czasami życzy sobie modelka lub aktorka, tylko wprowadzić swoją korektę tak, żeby to wszystko wyglądało naturalnie - wyznał


W studio obecna była również Natalia Lesz, która reprezentowała drugą stronę, czyli gwiazdy. Aktorka i wokalistka przyznała, że ma nic przeciwko delikatnym korektom, ale nie mogą one posunąć się zbyt daleko. Wspomniała przy okazji sytuację, gdy nie rozpoznała na zdjęciu samej siebie.

Nie jestem zagorzałą fanką Photoshopa z wielu powodów. Zabija naturalność, a dla mnie naturalność to jest nadrzędna wartość. Dla mnie delikatne korygowanie rzeczywistości jest jak najbardziej okej, ale całkowita próba zmiany już nie jest. Miałam taką sytuację w przeszłości, że nie rozpoznałam się na zdjęciu i nie miałam już możliwości autoryzacji. Teraz jestem już bardziej uważna i pilnuję całego procesu - zapewniała.


Jakie jest wasze zdanie - gwiazdy powinny korzystać z Photoshopa czy pokazywać się w wersji naturalnej?

Zobacz: WPADKA: Graficy zrobili Różczce skośne oczy

Zestawienia zdjęć gwiazd jakie pokazano w materiale "Pytania na śniadanie":

 

 

Zdjęcia Kingi Rusin przed i po retuszu - porównajcie: