bio

 • Wiek:
  35 lat
 • Data urodzenia:
  12 stycznia 1986
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  165cm
 • Znak zodiaku:
Agnieszka Więdłocha – urodzona w Łodzi aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi na kierunku aktorstwo, którą ukończyła w 2009 roku. Od 2008 roku występuje na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Za role w spektaklach pt. „Dybuk”, „Nad” i „Survival” otrzymała Złotą Maskę za najlepszy debiut sezonu 2009/2010. Natomiast grana przez nią postać Liny w sztuce „Rowerzyści” w reżyserii A. Augustynowicz została wyróżniona na IX Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej i nagrodzona na 49. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.
Popularność i rozpoznawalność przyniosła jej rola Leny Sajkowskiej w serialu "Czas honoru". Agnieszka Więdłocha pojawiła się również w innych hitowych serialach, m.in. "M jak Miłość", "Komisarz Alex", "Lekarze", "Na dobre i na złe" czy "Teraz albo nigdy!". Z powodzeniem występuje w filmach. "Planeta singli", w którym wystąpiła w roli głównej był jednym z kinowych hitów roku 2016. Obejrzało go ponad półtora miliona widzów. Agnieszka Więdłocha wystąpiła również w "Syberiadzie polskiej", "Komisarzu Blond i Oku sprawiedliwości", a na początku 2017 roku można ją było obejrzeć w roli głównej w filmie "Po prostu przyjaźń". Wcześniej w Londynie bez powodzenia brała udział w castingu do roli w "Gwiezdnych wojnach". Wierzy w to, że polscy aktorzy mają szansę na karierę za granicą. W wywiadzie dla Dziennika Łódzkiego tak mówiła o wymogach zagranicznych rynków:
- Jak powiedziała mi pani, którą poznałam na castingu w Londynie, najważniejszy jest język. Trzeba się pozbyć akcentu zdradzającego, że jest się cudzoziemcem. Wtedy szansa jest ogromna. Mamy przecież w Polsce znakomitych aktorów. Jeśli ktoś ma chęć na taką międzynarodową karierę, to powinien próbować.
Więdłocha ktorka angażuje się w działania charytatywne na rzecz dzieci i osób potrzebujących. Jest ambasadorką fundacji „Kolorowy Świat". Nie lubi pokazywać się publicznie na salonach, jak sama twierdzi jest na to zbyt nieśmiała.

Agnieszka Więdłocha prywatnie

Agnieszka Więdłocha w marcu 2016 roku przyjęła oświadczyny aktora Antoniego Pawlickiego, które odbyły się podczas romantycznej kolacji w jednej z krakowskich restauracji z widokiem na Wawel. Para poznała się w 2013 roku na planie serialu "Czas honoru".
Aktorka spotykała się również z Maciejem Musiałem i Sebastianem Fabijańskim.