Party Stories
Katarzyna Nosowska podczas koncertu
East News
Newsy

Kasia Nosowska o alkoholizmie w polskim show-biznesie! Bardzo szczere wyznanie

 

Kasia Nosowska w jednym z wywiadów wyznała, że jej partner zmagał się uzależnieniem od alkoholu. Artystka poświęciła temu tematowi bardzo dużo miejsca na swojej najnowszej płycie pt. "Basta". Traktuje o tym między innymi kawałek "Ja pas". Opowiada on o życiu z alkoholikiem. Kasia Nosowska zdaje sobie sprawę z tego, że to mało popularny temat, jeśli chodzi o muzykę. Jednak artystka uważa, że należy zwrócić uwagę na to, co się dzieje z naszym społeczeństwem, które coraz bardziej uzależnia się od alkoholu. 

- Ludzie nie chcą o tym mówić, wstydzą się. Niepotrzebnie. Alkoholizm nie jest nadmiarem zabawy, ale chorobą, wobec której człowiek staje się zupełnie bezbronny. To jak nowotwór, nie wystarczy o nim nie myśleć, żeby minęło. Rozumiem jednak, że ciężko mówi się o alkoholizmie w kraju, w którym jest on znakomitym sposobem na zarabianie pieniędzy przez państwo - twierdzi Kasia Nosowska w rozmowie z Gazetą Wyborczą. 

Piosenkarka twierdzi, że Polska jest krajem, gdzie alkohol jest na wyciągnięcie ręki. W każdej chwili możemy go kupić w sklepie czy też na stacji benzynowej, co bywa zgubne. 

 

Zobacz także: Katarzyna Nosowska: "Jestem przeciwna aborcji. Akceptuję ludzi, którzy kochają inaczej"

 

Rap Andrzeja Dudy rozgrzał internet! Znane gwiazdy skomentowały wykon prezydenta!

Katarzyna Nosowska o alkoholizmie wśród polskich gwiazd

Katarzyna Nosowska poruszyła też bardzo delikatny temat alkoholizmu wśród polskich artystów. Okazuje się, że jest to naprawdę palący problem.

- Artyści piją dużo, ale w Polsce alkohol jest wszędzie. Nie ma środowisk od niego wolnych. Ludzie są coraz bardziej umęczeni rzeczywistością, zarzynają się w pracy, która nie sprawia im radości. Wieczorem, po przyjściu do domu, potrzebują się jakoś rozluźnić - tłumaczy Katarzyna Nosowska.

Zgadzacie się z tym, co Kasia Nosowska myśli o problemie alkoholizmu w Polsce?

 

POLECAMY: Katarzyna Nosowska po raz pierwszy tak szczerze: "Byłam ofiarą przemocy, wybaczyłam zdradę"

 

Katarzyna Nosowska zdecydowała się na szczere wyznanie

Katarzyna Nosowska na scenie w Opolu
Ons.pl

 

Lubicie jej piosenki?

Kasia Nosowska na premierze filmu
ONS.pl

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kasia Nosowska z mężem
East News
Newsy
Katarzyna Nosowska po 17 latach zdecydowała się na ślub! Kim jest i jak wygląda mąż artystki? Zobaczcie!
Katarzyna Nosowska podczas koncertu
East News
Newsy
"Odejdź. Zabierz mu przynależność do ciebie, do dzieci" Katarzyna Nosowska radzi Polkom w trudnym problemie! To jej nowa misja?

