Agata Młynarska

Agata Młynarska to lubiana i ceniona dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Grywała w filmach i serialach, prowadziła liczne programy i teleturnieje. Obecnie rozwija swoje kanały społecznościowe i prowadzi program „Bez tabu” w TVN Style. Zobacz, jakie nagrody zdobyła Agata Młynarska, oraz poznaj jej autorskie książki!

Imię: Agata Maria

Nazwisko: Młynarska

Nazwisko panieńskie: Młynarska

Pseudonim: brak

Wzrost: 180 cm

Data urodzenia: 23 marca 1965 roku

Znak zodiaku: Baran

Zawód: dziennikarka, aktorka, prezenterka telewizyjna, producentka, konferansjerka, polonistka

Osoby - związki:
- mąż Leszek Kieniewicz (od 1984 do 1994 roku),
- mąż Jerzy Porębski (małżeństwo trwające rok),
- partner Jarosław Kret (od 2006 do 2008 roku),
- mąż Przemysław Schmidt (od 2014-obecnie).

Rodzice: Agata Młynarska jest córką znanego piosenkarza i autora tekstów Wojciecha Młynarskiego oraz aktorki Adrianny Godlewskiej.

Dzieci: Stanisław (ur. 1985) i Tadeusz (ur. 1989) oraz dwie córki z domu dziecka: Sylwia i Alicja

Rodzeństwo: Siostra Paulina Młynarska-Moritz oraz brat Jan Emil Młynarski

BIO: Agata Maria Młynarska to znana polska dziennikarka, która urodziła się 23 marca 1965 roku. Jest córką piosenkarza Wojciecha Młynarskiego oraz aktorki Adrianny Godlewskiej. Ma równie znane rodzeństwo: młodszą siostrę Paulinę Młynarską-Moritz oraz brata Jana Młynarskiego.
Swoją karierę aktorską rozpoczęła jako nastolatka. W 1978 roku zagrała rolę Agnieszki Leśniewskiej w serialu „Rodzina Leśniewskich”. Uczęszczała na zajęcia baletowe i skończyła XI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Warszawie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia polska. Była modelką w agencji artystycznej „Biuro Promocja 2000”, a na początku lat 90. rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej. Prowadziła „Soboty w Dwójce”, „Studio rano” czy „Animals”, tworzyła reportaże, pisała scenariusze programów, a ponadto była redaktorką koncertów i spikerką programów.
Agata Młynarska prowadziła programy „Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki” i „Szkoła kłamców”, a także talk-show „Świat kobiet” czy teleturniej „Krzyżówka szczęścia”. Była konferansjerką imprez firmowych, gali, koncertów, pikników i widowisk. Współprowadziła akcję „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” oraz Festiwal Kultury Kresowej. W 2002 roku prowadziła magazyn „Pytanie na śniadanie”, a kilka lat później rozpoczęła pracę w Telewizji Polsat. Była tam członkinią sztabu poszukującego formatów telewizyjnych, a następnie szefową zespołu nowych projektów.
Została producentem kreatywnym oraz scenarzystką takich programów, jak „Światowe rekordy Guinnessa” oraz „Lo show dei record”. Prowadziła teleturniej „Eureko, ja to wiem!”, współprowadziła programy „Dzień kangura” czy „On i ona”. Była konferansjerką „Sopot TOPtrendy Festiwal” i „Sylwestrowej mocy przebojów”. Jest założycielką portalu OnaOnaOna.com, za który otrzymała Różę Gali w kategorii „Debiut roku”. Agata Młynarska była również prowadzącą programów: „Jaka ona jest”, „Świat się kręci”, „Eks-tra Zmiana”, „Bez tabu”, „Włącz zdrowie” czy „Kobiety bez tabu”. Ma też na swoim koncie rolę redaktorki naczelnej magazynu drogerii Rossmann „Skarb”.

Znana z: programów „Animals”, „Studio rano”, „Sobota w Dwójce”, „Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki”, „Pytanie na śniadanie”, teleturniejów „Krzyżówka szczęścia” i „Eureko, ja to wiem!”, współprowadzenia finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, akcji „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” oraz roli w miniserialu telewizyjnym „Rodzina Leśniewskich”.

Funkcja w filmie:
- aktorka w miniserialu „Rodzina Leśniewska” (1978);
- aktorka w filmie „Rodzina Leśniewska” (1980);
- aktorka w filmie „Wielkie rzeczy” (2000);
- aktorka w serialu „Klasa na obcasach” (2000).

Płyty: brak

Książki:
- Agata Młynarska, Ewa Olejniczak, „Pyszna zmiana, czyli moje życie bez glutenu”, Burda Publishing Polska, (2014); 
- Agata Młynarska, Agnieszka Litorowicz-Siegert, „Moja wizja”, Wydawnictwo Literackie (2017).

Nagrody:
- Order Uśmiechu;
- Gwiazda Dobroczynności;
- Róża gali w kategorii „Debiut roku” dla portalu www.onaonaona.com;
- Wiktor w kategorii „Osobowość telewizyjna”;
- Róża gali w kategorii „Media”.

Instagram: @agata_mlynarska

Facebook: @agata.mlynarska.3
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index