Agata Młynarska w niebieskiej marynarce
Newsy

TVP planowało koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego w Opolu. Rodzina: "Dowiadujemy się jako ostatni"

TVP planowało koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego w Opolu. Rodzina: "Dowiadujemy się jako ostatni"

Nie będzie koncertu piosenek Wojciecha Młynarskiego na Festiwalu w Opolu? Na oficjalny profilu zmarłego dwa miesiące temu artysty pojawiło się specjalne oświadczenie jego dzieci Agaty, Pauliny i Jana Młynarskich, którzy poinformowali, że o planowanym koncercie utworów ich ojca dowiedzieli się drogą nieoficjalną. W związku z tym dzieci Wojciecha Młynarskiego informują, że recital nie odbędzie się, ponieważ zostało zbyt mało czasu, by zadbać o odpowiednio wysoki poziom występów. Ponadto rodzina zmarłego kompozytora i pieśniarza poprosiła twórców festiwalu o uszanowanie żałoby, która nadal trwa.

 

Zobacz też: Domy, oszczędności, tantiemy... Znamy testament Wojciecha Młynarskiego. Kto odziedziczy po nim majątek?

"Odszedł Mój Mistrz" - gwiazdy żegnają Wojciecha Młynarskiego! Zobacz ich wzruszające wpisy!

 

Rodzina Wojciecha Młynarskiego wydała oświadczenie w sprawie Festiwalu w Opolu

 

Oświadczenie zamieszono na Facebooku, na oficjalnym profilu Wojciecha Młynarskiego. 

 

OŚWIADCZENIE

W związku ze zbliżającym się 54. Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu, z którym nasz Tata był związany przez całe swoje artystyczne życie, czujemy się w obowiązku powiadomić wielbicieli jego twórczości o tym, że o planowanym przez TVP koncercie poświęconym piosenkom Wojciecha Młynarskiego dowiadujemy się jako ostatni, nieoficjalną drogą. Dotychczas ani Fundacja Wojciecha Młynarskiego ani żadne z nas, spadkobierców, nie zostało oficjalnie zaproszone przez TVP do rozmów na temat ewentualnego wykorzystania utworów Wojciecha Młynarskiego, do których prawami dysponujemy. Czasu do Festiwalu pozostało niewiele, pomijając więc wszystkie inne kwestie, nie wyobrażamy sobie, aby w tak krótkim terminie mógł powstać koncert, spełniający wymagania zgodne z artystycznym i profesjonalnym poziomem reprezentowanym przez naszego Ojca. Od jego śmierci minęły zaledwie 2 miesiące. Prosimy o uszanowanie żałoby, w której pozostajemy.

Twórcy Fundacji im. Wojciecha Młynarskiego
Agata, Paulina i Jan Młynarscy

 

Udostępniły je jego córki, Paulina i Agata Młynarskie.

 

Mam nadzieję, że uszanowana zostanie nasza prośba i wola Taty. Ufam też, że kiedyś spotkamy się w Opolu na koncercie, na jaki Tata naprawdę zasługuje - napisała Agata Młynarska.

 

To już kolejne kontrowersje, które pojawiają się wokół tegorocznego Festiwalu w Opolu. Ze swoich występów rezygnowali już: Maryla Rodowicz, Kayah, Katarzyna Nosowska, Katarzyna Popowska, Michał Szpak, Grzegorz Hyży oraz zespół Audiofeels.

 

Polecamy: Dzieci Wojciecha Młynarskiego, Agata, Paulina i Jan, po raz pierwszy mówią o jego chorobie psychicznej

 

Na oficjalnym profilu Wojciecha Młynarskiego pojawiło się oświadczenie jego rodziny.

Oświadczenie w sprawie koncertu piosenek Wojciecha Młynarskiego w Opolu
Facebook

Wpis udostępniły córki zmarłego artysty, Agata i Paulina Młynarskie.

Oświadczenie w sprawie koncertu piosenek Wojciecha Młynarskiego w Opolu
Facebook

Wojciech Młynarski zmarł 15 marca 2017 roku.

Agata Młynarska w czarnej sukience

Jan Młynarski na pogrzebie ojca - Wojciecha Młynarskiego
East News
Newsy
Wzruszające słowa syna Jana na pogrzebie Wojciecha Młynarskiego: "Wiem, że on jest szczęśliwy..."
Wzruszające słowa syna Jana na pogrzebie Wojciecha Młynarskiego: "Wiem, że on jest szczęśliwy..."

