Katarzyna Nosowska


Imię: Katarzyna

Drugie imię: -

Nazwisko: Nosowska

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Panna

Data urodzenia: 1971-08-30

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: -

BIO: Katarzyna Nosowska - urodzona w Szczecinie wokalistka oraz autorka tekstów, której sławę przyniosły występy razem z grupą Hey. Jest również członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV.
Katarzyna Nosowska rozpoczynała muzyczną karierę w zespole Szklane Pomarańcze. Zanim dołączyła do grupy Hey udzielała się również w grupach Włochaty, Kafel, Dum-Dum, No Way Out, Vivid. W 1992 roku z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha założony został zespół Hey, którego Nosowska od początku była wokalistką. Okres największej sławy grupy przypadł na lata 1993-1995. Debiutancka płyta zespołu Hey rozeszła się w nakładzie 200 tysięcy egzemplarzy. Pochodzą z niej takie hity jak "Zazdrość", "Teksański", "Dreams" i "Moja i twoja nadzieja", który był hymnem pomocy dla powodzian w 1997 roku. Podobny sukces odniósł kolejny album "Ho!" oraz koncertowy album "Live!". Mimo zawirowań w składzie i zmienionego brzmienia, Hey wydaje płyty po dziś dzień - ostatnia "Błysk" trafiła na rynek w kwietniu 2016 roku. Był drugim po Kayah polskim wykonawcą, który nagrał dla telewizji MTV koncert Unplugged (bez prądu).
Katarzyna Nosowska wydała również sześć albumów solowych, a na swoim koncie ma szereg nagród w tym Paszport Polityki (1993) i dwadzieścia jeden Fryderyków (dziesięć z nich z zespołem Hey). Jej głos można usłyszeć gościnnie na wielu płytach m.in. w projekcie Yugoton czy w duecie z Michałem Żebrowskim. W 2013 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.
Katarzyna Nosowska prywatnie
Katarzyna Nosowska ze związku z Adamem Krajewskim ma syna Mikołaja. Obecnie związana jest z gitarzystą i kompozytorem Hey Pawłem Krawczykiem.
 
Oficjalna strona artystki: nosowska.pl

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: https://www.facebook.com/nosowskamusic/

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index