Anna Korcz

Anna Korcz to aktorka telewizyjna, filmowa, teatralna. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1989 roku w filmie "Nocny gość". Od początku swojej kariery jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie. Szersza publiczność zna ją z serialu "Na Wspólnej", gdzie gra Izabelę Brzozowską. Prywatnie aktorka ma za sobą rozwód z Robertem Korczem i jest w związku z Pawłem Pigoniem. Ma trójkę dzieci - dwie córki i syna. W 2020 roku została babcią Franka, a w 2021 na świecie pojawił się jej drugi wnuczek.

Imię: Anna

Nazwisko: Korcz

Nazwisko Panieńskie: Wiśniowska

Pseudonim : brak

Wzrost : 170 cm

Data urodzenia: 30.07.1968 r.

Znak zodiaku : Lew

Zawód: aktorka telewizyjna, filmowa, teatralna

Osoby - związki: Anna Korcz w 1989 roku wyszła za o cztery lata starszego Roberta Korcza, z którym rozwiodła się w 2003 roku. Trzy lata później poznała Pawła Pigonia na planie serialu "Na Wspólnej". Pigoń wypożyczał auto na potrzeby tej produkcji.

Rodzice: Rodzice Anny Korcz rozstali się, gdy miała rok. Wychowała ją samotna matka razem z dziadkiem - Tadeuszem Cedro żołnierzem Armii Krajowej, dowódcą połączonych oddziałów Limba-Setka w Gorcach.

Dzieci: Anna Korcz ma trójkę dzieci, w tym dwie córki z pierwszego małżeństwa z Robertem Korczem. Annę (ur. 1989 r.) urodziła, kiedy miała 21 lat, a sześć lat później na świat przyszła Katarzyna (ur. 1995 r.). Z drugiego małżeństwa z Pawłem Pigoniem ma syna Jana, którego urodziła w wieku 42 lat (ur. 2010 r.)

Rodzeństwo: brak

BIO: Anna Korcz urodziła się w 1968 roku w stolicy. Pochodzi z rodziny o korzeniach włoskich, węgierskich i litewskich. W 1992 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Od początku swojej kariery jest aktorką warszawskiego Teatru Współczesnego. Współpracuje też z następującymi teatrami: 6. piętro, Kamienica, Mapa Wrażeń, Imka. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1989 roku w filmie "Nocny gość". Później pojawiły się kolejne liczne role filmowe, serialowe i telewizyjne. Anna Korcz ma troje dzieci. W 2020 roku po raz pierwszy została babcią. Aktorka ma własną fundację Stop Przemocy o Godność Człowieka, która ma na celu propagowanie Treningu Zastępowania Agresji. Jest właścicielką Ośrodka Zacisze w Pomiechówku nad Wkrą pod Warszawą. Lubi sport - pływa, gra w tenisa i jeździ na nartach.

Znana z: Anna Korcz wzięła udział w pierwszej edycji programu "Taniec z gwiazdami". Jej tanecznym partnerem był Robert Kochanek. Para zajęła piąte miejsce. Zobaczyć ją też można było w takich serialach jak: "Sława i chwała" (1997 r.), "Zamek w Szwecji" (1993 r.), "Napoleon" (1990 r.). Gościnnie pojawiła się również w wielu innych produkcjach, np. "Ultraviolet", "Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex", "Na dobre i na złe", "Klan" i "Niania". Największą popularność przyniósł jej jednak serial "Na Wspólnej". Anna Korcz wcieliła się w liczne role teatralna. Znana jest z takich spektakli jak m.in.: "Hedda Gabler", "Hollywood, Hollywood", "Awantura w Chioggi", "Zimowa opowieść", "Semiramida", "Makbet", "Biznes", "Dzikie żądze", "Chory z urojenia", "Hiszpańska Mucha", "Miłość z dostawą do domu". Anna Korcz próbowała też swoich sił w dubbingu. Podkładała głos w takich produkcjach jak: "Co w duszy gra", "Patrick" czy "Światy Aloszy Awdiejewa".

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Nocny gość" jako Katarzyna (1989 r.); - aktorka w filmie "Napoleon w Europie" jako Minna Zimmer (1990 r.); - aktorka w filmie "Dzieje mistrza Twardowskiego" jako Cesarz Belzebub (1995 r.); - aktorka w filmie "Ciotka Karola" jako Ela (1996 r.); - aktorka w filmie "O zwierzętach to i owo" jako Pajęczyca (1997 r.); - aktorka w filmie "Operacja Samum" jako Karen Pierce, agentka Mossadu (1999 r.); - aktorka w filmie "Chopin. Pragnienie miłości" jako baronowa Rotschild (2002 r.); - aktorka w filmie "Ryś" jako Roma Molibden (2007 r.).

Płyta: brak

Książki : brak

Nagrody : - Główna nagroda na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych za rolę matki w sztuce "Pelikan" - Nagroda Agencji Aktorskiej Passa - Łódź '92 - Nominacja do nagrody za główną rolę kobiecą za "Balladynę" - II Festiwal Twórczości Telewizyjnej (1994 r.)

LINK Instagram: @anna.korcz.official

Link FB: @annakorcz
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index