Daria Zawiałow

Daria Zawiałow od dziecka była ukierunkowywana artystycznie. Uczyła się w koszalińskim studium piosenkarskim, a później w warszawskim liceum ogólnokształcącym o profilu muzycznym. Szerszej publiczności zaprezentowała swój talent w wieku 8 lat w programie "Od przedszkola do Opola", a szczególnie istotny był dla niej występ w 2009 roku na festiwalu opolskim. Dzięki niemu trafiła do chórków Maryli Rodowicz, ale bardzo szybko zaczęła też karierę solową, która zaowocowała na razie trzema płytami wydanymi w ciągu zaledwie pięciu lat. Poznaj więcej szczegółów o karierze Darii Zawiałow.

Imię: Daria

Nazwisko: Kaczmarek

Nazwisko panieńskie: Zawiałow

Pseudonim: -

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 18.08.1992 r.

Znak zodiaku: lew

Zawód: piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka

Osoby - związki: w 2016 roku Daria Zawiałow wyszła za muzyka Tomasza Kaczmarka. Przyjęła nazwisko męża, ale swoją karierę kontynuuje pod nazwiskiem panieńskim.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: -

Rodzeństwo: siostra (ur. 1990 r.)

BIO: Daria Zawiałow urodziła się w Koszalinie, a pierwszy kontakt z show-biznesem miała już w wieku zaledwie 8 lat. Wystąpiła wtedy w programie "Od przedszkola do Opola", gdzie zaśpiewała piosenkę "Rzeka" Wolnej Grupy Bukowina. Będąc nastolatką, uczyła się w koszalińskim Mini Studio Poezji i Piosenki. W 2008 roku rozpoczęła naukę w warszawskim liceum ogólnokształcącym w klasie o profilu muzycznym. W tym okresie brała udział w wielu konkursach i festiwalach młodzieżowych. W 2007 roku została wyróżniona nagrodą "Tukan Junior" za pierwsze miejsce w konkursie Dziecięcego Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki we Wrocławiu.Przełomowy dla kariery Darii Zawiałow był rok 2009. Wtedy to zwyciężyła w jednej z edycji programu "Szansa na sukces", co otworzyło jej drogę do występu na Festiwalu w Opolu w koncercie "Debiuty". Jej występ nie przeszedł bez echa i została zaproszona na casting do chórków Maryli Rodowicz, który wygrała i przez kolejne dwa lata występowała z jedną z największych gwiazd polskiej estrady. W 2011 roku dotarła do półfinału programu "Mam talent!", emitowanego na antenie TVN, a w 2014 roku do finałowej dwunastki w programie "X Factor". W 2014 roku triumfowała na festiwalu "Pejzaż bez Ciebie", ale dopiero rok 2016 przyniósł jej całe pasmo sukcesów. Wygrała festiwal "Byłaś serca biciem", Przegląd Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, w ramach Festiwalu Enea Spring Break zdobyła wyróżnienie "Objawienie festiwalu", a w konkursie debiuty w Opolu - Nagrodę im. Anny Jantar oraz Nagrodę Polskiego Radia.Debiutancka płyta Darii Zawiałow "A kysz!" w sprzedaży ukazała się 3 marca 2017 r. Album dotarł do 7. miejsca polskiej listy sprzedaży, uzyskał też status platynowej płyty. Wydany dwa lata później krążek "Helsinki" uzyskał status podwójnej platyny, a w pierwszym tygodniu lipca był najchętniej kupowanym albumem w Polsce. Singiel "Hej Hej!" pochodzący z tej płyty dotarł do pierwszego miejsca listy najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Rok 2021 przyniósł nowy album pod tytułem "Wojny i noce", który ma już status płyty platynowej.

Znana z: Daria Zawiałow to obecnie jedna z bardziej rozpoznawalnych gwiazd młodego pokolenia. Słuchacze radiowi mogli ją lepiej poznać dzięki autorskiej audycji radiowej "Pewex", którą prowadziła od stycznia 2021 do stycznia 2022 r.

Funkcja w filmie: w 2018 roku Daria Zawiałow wystąpiła w filmie "Plan B", gdzie zagrała wokalistkę na koncercie, na który trafili bohaterowie opowieści.

Płyty: - 2017 - "A kysz!" - status płyty platynowej; - 2019 - "Helsinki" - status podwójnej płyty platynowej; - 2021 - "Wojny i noce" - status płyty platynowej.

Książki: -

Nagrody:
 • 2018 - "Fryderyki" w kategorii "Fonograficzny debiut roku" za płytę "A kysz!";
 • 2018 - "Fryderyki" w kategorii "Album roku alternatywa" za płytę "A kysz!";
 • 2020 - nagroda Antyradia w kategorii "Wokalistka Roku 2019";
 • 2020 - "Fryderyki" w kategorii "Album roku pop alternatywny" za płytę "Helsinki";
 • 2021 - MTV Europe Music Awards w kategorii "Najlepszy polski wykonawca".


 • LINK Instagram: https://www.instagram.com/zavialovd/


  Link FB: https://www.facebook.com/dariazawialow
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index