Voice of Poland

Polub stronę
Voice of Poland

opis

 • Kiedy:
  Sobota, godz. 20.05
 • Gdzie:
  TVP2
 • Aktualny sezon:
 • Nagrody:
  50 tys. zł i tytuł Najlepszego głosu w Polsce
 • Tytuł oryginału:
  The Voice
 • Oficjalna strona:

„The Voice of Poland” to muzyczne show emitowane przez TVP2.

Jurorami programu byli: Andrzej Piaseczny, Kayah, Adam Darski, Ania Dąbrowska, Justyna Steczkowska, Tomson i Baron, Patrycja Markowska, Marek Piekarczyk, Edyta Górniak i Maria Sadowska.

Prowadzących w każdym sezonie jest 3 lub 4 - w 1. edycji byli to: Hubert Urbański, Magdalena Mielcarz i Mateusz Szymkowiak, potem m.in. Tomasz Kammel i Maciej Musiał). 

Premiera „The Voice of Poland” odbyła się 3 września 2011 roku. Do tej pory wyemitowanych zostało 5 sezonów. Celem programu jest wyłonienie największego polskiego talentu wokalnego. Pierwszy etap to precastingi. Wyłania się w nich 100 uczestników, którzy następnie poddawani są tzw. „przesłuchaniom w ciemno”. Członkowie jury podczas przesłuchań są odwróceni tyłem do śpiewających uczestników, po to aby skupić się jedynie na ich zdolnościach wokalnych. Każdy z oceniających ma za zadanie wyłonić spośród wokalistów dwunastkę (w 5. sezonie trzynastkę), która będzie tworzyła jego drużynę. Jurorzy deklarują chęć przyjęcia uczestnika do drużyny, poprzez odwrócenie krzesła w jego stronę. Jeśli odwróci się kilku jurorów, wokalista może wybrać drużynę, w której chce się znaleźć. Od 11. odcinka rozpoczynają się bitwy. Każdy opiekun grupy dobiera swoich zawodników w pary, które wykonują razem utwór. Po występie trener musi wyeliminować jedną osobę z duetu.

Od 2. edycji jurorzy mają możliwość przyjęcia 1 lub 2 wyeliminowanych podczas bitew uczestników do swoich drużyn. Kolejny etap to „dogrywka” lub „nokaut”. Jego zasady są różne w zależności od sezonu, ale ostatecznym celem jest zakwalifikowanie 5 lub 4 osób z każdej drużyny do 4 odcinków emitowanych na żywo.

Do odcinka finałowego awansuje 1 osoba z każdej drużyny – w półfinale wybierana jest na podstawie sumy głosów widzów i ocen punktowych trenera. Zwycięzca podpisuje kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska, od 3. sezonu dostaje też nagrodę pieniężną – 50 tys. zł.

Zwycięzcą ostatniej, 7. edycji „The Voice of Poland” głosami widzów został Mateusz Grędziński.