Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Dziewczyna z falami na włosach
Pixabay/Prinz-Peter/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle

6 sposobów na naturalne loki

Częste stosowanie lokówki i prostownicy niekorzystnie wpływa na włosy. Jednak żeby mieć piękne fale, wcale nie trzeba używać tych urządzeń.

Można zrobić loki bez prostownicy i lokówki. Ale jak zrobić fale na włosach nie niszcząc ich przy tym? Poznaj sześć sprawdzonych metod na naturalne ułożenie fryzury.

 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że lokówka i prostownica nie wpływają korzystnie na włosy, zwłaszcza, gdy są używane często. Jak zrobić fale na włosach bez ich zbędnego obciążania? W zależności od tego ile masz czasu na zrobienie się na bóstwo, mamy dla ciebie sposoby na ułożenie loków w ciągu nocy jak i w ciągu maksymalnie godziny. Twoje włosy na pewno będą ci wdzięczne.

"Seks w wielkim mieście" powraca! Jak wyglądają dzieci głównych bohaterek? Są już prawie dorosłe!

Układanie włosów przez noc – loki bez prostownicy i lokówki

Jeżeli chcesz mieć piękne loki na drugi dzień, pomyśl o przygotowaniu fryzury już poprzedniego dnia. Do wykonania tych sposobów potrzebujesz maksymalnie 15 minut, po czym możesz spokojnie pójść spać. Uwaga! Powinnaś spać w tych fryzurach minimum 6 godzin. Oczywiście zdrowy sen powinien trwać dłużej, dzięki temu unikniesz rano efektu zmęczonej cery i opuchniętych oczu.

 

1. Zrolowana skarpeta – obetnij ze skarpetki miejsce na palce. Zroluj ją w taki sposób, by przybrała kształt grubej gumki. Zwiąż włosy w koński ogon i zwilż je. Następnie przełóż gumkę ze skarpetki przez kitkę. Zsuń ją i ułóż końce włosów dookoła gumki. Nawijaj włosy na gumkę, zawijając je pod spód, aż powstanie duży kok. Połóż się spać z takimi włosami. Rano przeczesz włosy grubym grzebieniem lub palcami i utrwal lakierem.

Efekt: grube loki.

 

2. Opaska – zwilż lekko włosy, nałóż na głowę elastyczną opaskę, by lekko opadała na czoło. Zawijaj pasemka włosów dookoła opaski, jakbyś tworzyła wianek. Połóż się tak spać i rano delikatnie rozwiń.

Efekt: wyraźne loczki

 

3. Warkocze – lekko zwilżone włosy zapleć w warkocze. W zależności od tego, jak drobne będą warkocze, takie też będą fale. Mając długie włosy możesz je zapleść w jeden gruby warkocz, otrzymasz wtedy efekt delikatnych fal na całej długości.

Efekt: fale na włosach

Fale i loki w godzinę

W każdym z poniższych sposobów możesz włosy zostawić do naturalnego wyschnięcia, co jest z pewnością dla nich zdrowsze. Jeśli jednak nie masz aż tyle czasu, możesz włosy podsuszyć suszarką. Zrobienie loków bez prostownicy i lokówki nie musi zajmować dużo czasu.

 

4. T-shirt – potnij bawełnianą koszulkę na długie paski. Włosy lekko zwilż i podziel na pasma. Przyłóż pasek do końca pasemka i zawijaj jak papiloty. Następnie zwiąż ze sobą dwa końce paska. W ten sam sposób postępuj z pozostałymi pasmami. Po 45 minutach odwiń włosy i lekko rozczesz palcami.

Efekt: Włosy proste u nasady, kręcone na długości

 

5. Wsuwki lub pierścionki – podziel włosy na 3 części – boczne i dolną. Na suche włosy nałóż piankę i rozprowadź po całej długości. Zaczynając od dolnej partii nawijaj włosy na palec wskazujący i przypnij je wsuwką. Powinny wyglądać jak pierścionki – im mniejsze, tym drobniejsze loczki. W ten sam sposób postępuj z pozostałymi włosami. Po 45 minutach rozwiń pierścionki, a loki rozdziel palcami.

Efekt: wyraziste loki

 

6. Pałeczki lub ołówki – nałóż piankę na całą długość włosów (powinny być suche). Weź ołówek i nawijaj na niego pasemko włosów od nasady po same końce, przypnij wsuwką lub spinką. Tak samo postępuj z pozostałymi włosami. Po 45 minutach rozwiń je, loczki rozdziel palcami.

