Liber

Liber to pseudonim artystyczny Marcina Piotrowskiego. Raper i autor tekstów przez wiele lat był związany z zespołem Ascetoholix. W 2011 roku opuścił jednak grupę i zaczął rozwijać karierę solową, w trakcie której nagrał 5 albumów studyjnych. Współpracował z takimi artystami jak Natalia Szroeder, Gosia Andrzejewicz, Andrzej Krzywy czy Sylwia Grzeszczak, która w życiu prywatnym jest jego żoną. Sprawdź, jakie nagrody raper ma na swoim koncie.

Imię: Marcin

Nazwisko: Piotrowski

Pseudonim: Liber

Wzrost: 180 cm

Data urodzenia: 10.07.1981 r.

Znak zodiaku: Rak

Zawód: raper, autor tekstów piosenek, producent muzyczny

Osoby - związki:Żona Sylwia Grzeszczak - z wokalistką raper ożenił się w 2014 roku. Para współpracuje ze sobą także na płaszczyźnie zawodowej i ma na koncie wspólną płytę "Ona i on"

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Bogna Piotrowska (ur. 2015)

Rodzeństwo: siostra Paulina Piotrowska

BIO: Liber (Marcin Piotrowski): raper, autor tekstów piosenek, producent muzyczny. Muzyk zaczynał karierę wraz z zespołem Ascetoholix, w którym występował od 1999 do 2011 roku. Na początku grupa cieszyła się popularnością w wymiarze lokalnym, stali się jednak rozpoznawalni dzięki pierwszej płycie "A", która ukazała się w 2001 roku. Znalazł się na niej utwór wykorzystany w filmie "Blokersi". Gdy wystąpili razem z zespołem Slums Attack w piosence "Moje miasto", byli już sławni w całej Polsce. W 2011 roku raper rozstał się z grupą Ascetoholix i postawił na rozwój kariery solowej. W 2006 roku rozpoczął współpracę z wokalistką Sylwią Grzeszczak - wraz z nią i Kubą Mańkowskim założył formację pod nazwą Rio Boss, ale nagrali wspólnie tylko jeden utwór. Jak się okazało, był to wstęp do szerszej współpracy z piosenkarką Sylwią Grzeszczak, razem z którą wydał album studyjny "Ona i on". Znalazły się na nim takie przeboje jak np. "Co z nami będzie". Jak się później okazało, artyści zostali parą również w życiu prywatnym. W 2014 roku wzięli ślub, a rok później na świat przyszła ich córka Bogna. Liber dał się poznać także jako autor tekstów i producent muzyczny. Napisał kilka utworów, które ukazały się na debiutanckiej płycie Agnieszki Włodarczyk "Nie dla oka...". Raper współpracował z wieloma innymi artystami. W tworzeniu albumu "Duety" pomogli mu m.in.: Andrzej Krzywy, Natalia Szroeder czy Wojciech Łuszczykiewicz, wokalista zespołu Video. Liber jest laureatem nagród Eska Music Awards oraz VIVA Comet Music Awards.

Znany z: przebojów takich jak "Suczki", "Katrina", "Żeby nie było", "Aniele", "Co z nami będzie" i "Nowe szanse". Jego piosenka "Czyste szaleństwo" stała się jednym z przebojów Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 rozgrywanych w Polsce i Ukrainie. Oprócz tego artysta był uczestnikiem programu TVP "Bitwa na głosy", w którym zajął 3. miejsce. Gościł również w programie kulinarnym "Hell's Kitchen" (2014) i "Wojna gwiazd" (2013). Mało kto wie, że próbował swoich sił w dubbingu - udzielił głosu w polskiej wersji językowej filmu animowanego "Były sobie odkrycia". Zagrał też epizodyczną rolę w filmie "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Artysta jest aktywny w mediach społecznościowych. Jego konto na Instagramie obserwuje prawie 50 tys. internautów, a na Facebooku ma ponad 150 tys. fanów.

Funkcja w filmie: - aktor w filmie "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" (2016)

Płyty:"Bógmacher" (2004)"Moderato" (2007)"Ona i on" (2008)"Duety" (2013)"ID" (2020)

Książki: brak

Nagrody:
 • Eska Music Awards w kategorii artysta roku (2009)
 • Eska Music Awards w kategorii album roku (2009)
 • VIVA Comet Awards w kategorii artysta roku (2010)
 • Eska Music Awards w kategorii najlepszy artysta (2013)


 • LINK Instagram: @liberofficial


  LINK Facebook: @liberofficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index