Błękitny marmur
©theevening/Fotolia
Fleszstyle

Jak zrobić marble nails metodą wodną – krok po kroku?

Paznokcie pomalowane różnobarwnymi lakierami na wodzie przypominają wyglądem strukturę marmuru. Stąd nazwa tego efektu: „marble nails”. Paznokcie można pomalować w ten sposób samodzielnie, przy wykorzystaniu lakierów do paznokci w różnych kolorach.

Paznokcie pomalowane różnobarwnymi lakierami na wodzie przypominają wyglądem strukturę marmuru. Stąd nazwa tego efektu: „marble nails”. Paznokcie można pomalować w ten sposób samodzielnie, przy wykorzystaniu lakierów do paznokci w różnych kolorach.

 

Kolory lakieru można połączyć w taki sposób, że będą przypominały na paznokciach pawie oko. Wystarczy nakładać na wodę kolejno lakiery: zielony, pomarańczowy, jasnoniebieski i granatowy.

Vouchery Cece Beauty Clinic to idealny pomysł na wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby!

Pomaluj paznokcie lakierem bazowym i zabezpiecz skórę palców

Najpierw pomaluj paznokcie lakierem bazowym. Może to być zwykły biały lakier lub lakier o odcieniu nude (zbliżonym do koloru ludzkiego ciała). Dzięki temu lakier kolorowy łatwiej przyczepi się do płytki paznokcia, a efekt malowania będzie bardziej trwały. Następnie oklej palce (mniej więcej do połowy) taśmą bezbarwną tak, aby tylko płytka paznokcia pozostała odsłonięta.

Nalej lakier na wodę i zamieszaj

Do niewielkiej miseczki nalej wodę. Powinna mieć temperaturę pokojową. Następnie zrób na wodzie koncentryczny wzór za pomocą lakierów do paznokci o różnych kolorach. Pędzelkiem pierwszego lakieru dotknij powierzchni wody, kolor powinien rozlać się na niej. Następnie szybko w centrum okręgu nałóż w ten sam sposób kolejny kolor. Powtórz to tyle razy, ile kolorów chcesz mieć na paznokciu. Następnie weź wykałaczkę lub zapałkę i „przetnij” za jej pomocą obraz powstały na wodzie tak, aby lakiery o różnych barwach połączyły się. Lakier nie może pływać na wodzie zbyt długo, ponieważ po kilkudziesięciu sekundach zestali się i nie będzie przywierał do paznokcia.

Zanurzaj paznokcie w wodzie z lakierem

Włóż palec do wody w miejscu, w którym znajduje się plama lakieru. Paznokieć powinien zanurzyć się w wodzie pod kątem 90 stopni. Kiedy zobaczysz, że lakier przywarł do płytki paznokcia, możesz wyjąć palec z wody. Kolejne palce wkładaj do wody w miejscu, w którym plama lakieru nie rozmieszała się całkowicie. Jeżeli zabraknie już lakieru na wodzie, powtórz krok pierwszy i nalej go ponownie do miseczki. Zanim to zrobisz, powinnaś jednak zmienić wodę w miseczce.

Usuń nadmiar lakieru z palców i utrwal efekt

Kiedy lakier na paznokciach trochę podeschnie, możesz delikatnie zerwać taśmę bezbarwną z palców. Jeżeli lakier został też na skórze palców dookoła płytki paznokcia, możesz zmyć go za pomocą patyczka z watą nasączoną w spirytusie. Kiedy kolorowy lakier na paznokciach całkowicie wyschnie, możesz utrwalić go za pomocą warstwy lakieru bezbarwnego.


©grimous/Fotolia
Fleszstyle
Jak pocieniować paznokcie lakierem, aby uzyskać efekt pastelowego ombre?
Cieniowanie paznokci, czyli tzw. ombre, polega na nakładaniu na płytkę paznokcia kolejnych warstw lakieru, za pomocą gąbeczki do makijażu. Wystarczy zmoczyć zmywak lub gąbkę w ulubionym kolorze i wklepywać go na końcówkę paznokcia.

Cieniowanie paznokci, czyli tzw. ombre, polega na nakładaniu na płytkę paznokcia kolejnych warstw lakieru, za pomocą gąbeczki do makijażu. Wystarczy zmoczyć zmywak lub gąbkę w ulubionym kolorze i wklepywać go na końcówkę paznokcia.   Cieniowane paznokcie będą ładniejsze, jeśli przed malowaniem zrobisz manicure , czyli opiłujesz płytki paznokci oraz usuniesz odstające skórki. Możesz także zrobić zabieg parafinowy na dłonie w domu.  Różowo-niebieskie pastelowe ombre na paznokciach, krok po kroku Potrzebujesz: 2 kolorów lakierów do paznokci (w tym przypadku pastelowego różu i niebieskiego), bezbarwnego lakieru do paznokci (albo utwardzacza), gąbeczki do nakładania makijażu w kształcie trójkąta, małego kawałka foli aluminiowej.   Instrukcja, jak zrobić ombre na paznokciach : Pomaluj paznokcie różowym lakierem. Kiedy przeschnie, czyli po około 5 minutach, nałóż drugą warstwę . Jeżeli kolor wciąż nie będzie intensywny, pomaluj paznokcie trzeci raz. Na kawałku folii umieść 2-3 krople niebieskiego lakieru. Nasącz końcówkę gąbki w lakierze. Kolor nakładaj poprzez delikatne dotykanie gąbką końcówki paznokcia. Po 30 sekundach powtórz czynność z niebieskim lakierem . Zrób to samo jeszcze 4, 5 razy. Paznokcie pomaluj bezbarwnym lakierem lub preparatem do utrwalania lakieru. Dzięki temu paznokcie będą się ładnie błyszczeć, a granice kolorów delikatnie połączą się ze sobą.   Gotowe!   Wskazówka: lakier możesz nakładać zarówno na paznokciach naturalnych, jak i hybrydowych. Kolor nakładaj szybko. Jeśli niebieski lakier wyschnie, po prostu nalej kolejne krople na folię aluminiową. Możesz także nakleić ozdoby na paznokcie . Pamiętaj,...