Katarzyna Nosowska napisała książkę - poradnik o ważnych sprawach - alkoholizmie, przemocy domowej, menopauzie... Ona nie boi się trudnych i ważnych tematów, porusza tabu! I nie ukrywa, że doświadczenia czerpała ze swojego życia.   „Alkoholizm jest śmiertelną chorobą. (…) Choć to bardzo trudne, możesz wziąć na siebie ciężar zorganizowania dnia. Możesz zacisnąć zęby i zakazać sobie doszukiwania się w jego rozbełtanym spojrzeniu tego, jakie pamiętasz z czasów, gdy był jeszcze sobą. Odejdź. Zabierz mu przynależność do ciebie, do dzieci, jeśli je macie. Może w ten sposób go uratujesz”, radzi w swojej książce Katarzyna Nosowska. Skąd wie, jak należy postępować z partnerem nadużywającym alkoholu? Tego się nie dowiemy, bo Nosowska nie lubi się zwierzać.   "Kaśka nigdy nie szafowała prywatnością. Niewiele o niej wiemy, udzieliła kilku wywiadów, pisała teksty piosenek, z których czytaliśmy jej historię między wierszami. Aż tu nagle przed pięćdziesiątką, kiedy ma szczęśliwie ułożone życie, uznała, że chce się z nami podzielić swoją mądrością – mówi Karolin Korwin-Piotrowska , dobra znajoma wokalistki.  Z kolei Agata Młynarska twierdzi, że zaletą wokalistki jest poczucie humoru. "Ona, nikomu nie dokuczając, rozbrajająco obnaża absurdy współczesności, które widzimy, a nie śmiemy ich nazwać. Przy tym, co jest rzadkością, śmieje się sama z siebie", mówi dziennikarka. Czy po sukcesie debiutanckiej książki, Nosowska wykorzysta to zaufanie i zostanie duchową przewodniczką Polek? Ona sama zarzeka się, że nie ma takich ambicji. Ale gwiazdą rocka przecież też być nie planowała...   ZOBACZ:  Puzyńska, Nosowska, Chmielarz - najlepsze książki na lato!   Katarzyna Nosowska napisała książkę Książka Katarzyny Nosowskiej - A ja żem jej...

Kasia Nosowska
Instagram
Newsy
Gwiazda wzięła ślub po 17 latach! Pokazała obrączkę

Tego nikt się nie spodziewał! Polska artystka niespodziewanie pokazała na Instagramie obrączkę ślubną. Okazało się, że gwiazda wzięła ślub po 17 latach związku. Ceremonia odbyła się w całkowitej tajemnicy i dopiero teraz wokalistka postanowiła ujawnić informację o ślubie.    Po 17 latach, po przejściach.. - napisała gwiazda.   O kim mowa? Zobaczcie poniżej!   Gwiazda wzięła ślub po 17 latach   Mowa o Katarzynie Nosowskiej! Artystka została żoną swojego wieloletniego partnera, gitarzysty, Pawła Krawczyka.   Jeszcze do niedawna artystka otwarcie mówiła o problemach w związku z muzykiem. Paweł Krawczyk był bowiem uzależniony od alkoholu, co niszczyło ich związek.    - Trudno jest patrzeć, jak upada ktoś bliski. Jednak w przypadku uzależnienia rację bytu ma tylko i wyłącznie twarda miłość. Ja miałam to szczęście, że w najgorszym momencie dane mi było spotkać psycholog Ewę Woydyłło, która powiedziała: "Zajmij się sobą, bo alkoholik jest uzależniony od substancji, a osoba współuzależniona od alkoholika". To był przełom. Zrozumiałam, że choroba partnera nie jest moją winą ani odpowiedzialnością i że tylko on sam może coś zrobić ze swoim życiem. Ja wiem jedynie, że nie chcę być z kimś, kto pije. Podjęłam decyzję: jeżeli on postanowi walczyć o samego siebie, będę go wspierać, bo łączy nas wiele i kocham go, ale jeśli stwierdzi, że wybiera stary schemat, to ja mówię: żegnam. Ostatecznie i nieodwołalnie. Daje się jedną szansę, nie więcej - mówiła Nosowska w rozmowie z "Pani".   Paweł Krawczyk na szczęście pokonał nałóg i dziś jest szczęśliwym mężem Katarzyny Nosowskiej.    Zobacz:  Ewa Chodakowska rzeczywiście odchudza Kasię Nosowską?! Mamy komentarz trenerki   Przeczytaj:  Kasia Nosowska o alkoholizmie w polskim show-biznesie!...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner