Meghan Markle

Meghan Markle to amerykańska aktorka filmowa i serialowa, a od 2018 roku członkini brytyjskiej rodziny królewskiej. Prywatnie jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci - Archiego i Lilibeth. Karierę aktorską rozpoczęła w 2002 roku w serialu "Szpital miejski". Ostatnim serialem z udziałem Meghan Markle był "W garniturach", w którym to zagrała jedną z głównych ról.

Imię: Rachel Meghan

Nazwisko: Markle

Nazwisko panieńskie: Markle

Pseudonim: brak

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 04.08.1981 r.

Znak zodiaku: Lew

Zawód: aktorka, działaczka społeczna, członkini brytyjskiej rodziny królewskiej jako żona księcia Sussexu Henryka (od 2018 r.)

Osoby - związki:Trevor Engelson (małżeństwo od 2011 do 2013 r.)Cory Vitiello (para od 2014 do 2016 r.)Henryk, książę Sussexu (para od 2016 r., małżeństwo od 2018 r.)

Rodzice: terapeutka i instruktorka jogi Doria Loyce Ragland, operator filmowy Thomas Wayne Markle

Dzieci: Archie Mountbatten-Windsor (ur. 2019), Lilibet Mountbatten-Windsor (ur. 2021)

Rodzeństwo: Thomas Markle Jr., Samantha Grant

BIO: Meghan Markle, a właściwie Rachel Meghan Markle, to amerykańska aktorka i działaczka społeczna, która w 2018 roku przyjęła tytuł księżnej Sussex, hrabiny Dumbarton, baronowej Kilkeel w związku z małżeństwem z księciem Sussexu, Henrykiem. Na początku 2020 roku wraz ze swoim małżonkiem postanowiła jednak odejść z brytyjskiego dworu, w związku z czym przestano nazywać parę Ich Królewskimi Wysokościami. W 2020 roku małżeństwo przeprowadziło się do Los Angeles, czyli rodzinnego miasta Meghan Markle. Aktorka jest córką znanego operatora filmowego Alvina Raglanda oraz terapeutki i instruktorki jogi Jeanette Arnold. Ma przyrodnie rodzeństwo - siostrę Samanthę Grant i brata Thomasa Markle. Studiowała stosunki międzynarodowe i historię teatru na Northwestern University w Evanston. Pracowała w amerykańskiej ambasadzie w Buenos Aires, tworzyła zaproszenia ślubne, ale od najmłodszych lat pragnęła zająć się aktorstwem. Debiut Meghan przypada na 2002 rok, kiedy to wystąpiła w serialu "Szpital miejski". Na wielkim ekranie po raz pierwszy zaprezentowała się w filmie "Zupełnie jak miłość" z 2005 roku, gdzie wystąpiła obok Ashtona Kutchera. Pojawiła się również w serialach: "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku", "CSI: Kryminalne zagadki Miami", "90210", "Bez śladu" oraz "W garniturach", a także w dramacie "Twój na zawsze" czy filmie fabularnym "Szefowie wrogowie". Z obecnym mężem spotykała się w tajemnicy przed całym światem. W listopadzie 2016 roku Pałac Kensington oficjalnie potwierdził ich związek i zaapelował o zaprzestanie prześladowania Meghan Markle. W 2020 roku małżonkowie zrezygnowali z pełnienia wyższej funkcji w rodzinie królewskiej oraz tytułu księżnej Sussexu i księcia Sussexu. Meghan i Henryk wraz z dwójką swoich pociech prowadzą obecnie szczęśliwe życie w Los Angeles.

Znana z: filmu "Zupełnie jak miłość" (2005) oraz serialu "W garniturach" (2011-2018), a także małżeństwa z księciem Henrykiem z Walii, z którym doczekała się dwójki dzieci: Archiego Mountbatten-Windsor i Lilibet Mountbatten-Windsor. Meghan Markle jest również aktywną działaczką charytatywną. Jej działalność związana jest głównie z walką o prawa kobiet, a także ochroną środowiska. Warto wspomnieć, że Meghan walczyła o prawa kobiet już jako kilkunastoletnia dziewczynka. Po obejrzeniu reklamy płynu do mycia naczyń z hasłem: "Kobiety w całej Ameryce walczą z tłustymi garnkami i patelniami" wystosowała pismo do Hillary Clinton i programu młodzieżowego. Poglądy Markle zostały poparte, a w efekcie firma produkująca te środki czystości zmieniła hasło na ogólnikowe: "Ludzie w całej Ameryce walczą z tłustymi garnkami i patelniami". Meghan jest także zaangażowana w walkę o równość płci oraz tematykę postrzegania kobiet mieszanych ras.

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Zupełnie jak miłość" (2005) - aktorka w filmie "Deceit" (2006) - aktorka w filmie "Good Behavior" (2008) - aktorka w filmie "The Apostles" (2008) - aktorka w filmie "Twój na zawsze" (2010) - aktorka w filmie "Idol z piekła rodem" (2010) - aktorka w filmie "The Candidate" (2010) - aktorka w filmie "The Boys and Girls Guide to Getting Down" (2011) - aktorka w filmie "Szefowie wrogowie" (2011) - aktorka w filmie "Dysfunctional Friends" (2012) - aktorka w filmie "Random Encounters" (2013) - aktorka w filmie "When Sparks Fly" (2014) - aktorka w filmie "Anti-Social" (2015) - aktorka w filmie "Dater's Handbook" (2016)

Płyty: brak

Książki:
  • "The Bench" (2021) - książka z obrazkami dla dzieci


  • Nagrody: brak

    LINK Instagram: @sussexroyal


    Link Facebook: brak
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index