bio

 • Wiek:
  45 lat
 • Data urodzenia:
  24 marca 1975
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  173cm
 • Znak zodiaku:
Tamara Arciuch - urodzona w Skierniewicach aktorka telewizyjna, teatralna i filmowa. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła w 1998 roku. Zadebiutowała rolą Heleny w "Panu Jowialskim" jeszcze na studiach na deskach Teatru Ludowego w Krakowie w 1997 roku. W tym samym roku zagrała małą rolę w filmie "Młode wilki 1/2". W telewizji zapadła w pamięć jako Monika w serialu "Adam i Ewa". Popularność przyniosła jej rola panny młodej w filmie Wojciecha Smarzowskiego "Wesele". Tamara Arciuch zagrała też niezapomnianą Karolinę Łapińską w serialu "Niania". Od 2010 roku w serialu "M jak Miłość" wciela się w rolę Anny, siostry Hanki Mostowiak. Brała udział w wielu filmach i serialach m.in.: "Oficerowie", "Teraz albo nigdy", "Złoty środek", "Ojciec Mateusz", "Wojna żeńsko-męska", "Och Karol 2", "Druga szansa".
Na deskach teatru Tamara Arciuch stworzyła wiele niezapomnianych kreacji charakteryzujących się dużym poczuciem humoru. W Teatrze Muzycznym w Gdyni brawurowo wcieliła się w rolę Roxie Hart z musicalu "Chicago". Była też m.in.  Janie w "Nie teraz kochanie", farsie w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.
Tamarę Arciuch można było oglądać w siódmej edycji programu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". W parze z Łukaszem Czarneckim zajęła trzecie miejsce. Wystąpiła też w pierwszym odcinku piątej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdzie jako Nicole Kidman wykonała w parze z Bartkiem Kasprzykowskim piosenkę "Somethin' Stupid".

Tamara Arciuch prywatnie

Partnerem Tamary Arciuch jest aktor Bartek Kasprzykowski. Razem mają dwoje dzieci: syna Michała i córki Nadii, która przyszła na świat pod koniec listopada 2016 roku. Para poznała się na planie serialu "Halo Hans". Tamara Arciuch ma też syna Krzysztofa Szyca ze swojego małżeństwa z aktorem i śpiewakiem Bernardem Szycem.