Marmurkowe paznokcie
© IzzzIStock/Fotolia.com
Fleszstyle
Jak wykonać modne wzorki na paznokciach? Marmurkowe paznokcie: hybrydowe, z użyciem folii i lakieru do włosów
Marmurkowe paznokcie, inaczej marble manicure, można uzyskać m.in. przy użyciu lampy UV. Tego typu wzorki wykonuje się także, przykładając sztywną folię lub mocząc paznokcie w ciepłej wodzie z lakierem do włosów.

Marmurkowe paznokcie, inaczej marble manicure, można uzyskać m.in. przy użyciu lampy UV. Tego typu wzorki wykonuje się także, przykładając sztywną folię lub mocząc paznokcie w ciepłej wodzie z lakierem do włosów.   Wzorki mające imitować wygląd kamienia można wykonać na kilka sposobów. To propozycja zarówno dla kobiet, które chcą wykonać manicure na naturalnych paznokciach, jak i dla tych, które preferują hybrydowy manicure. Marmurkowe paznokcie - na czym to polega Marmurkowe paznokcie, zwane też marble manicure, polega na pomalowaniu ich w taki sposób, aby przypominały fakturę naturalnego kamienia . Jest nie tylko elegancka, ale także oryginalna. Istnieje kilka metod wykonania marmurkowego manicure. W tym celu warto użyć różnych odcieni szarości i bieli. Najlepiej prezentują się ciemne pęknięcia na jasnym tle. Można jednak użyć także bardziej ekstrawaganckich kolorów. Hybrydowe paznokcie marmurki Aby zrobić hybrydowe paznokcie  marmurki : odsuń skórki i opiłuj paznokcie do kształtu, jaki chcesz uzyskać; przemyj płytki paznokciowe odtłuszczaczem; nałóż bazę pod lakier i utwardź w lampie UV; nałóż 2 warstwy jasnego lub kolorowego lakieru; utwardź każdą z nich w lampie UV przez 2 minuty; nałóż top na paznokcie; na jeszcze mokrym topie cienkim pędzelkiem narysuj nierówne linie, przypominające zygzaki; użyj do tego lakieru w odcieniu kontrastującym z już nałożonym; zamocz pędzelek w płynie do przemywania warstwy dyspersyjnej lub w alkoholu; poprowadź go po liniach, delikatnie je przy tym rozmazując; kiedy efekt będzie zadowalający, utrwal marmurkowe wzory pod lampą UV; nanieś warstwę topu i utwardź ją w lampie; przemyj paznokcie alkoholem. Paznokcie marmurki - jak je zrobić, używając lakieru do...

paznokcie pomalowane na czarno
Flickr/KARL WANG/CC BY-ND 2.0v https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Fleszstyle
Zdobienie paznokci przedłużanych – lakiery, naklejki, stemple
Są dwie podstawowe techniki przedłużania paznokci: metoda akrylowa i żelowa. Niezależnie od tego, czy masz tipsy żelowe, czy akrylowe, możesz samodzielnie je malować: zmieniać ich kolor, fakturę, malować na nich wzorki.

Są dwie podstawowe techniki przedłużania paznokci: metoda akrylowa i żelowa. Niezależnie od tego, czy masz tipsy żelowe, czy akrylowe, możesz samodzielnie je malować: zmieniać ich kolor, fakturę, malować na nich wzorki. Czy tipsy można malować zwykłym lakierem? Paznokcie możesz malować zwykłym lakierem, pamiętaj jednak, żeby do zmycia starej warstwy używać zmywacza bezacetonowego. Zmywacze zawierające aceton rozpuszczają akryl, a na paznokciach żelowych mogą zostawić nieestetyczne smugi. Przed nałożeniem nowej warstwy pomaluj tipsy lakierem podkładowym. Unikniesz dzięki niemu przebarwień i sprawisz, że wyższe warstwy lakieru będą bardziej trwałe. Jak zrobić wzorki na paznokciach za pomocą naklejek? Najprościej jest kupić naklejki wodne, które nakłada się na paznokcie tak, jak kalkomanię . Po odcięciu wybranego wzorku z kartonika, należy zanurzać go w wodzie do momentu aż kartonik oddzieli się od folii ze wzorkiem. Wzorek należy delikatnie (można użyć do tego pęsety) położyć na paznokciu i wygładzić jego powierzchnię wacikiem. Po chwili można oderwać folię od paznokcia. Wzorek, który został na paznokciu, lakieruje się bezbarwnym lakierem albo żelem UV. Jak zrobić wzorki na paznokciach za pomocą stempli? Do wykonywania wzorów na paznokciach możesz też wykorzystać specjalne stempelki i blaszki z wzorami. Wykonywanie wzorków za pomocą stempli należy zacząć od wyboru dwóch kolorów lakieru: tego, który będzie stanowił tło, i tego, który będzie kolorem wzorku (dostępne są specjalne lakiery do wzorków). Pomaluj paznokcie lakierem podkładowym, następnie lakierem, który chcesz mieć na paznokciach jako tło. Wybrany wzorek na blaszce pomaluj drugim kolorem lakieru. Za pomocą zdrapki, która na ogół dołączona jest do blaszki z wzorami, zdrap nadmiar lakieru. Przyciśnij...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner