Ewa Drzyzga

Ewa Drzyzga jest niewątpliwą osobowością medialną. Choć przez jakiś czas była związana z radiem, to telewizja przyniosła jej prawdziwą rozpoznawalność. Drzyzga od lat jest prezenterką znanych i lubianych przez widzów programów rozrywkowych. Zasłynęła jako prowadząca talk-show "Rozmowy w toku", emitowanego przez stację TVN przez aż 16 lat. To jednak niejedyny ważny punkt w jej karierze.

Imię: Ewa

Nazwisko: Drzyzga

Nazwisko panieńskie: Drzyzga

Pseudonim: brak

Wzrost: 167 cm

Data urodzenia: 01.12.1967 r.

Znak zodiaku: Strzelec

Zawód: dziennikarka, prezenterka, telewizyjna osobowość

Osoby - związki: - mąż Andrzej Roszak - mąż Marcin Borowski (od 2004 r.)

Rodzice: wojskowy i pielęgniarka

Dzieci: synowie Stanisław (ur. w 2004 r.) i Ignacy (ur. w 2006 r.)

Rodzeństwo: brat Paweł Drzyzga

BIO: Ewa Drzyzga: polska prezenterka, dziennikarka, gospodyni znanych programów telewizyjnych i osobowość medialna. Urodziła się i wychowała w Krakowie. Tam też pobierała edukację - uczyła się w krakowskiej Szkole Podstawowej nr 64, a następnie w VIII Liceum Ogólnokształcącym. Jest także absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Komisji Narodowej w Krakowie (dzisiejszego Uniwersytetu Pedagogicznego). Ukończyła tam studia na kierunku filologia rosyjska.Mimo pierwotnych planów Ewa Drzyzga nie została nauczycielką rosyjskiego. Zamiast tego oddała się początkowo pracy dziennikarskiej w radiu. Odbyła trzymiesięczny staż w krakowskim oddziale Polskiego Radia, a następnie, w 1990 roku, została zatrudniona w rozgłośni RMF FM. Zajmowała się tam m.in. prowadzeniem porannych serwisów informacyjnych oraz rozmaitych pasm programowych. Pełniła również funkcję reporterki. Ostatecznie w 1999 roku została mianowana dyrektorką działu informacyjnego RMF FM, a także odpowiadała za działalność lokalnych oddziałów radiostacji. Jej współpraca z rozgłośnią trwała do 2001 roku.W czasie, gdy Drzyzga rozwijała karierę radiową, weszła też do świata telewizji. W 1993 roku rozpoczęła pracę w Telewizji Publicznej - jako prezenterka TVP 1 zajmowała się przeprowadzaniem rozmów z gośćmi.Prawdziwy przełom w jej karierze stanowiło jednak związanie się ze stacją telewizyjną TVN. To tu prowadziła znany i lubiany talk-show "Rozmowy w toku".Oprócz tego w TVN była prezenterką wielu pomniejszych programów, takich jak "Studio Złote Tarasy" czy telewizyjnych testów, np. "Narodowego testu wiedzy o III RP" czy "Narodowego testu inteligencji".Drzyzga przez jakiś czas była także gospodynią programów o charakterze medycznym ("36,6" oraz "Raport Life"). Od 2020 roku jest jedną z prowadzących telewizję śniadaniową w TVN, czyli program "Dzień Dobry TVN".W życiu prywatnym Ewa Drzyzga jest matką dwóch synów, z którymi mieszka pod Krakowem. W przeszłości jej mężem był producent telewizyjny Andrzej Roszak. Małżeństwo jednak się rozpadło. Po rozstaniu Drzyzga przez jakiś czas spotykała się z Andrzejem Sołtysikiem. Następnie ponownie wyszła za mąż, tym razem za dziennikarza Marcina Borowskiego. W 2020 roku media obiegła informacja o ich rozstaniu.

Znana z: prowadzenia popularnego programu "Rozmowy w toku". Stacja TVN nadawała go od 2000 do 2016 roku. Miał on 34 serie i łącznie aż 2654 odcinków. Poza kilkudziesięcioma pierwszymi (emitowanymi w okresie od 10 kwietnia do 16 czerwca 2000 roku), które prowadziła inna prowadząca, Ewa Bakalarska, gospodynią wszystkich odcinków była właśnie Drzyzga.Obecnie popularność Ewie Drzyzdze przynosi współprowadzenie magazynu telewizyjnego "Dzień Dobry TVN". Na planie współpracuje z Agnieszką Woźniak-Starak.

Funkcja w filmie:aktorka drugoplanowa w filmie "Demony wojny według Goi" (1998);aktorka drugoplanowa (zagrała samą siebie) w jednym z odcinków serialu "Na Wspólnej" (2003);aktorka drugoplanowa (zagrała samą siebie) w jednym z odcinków serialu "Niania" (2005);aktorka drugoplanowa (zagrała samą siebie) w jednym z odcinków serialu "Majka" (2010).

Płyta: brak

Książki:
  • "Jak ja to robię?" - książka w formie wywiadu z Ewą Drzyzgą (2015).


  • Nagrody:statuetka "Wiktora" za bycie największą osobowością telewizyjną (18 marca 2002 r.);"Telekamera" 2004 w kategorii publicystyka (16 stycznia 2004 r.);"Telekamera" 2005 za najlepszy polski talk-show (24 stycznia 2005 r.);"Telekamera" 2006 za najlepszy program społeczno-interwencyjny (23 stycznia 2006 r.);nagroda specjalna w plebiscycie "Telekamery", czyli "Złota Telekamera" przyznawana osobom, które przynajmniej trzy razy były laureatami gali (22 stycznia 2007 r.).

    LINK Instagram: @ewa_drzyzga


    Link FB: @Ewa.DrzyzgaOficjalny
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index