Michel Moran

Michel Moran to francuski kucharz hiszpańskiego pochodzenia. Znamy go z programu telewizyjnego "Masterchef" oraz "Doradcy smaku", w którym prezentuje proste i bardzo smaczne potrawy. Przez 16 lat prowadził jedną z francuskich restauracji w Warszawie, "Bistro de Paris". Jest autorem kilku książek z przepisami, które nietrudno wykonać samodzielnie. Zobacz, gdzie kształcił się Michel Moran. Jaką restaurację obecnie prowadzi?

Imię: Michel

Nazwisko: Moran

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 05.06.1965 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: kucharz

Osoby - związki: Michel Moran jest obecnie w związku małżeńskim z Haliną Moran. To nie pierwsze małżeństwo kucharza. Z pierwszą, francuską żoną ma dwójkę dzieci, córkę Solene i syna Andreę.Halina Moran

Rodzice: brak informacji

Dzieci: Solene Moran i Andrea Moran

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Michel Moran: francuski kucharz, restaurator, mistrz kuchni hiszpańskiej. Urodził się 5 czerwca 1965 roku w Paryżu. Ma hiszpańskie korzenie, jego rodzina pochodzi z Andaluzji. Uczył się w szkole hotelarskiej Jean-Drouant w Paryżu, zwanej również szkołą Rue Médéric. Praktyki zawodowe odbywał w jednym z paryskich hoteli, Royal Monceau, oraz znanej restauracji "Le Jardin". Przez 16 lat, od 2004 do 2020 roku, prowadził warszawską restaurację "Bistro de Paris". Lokal był rekomendowany przez przewodnik Michelin nieprzerwanie od 2005 roku. Obecnie prowadzi nową restaurację, "MaMaison". Mieści się ona w Laskach koło Warszawy i jest niezwykle ceniona przez smakoszy dobrej kuchni. Michel Moran jest autorem kilku książek kucharskich. Pierwszą z nich jest książka "Moje smaki", która zawiera około 130 przepisów, z których sam korzysta. Kolejna pozycja, "Doradca smaku", powstała na bazie programu telewizyjnego o tym samym tytule, w którym brał udział. W książce zachęca do stosowania ziół i przypraw oraz pokazuje, jak ogromne są ich możliwości. Rok później przedstawił kolejną książkę kulinarną, "Doradca smaku 2". Zawiera ona 80 różnorodnych i jednocześnie prostych w wykonaniu przepisów, które może wykonać każdy. Michel Moran doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakie dania uwielbiają inni. Nic dziwnego, w końcu jest kucharzem z ponad 30-letnim doświadczeniem. Wiedzę na temat gastronomii zdobywał nie tylko w trakcie studiów i podczas praktyk. Gotował też w luksemburskich restauracjach "La Lorraine" i "Moscon" oraz niemieckiej "Erno's Bistro". Mieszkając w Luksemburgu, poznał swoją obecną małżonkę Halinę, dla której zamieszkał w Polsce.

Znany z: udziału w polskiej edycji "MasterChef Junior" i "MasterChef" oraz "Doradcy smaku". Michel Moran dał się poznać jako świetny kucharz dzięki swojej restauracji "Bistro de Paris", którą prowadził do 2020 roku. Miejsce to doceniano niezmiennie od 2005 roku w przewodniku Michelin. Michel Moran znany jest również ze swojej aktywności w mediach społecznościowych. Kucharza obserwuje ponad 80 tysięcy osób! Michel dzieli się z fanami zdjęciami swoich dań, prywatnymi selfie i fotografiami z podróży. Nieodłącznym elementem Instagrama restauratora jest również jego ukochany maltańczyk Loulou.

Funkcja w filmie: brak

Płyty: Michel Moran jest autorem audiobooka "Chef. Historia Michela Morana" z 2020 roku. Mężczyzna opowiada w nim o tym, jak zostać Chefem i odpowiada na pytanie, czy każdy może zostać kucharzem. Z audiobooka dowiemy się także, jak ważna jest dla niego rodzina i miłość. Autorem wywiadu jest dziennikarz Paweł Loroch.

Książki: - Michel Moran: "Moje smaki", Muza SA, 2014; - Michel Moran: "Doradca smaku", Muza SA, 2014; - Michel Moran: "Doradca smaku 2", Muza SA, 2015; - Michel Moran: "Chef. Historia Michela Morana" (eBook), Edipresse Polska, 2016.

Nagrody:
  • Order Zasługi Rolniczej "Ordre du Merite Agricole" przyznany za promowanie ryb i owoców morza oraz narodowych produktów rolnych (2006).


  • Link Instagram: @michelmoran_official


    Link Facebook: brak
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index