Co jeszcze powiedział?

Zmarł Wojciech Młynarski
Eastnews
Newsy
Zmarł Wojciech Młynarski. O jego śmierci poinformowały jego córki Paulina i Agata. Miał 76 lat.
Zobacz wpis jego rodziny.

Dziś o 20.40 w Warszawie zmarł Wojciech Młynarski. Artysta miał 76 lat. O jego śmierci poinformowały córki na Facebooku - Agata i Paulina Młynarskie.   ZDJĘCIA Z POGRZEBU WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO:  Tłumy pożegnały Wojciecha Młynarskiego, wśród nich jego dzieci: Agata, Paulina i Jan Zmarł Wojciech Młynarski Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy - czytamy we wpisie Pauliny Młynarskiej  na Facebooku.  Wojciech Młynarski to znany poeta, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek, a także tłumacz, znany przede wszystkim z autorskich recitali, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Napisał takie piosenki jak "Jesteśmy na wczasach", "Róbmy swoje" czy "Nie ma jak u mamy", "Jeszcze w zielone gramy", "Niedziela na głównym". W styczniu 2017 r. ukazał się zbiór jego wierszy i piosenek „Od oddechu do oddechu”. Od dłuższego czasu artysta poważnie chorował. Cierpiał na chorobę afektywną dwubiegunową.   Polecamy:   Rodzina Młynarskiego jest bardzo utalentowana. Kim są jego dzieci i byłe partnerki? ZDJĘCIA Wojciech Młynarski nie żyje. Na co zmarł? "Mieliśmy sytuacje, w których tata walczył o życie" Agata Młynarska pożegnała tatę we wzruszającym wpisie! Co napisała?   Zobacz także:    Kochający ojciec i wybitny poeta. Wojciech Młynarski nie żyje. Wspomnienie genialnego twórcy Naczelny gazety, która opublikowała zdjęcia Wojciecha Młynarskiego: "Rozmawiałem z rodziną". Paulina skomentowała to! Agata i Paulina Młynarskie we wstrząsającym wpisie na Facebooku: "Stało się coś, co przekroczyło granice przyzwoitości" Paulina Młynarska ostro odpowiada na plotki i informuje:...

Zmarł Wojciech Młynarski
Eastnews
Newsy
Dziś pogrzeb Wojciecha Młynarskiego. Gdzie i o której zostanie pochowany?
Znamy miejsce i datę pogrzebu.

Wojciech Młynarski zmarł w środę 15 marca. Miał 76 lat. O jego śmierci poinformowały za pomocą mediów społecznościowych jego dzieci: Paulina, Agata i Jan. Wojciech Młynarski zmagał się z problemami zdrowotnymi już od kilku lat. W maju 2014 roku trafił do szpitala z ostrym bólem serca. Od tego momentu jego stan zdrowia zaczął się pogarszać, szczególnie ostatnie 15 miesięcy jego życia należało do najtrudniejszych...   ZDJĘCIA Z POGRZEBU WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO:  Tłumy pożegnały Wojciecha Młynarskiego, wśród nich jego dzieci: Agata, Paulina i Jan Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Wojciecha Młynarskiego? Pogrzeb odbędzie się dziś - 24 marca, Wojciech Młynarski zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach. (...) uroczystości pogrzebowe Wojciecha Młynarskiego odbędą się 24 marca (piątek) o godzinie 13.40 w Kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie (ul. Powązkowska 14). Urna z prochami zostanie odprowadzona i pochowana w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach. Księga kondolencyjna zostanie wystawiona w dniach 22 i 23 marca (środa i czwartek) w Ratuszu na Placu Bankowym 3/5 w Warszawie. WIĘCEJ: Wojciech Młynarski nie żyje. Na co zmarł? "Mieliśmy sytuacje, w których tata walczył o życie" Agata Młynarska pożegnała tatę we wzruszającym wpisie! Co napisała? Rodzina Młynarskiego jest bardzo utalentowana. Kim są jego dzieci i byłe partnerki? ZDJĘCIA​   Kim był Wojciech Młynarski? Wojciech Młynarski  to znany poeta, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek, a także tłumacz, znany przede wszystkim z autorskich recitali, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Napisał takie piosenki jak "Jesteśmy na wczasach", "Róbmy swoje" czy "Nie ma jak u mamy", "Jeszcze w zielone gramy", "Niedziela na głównym"....

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner