Mikołaj Roznerski

Mikołaj Roznerski to aktor występujący na scenach warszawskich, lubelskich i wrocławskich teatrów. Telewidzowie znają go przede wszystkim jako Marcina Chodakowskiego z serialu "M jak Miłość", ale grał też w "Na Wspólnej" czy "Drugiej szansie". Wystąpił w kinowym hicie Macieja Pieprzycy "Chce się żyć" i komediach romantycznych "Porady na zdrady" i "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3". Jest czterokrotnym laureatem Telekamery "Tele Tygodnia". Sprawdź, jak układa się jego życie prywatne.

Imię: Mikołaj

Nazwisko: Roznerski

Pseudonim: brak

Wzrost: 190 cm

Data urodzenia: 06.12.1983 r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: aktor teatralny, filmowy, serialowy

Osoby - związki: - była partnerka Adriana Kalska - z aktorką Roznerski był związany w serialu "M jak Miłość" i w życiu. W latach 2018-2021 byli jedną z najgorętszych par w polskim show-biznesie; - była partnerka Marta Juras - owocem związku z aktorką jest jedyny syn aktora.

Rodzice: matka Dorota Bieniarz, brak szczegółowych informacji na temat ojca; wiadomo, że był właścicielem dużego gospodarstwa rolnego. Rodzice aktora rozstali się, gdy aktor był jeszcze nastolatkiem

Dzieci: syn Antoni (ur. 2011 r.)

Rodzeństwo: młodsza siostra Agata

BIO: Mikołaj Roznerski to aktor teatralny, filmowy, serialowy. Już jako nastolatek udzielał się w szkolnym kole teatralnym wrocławskiego liceum i to właśnie tam zdobył pierwsze doświadczenia sceniczne. Swoje artystyczne zainteresowania rozwijał w Studium Kształcenia Animatorów Kultur i Bibliotekarzy, gdzie poznał reżysera teatralnego Sebastiana Majewskiego. Razem z nim założył awangardową grupę teatralną, z którą zrealizował kilkanaście autorskich spektakli. Następnie podjął studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie (filia we Wrocławiu) na Wydziale Lalkarskim, które ukończył w 2007 r. Kształcił się również na Wydziale Teatralnym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze, co nie przeszkadzało mu w zrobieniu kursu spawalniczego. Karierę aktorską rozpoczął tuż po studiach w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, gdzie występował do 2011 r. Można było oglądać go także na scenach warszawskich teatrów Capitol i Palladium oraz na Scenie Witkacego we Wrocławiu. W 2005 zadebiutował na szklanym ekranie w serialu "Pierwsza miłość", a kilka lat później można było oglądać go w filmie pełnometrażowym pt. "Teraz i zawsze". Prawdziwą popularność przyniosła mu rola Marcina Chodakowskiego w telenoweli "M jak Miłość". Po raz pierwszy pojawił się w niej w 2012 r. i początkowo miał być postacią epizodyczną. Widzowie polubili jednak jego postać i wątek został rozbudowany.

Znany z: filmów, seriali oraz spektakli teatralnych. Próbował swoich sił także jako prezenter telewizyjny, prowadząc cykl "Total forma" w ramach programu "Pytanie na śniadanie". Wystąpił również w teledysku Edyty Górniak do piosenki "List" oraz w klipie Bajmu do utworu "Krótka historia". Jest jednym z najpopularniejszych postaci polskiego show-biznesu, co potwierdzają aż 4 Telekamery "Tele Tygodnia". Jego związek z aktorką Adrianą Kalską był szeroko komentowany, a ich rozstanie w 2021 r. stało się wydarzeniem medialnym.

Funkcja w filmie:aktor w serialu "Pierwsza miłość" (2005);aktor w filmie "Teraz i zawsze" (2009);aktor w serialu "M jak Miłość" (od 2012)aktor w serialu "Na Wspólnej" (2012-2013);aktor w filmie "Chce się żyć" (2013);aktor w serialu "Singielka" (2015-2016);aktor w filmie "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" (2016);aktor w filmie "Porady na zdrady" (2017);aktor w filmie "Pech to nie grzech" (2018);aktor w filmie "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3" (2019);aktor w serialu "Druga szansa" (2016-2017);aktor w serialu "Osiecka" (2020);aktor w filmie "Gierek" (2021).

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • Telekamera "Tele Tygodnia" w kategorii "Najpopularniejszy aktor" (2018);
 • Gwiazda Plejady w kategorii "Nadzieja Plejady" (2018);
 • Telekamera "Tele Tygodnia" w kategorii "Najpopularniejszy aktor" (2019);
 • Telekamera "Tele Tygodnia" w kategorii "Najlepszy aktor" (2020);
 • Złota Telekamera "Tele Tygodnia" (2021).


 • LINK Instagram: @mroznerski


  Link FB: @mikolajroznerskioficjalnyprofil
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index