Antonina Turnau

Antonina Kondrat jest znana przede wszystkim jako córka kompozytora Grzegorza Turnaua i żona Marka Kondrata. Niewiele osób jednak wie, że kobieta sama odnosi sukcesy na niwie artystycznej. Działa w branży teatralnej i projektanckiej, ma również talent pisarski. Odkryj nieznane fakty z życia Antoniny Kondrat. Sprawdź, co robi w wolnym czasie i z jakim zawodem związała swoją przyszłość.

Imię: Antonina

Nazwisko: Kondrat

Nazwisko panieńskie: Turnau

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 20.05.1988 r.

Znak zodiaku: Byk

Zawód: dziennikarka i prezenterka

Osoby - związki:Arkadiusz Likus - założyciel warszawskiego domu handlowego "Vitkac", syn właścicieli krakowskich hoteli "Pod Różą" i "Copernicus", laureat nagrody miesięcznika "Glamour" w kategorii mężczyzna roku;Marek Tadeusz Kondrat - polski aktor teatralny i filmowy, lektor, reżyser, scenarzysta, a także przedsiębiorca. Ma w swoim dorobku wiele różnych ról w takich produkcjach jak m.in.: "Historia żółtej ciżemki", "Prawo ojca", "Złoto dezerterów", "Pieniądze to nie wszystko", "Dzień świra" czy "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". W 2007 roku ogłosił zakończenie kariery aktorskiej i nie występował już zbyt często przed kamerą. Wspólnie z Wojciechem Malajkatem, Bogusławem Lindą i Zbigniewem Zamachowskim prowadził sieć restauracji o nazwie "Prohibicja". Obecnie realizuje swoje winiarskie pasje i pisze książki. Jest przyjacielem Grzegorza Turnaua, dlatego poznał Antoninę bardzo wcześnie. Bliższe relacje nawiązali w 2012 roku, a trzy lata później stanęli na ślubnym kobiercu. Małżeństwo tej dwójki wzbudziło sporo kontrowersji, ponieważ Marek Kondrat jest dużo starszy od dziennikarki. Dzieli ich niespełna 38 lat różnicy. Para ma córkę.

Rodzice: muzyk Grzegorz Turnau i flecistka Maryna Barfuss

Dzieci: córka Helena (ur. 2018 r.)

Rodzeństwo: brak

BIO: Antonina Kondrat (z domu Turnau) przyszła na świat w Krakowie. Wychowywała się w artystycznym domu pełnym ludzi. W dzieciństwie często pozostawała pod opieką dziadków. Ukończyła studia na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Jagiellońskim. W trakcie nauki pracowała w Radiu Kraków. Jest również absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Związała swoją przyszłość z szeroko pojętą sztuką. Współprowadziła program telewizyjny "WOK - Wszystko o Kulturze". Recenzowała książki i rozmawiała z ich autorami. Ma także na swoim koncie kilka ról teatralnych w języku angielskim. Nie zdecydowała się jednak na kontynuowanie i rozwijanie kariery aktorskiej, tylko poświęciła się literaturze. Wspólnie z Marcinem Rusinkiem napisała książkę "Prowincjonalne zagadki kryminalne". Ma na swoim koncie również takie dzieła jak: "Piątek 2:45", "Opowiadania kryminalne" oraz "Opowiadania szkolne". Antonina stroni od sławy i blasku fleszy. Nie udziela się w mediach społecznościowych i milczy na temat swojego życia zawodowego bądź prywatnego. Wiadomo jedynie, że wraz z mężem i córką wyprowadziła się z Polski i na stałe zamieszkała za granicą (najpierw we Francji, a później w Hiszpanii).

Znana z: programu "WOK - Wszystko o Kulturze", a także działalności literackiej. Jest współautorką takich książek jak: "Prowincjonalne zagadki kryminalne", "Piątek 2:45", "Opowiadania kryminalne" oraz "Opowiadania szkolne".

Funkcja w filmie:
 • kilka anglojęzycznych ról teatralnych (brak szczegółowych informacji na ten temat)


 • Płyty: brak

  Książki: - "Prowincjonalne zagadki kryminalne" (2006) - "Opowiadania szkolne" (2007) - "Opowiadania kryminalne" (2009) - "Piątek 2:45" (2010)

  Nagrody: brak dokładnych informacji na ten temat

  LINK Instagram: brak informacji na temat oficjalnego profilu

  LINK Facebook: brak informacji na temat oficjalnego profilu
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index