Rodzina Młynarskich, Agata Młynarska, Paulina Młynarska, Wojciech Młynarski Adrianna Godlewska, Wojciech Młynarski Paulina Młynarska, Wojciech Młynarski, Adrianna Godlewska Agata Młynarska, Adrianna Godlewska Agata Młynarska, Adrianna Godlewska
Rodzina Młynarskich, Agata Młynarska, Paulina Młynarska, Wojciech Młynarski
EastNews
Kiedy odszedł, powiedział: "Teraz będę mieszkał u przyjaciół. Proszę mnie nie szukać..."
1/9
Rodzina Młynarskich, Agata Młynarska, Paulina Młynarska, Wojciech Młynarski
EastNews

Ciągle ciężko w to uwierzyć... Wojciech Młynarski nie żyje. Zmarł w wieku 76 lat. Żegnają go bliscy, przyjaciele i niezliczone rzesze wielbicieli jego talentu. Wszyscy znali Jego piosenki, a jakie było Jego życie?

Wielki twórca przebojów miał trzy życiowe partnerki, ale to z pierwszą żoną i największą jego miłością miał troje dzieci. Adrianna Godlewska opowiedziała o swoim życiu z Wojciechem Młynarskim w swojej książce "Jestem, po prostu jestem".

 

ZDJĘCIA Z POGRZEBU WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO: Tłumy żegnają Wojciecha Młynarskiego, wśród nich jego dzieci: Agata, Paulina i Jan

 

Pobrali się w Komorowie 26 września 1964 roku. Pani Adrianna płakała ze wzruszenia, a po mszy podszedł do niej wujek jej męża, przytulił i powiedział:

Przeżyjesz jeszcze wiele ciężkich chwil, ale pamiętaj, że zawsze będę po twojej stronie.

Zobacz też: Wojciech Młynarski nie żyje. Artysta odszedł w środę wieczorem. Miał 76 lat

 

Jak się poznali Młynarski i z żoną Godlewską?

Adrianna Godlewska najpierw poznała siostrę Wojciecha Młynarskiego Barbarę. Kiedy organizował jeden ze swoich kabaretów poprosił siostrę, żeby poznała go ze swoją piękną koleżanką. Adrianna Godlewska już wtedy pomyślała, że to będzie jej mąż. Okazało się jednak, że Młynarski już ma narzeczoną, co nie przeszkadzało mu podrywać Adriannę. Miłość wygrała i szybko wzięli ślub. Na świat przyszła Agata Młynarska, a 5 lat potem młodsza córka państwa Młynarskich, Paulina. Dziećmi i domem zajmowała się opiekunka i gosposia w jednej osobie, pani Hela, która nawet została matką chrzestną Pauliny Młynarskiej.

Wojciech Młynarski robił karierę. Pisał piosenki, występował z kabaretem Dudek. W kabarecie występowała również Adrianna Godlewska. Powodziło im się bardzo dobrze. Mieszkali na ulicy Siennej, przeprowadzili się do segmentu. Mieli wartburga, wakacje spędzali w Jastarni. W roku 1973 zbudowali dom w Kościelisku, by poprawić zdrowie dzieci. Potem przeprowadzili się na ulicę Łowicką. Tam Adrianna Godlewska po raz pierwszy zaobserwowała u męża symptomy choroby.

Z dnia na dzień odporność psychiczna mojego męża załamała się – wspomina w książce. 

Miał brać leki, ale nie chciał ich brać. 

 

CZĘŚĆ DALSZA NIESAMOWITEJ HISTORII W NASZEJ GALERII!

 

Zobacz także: "Jesteśmy na wczasach", "Róbmy swoje" - przypominamy najpiękniejsze piosenki Młynarskiego!

2/9
Adrianna Godlewska, Wojciech Młynarski

Latem 1979 roku, gdy Adrianna Godlewska była w trzeciej ciąży z Jasiem, stan Młynarskiego znacznie się pogorszył.

Odbyłam wówczas kilkugodzinną rozmowę ze znanym specjalistą w dziedzinie neurologii i psychiatrii, aby poznać podłoże choroby i szanse na wyprowadzenie pacjenta ze złego stanu. Generalnie otrzymałam zalecenie, żeby przede wszystkim zadbać o siebie, bo cokolwiek zrobię i tak obróci się przeciwko mnie - wspominała Adrianna Godlewska.

Kiedy rozpadło się ich małżeństwo Młynarskich? W 1987 roku kiedy to na urodziny Wojciech oświadczył:

Teraz będę mieszkał u przyjaciół. Proszę do mnie nie dzwonić ani mnie nie szukać.

I zniknął. Mieszkał u pewniej kobiety. Po pewnym czasie wprawdzie wrócił na Łowicką, ale małżeństwa nie udało się już uratować. Adrianna Godlewska i Wojciech Młynarski rozwiedli się kilka lat później.

Mój rodzinny dom naznaczony był chorobą nerwową ojca. Nagle ten uroczy człowiek zmieniał się i stawał niedostępny, zagrażający. Ojciec pisał słowa do piosenek, mama próbowała role.

3/9
Paulina Młynarska, Wojciech Młynarski, Adrianna Godlewska

- Byłam świadkiem spalania się taty w pracy, a potem przychodziły miesiące, kiedy zapadał się w sobie, nie było z nim kontaktu – przyznała o latach Agata.

– Wychowałem się w dziwnym, zwariowanym domu – dodawał najmłodszy z rodzeństwa Jan, perkusista. 

Agata miała 19 lat, gdy po raz pierwszy wyszła za mąż. Ma dwócvh synów. Teraz jest w szczęśliwym małżeństwie z Przemysławem Schmidtem. Paulina Młynarska mieszkała w Paryżu, wychodziła za mąż 4 razy. Dziś mieszka w Kościelisku w dawnym domu rodziców.  Syn Jan jest multiinstrumentalistą, muzykiem sesyjnym, śpiewakiem podwórzowym. Ma dwie córki Helę i Różę.

 

4/9
Agata Młynarska, Adrianna Godlewska

Czy po latach problemów miała żal do męża, że im się w życiu nie udało? Przeżyli ze sobą 29 lat. Jak donosi „Życie na Gorąco”, niedawno Adrianna Godlewska odwiedziła poważnie chorego, byłego męża, który, jakiś czas temu miał przejść udar. 

"Wiem, że ją słyszał. Adrianna prosiła go: 'Jeśli mnie słyszysz, uściśnij moją dłoń'. I on uścisnął. Nie wiem, co mu dokładnie powiedziała, bo Wojtek i Ada zostali sami, ale wiem, że Ada poszła tam z zamiarem powiedzenia mu, że nie trzyma żalu w sercu" – mówi „Życiu na Gorąco” osoba z bliskiego otoczenia pana Wojciecha.

5/9
Agata Młynarska, Adrianna Godlewska

Po raz drugi Wojciech młynarski ożenił się z Jadwigą. Małżeństwo trwało 7 lat. Druga żona artysty nie była akceptowana przez rodzinę. Rozwiedli się w 2009 roku, kiedy Młynarski pokazywał się już z nową ukochaną. 

- Moje drugie małżeństwo trwało rok. Jestem ciężkim partnerem w życiu codziennym - wyznał artysta w jednym z wywiadów.

WIĘCEJ:

6/9
Jan Młynarski z siostrami
7/9
Paulina Młynarska, Wojciech Młynarski
8/9
Wojciech Młynarski z partnerką
9/9
Książka Adrianny Godlewskiej