Efekt: delikatne loki

 

Pamiętaj:

  • zanim rozwiniesz loki, upewnij się, że są suche. Wilgotne włosy mogą jeszcze zmienić kształt;
  • jeśli chcesz utrzymać fryzurę na dłużej, po rozwinięciu loków użyj lakieru;
  • efekt utrwali również użycie pianki przez spleceniem fryzury. W przypadku włosów trudnych do ułożenia, zastosuj mocniejsze kosmetyki do stylizacji.
Szatynka z kręconymi długimi włosami
Pixabay/jdwestcott/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
5 kroków do wykonania loków
Loki są niepowtarzalną fryzurą do każdej stylizacji. Nie potrzebujesz już lokówki aby je wykonać. Wystarczy prostownica, dzięki której uzyskasz zachwycający efekt.

Loki są niepowtarzalną fryzurą do każdej stylizacji. Nie potrzebujesz już lokówki aby je wykonać. Wystarczy prostownica, dzięki której uzyskasz zachwycający efekt.   Jak wykonać loki prostownicą krok po kroku?   1. Na początku spryskaj włosy płynem do stylizacji, który ochrania je przed wysoką temperaturą. Potem nałóż na nie piankę, która jest niezbędnym kosmetykiem do wykonywania loków. Nie stosuj jej zbyt dużo, aby uniknąć sztywnych włosów. 2. Po chwili włącz prostownicę i nagrzej ją do 200 stopni. 3. Następnie na środku głowy zrób przedziałek, a później podziel włosy na 4 równe części. Zostaw jedną część włosów, a resztę zepnij spinką. 4. Kiedy prostownica osiągnie temperaturę 200 stopni zacznij wykonywać loki. Zaciśnij prostownicę na środku pasma i zwijaj kosmyk mniej więcej do wysokości ucha. 5. Kolejno nawiń końcówki włosów na prostownicę i przytrzymaj chwilę. Podczas robienia loków zmieniaj pozycję prostownicy, a otrzymasz najlepszy efekt. Tak samo postępuj z pozostałymi partiami włosów. 6. Na sam koniec okręć prostownicą pasma przy twarzy i ułóż loki palcami.   W tworzeniu loków prostownica sprawdza się tak samo dobrze jak lokówka . Im cieńsza prostownica tym lepiej, bo łatwiej jest wykonać loki i są one bardziej precyzyjne. Jeśli chcesz dłużej utrzymać loki, spryskaj je lakierem, który utrwali fryzurę. 

włosy na papiloty
©and.one/fotolia
Fleszstyle
Papiloty z gazety – ekonomicznie i ekologicznie
Chociaż fryzury wykonane przy użyciu lokówki i prostownicy wyglądają fenomenalnie, włosy, szczególnie te zniszczone, nie powinny być zbyt często wystawiane na tak wysokie temperatury. Alternatywą są domowe sposoby na kręcenie włosów, np. papiloty z gazety. Nie niszczą włosów, a pozwalają uzyskać taki sam efekt, choć przygotowania należy zacząć już poprzedniego dnia.

Chociaż fryzury wykonane przy użyciu lokówki i prostownicy wyglądają fenomenalnie, włosy, szczególnie te zniszczone, nie powinny być zbyt często wystawiane na tak wysokie temperatury. Alternatywą są domowe sposoby na kręcenie włosów, np. papiloty z gazety. Nie niszczą włosów, a pozwalają uzyskać taki sam efekt, choć przygotowania należy zacząć już poprzedniego dnia. Papiloty z gazety – jak to zrobić? Kręcenie włosów na gazetę jest banalnie proste, a przy okazji... ekonomiczne i ekologiczne. Nie trzeba kupować dodatkowych akcesoriów do kręcenia włosów – wystarczy zwykła gazeta: aby wykonać papiloty z papieru, potnij czasopismo wzdłuż na długie paski (powinny mieć około 5 cm szerokości); zwilż włosy i ewentualnie nałóż na nie piankę do włosów; podziel włosy na przynajmniej kilka partii w zależności od tego, jaki chcesz uzyskać efekt skręcenia; pasmo włosów zacznij nawijać od końców – najpierw zagnij papier w taki sposób, by włosy spod niego nie uciekały, a następnie zawijaj jak na papilotach na piankę; zwiąż końce gazety tuż przy skórze głowy na supeł; idź spać z papierowymi papilotami ; rano rozwiń papiloty i przeczesz włosy palcami, ewentualnie grzebieniem o szerokich zębach. Gotowe! Całość możesz jeszcze utrwalić lakierem do włosów. Papiloty z gazety – porady Gazeta nie może być ze zbyt grubego ani śliskiego papieru, bo inaczej nie będzie można związać papierowych papilotów. Jeśli w nocy jakiś papilot z gazety się rozwinie i rano nie wszystkie pasma będą pokręcone, uzupełnij braki za pomocą lokówki. Jeśli chcesz mieć na głowie efekt afro , zrób bardzo dużo papilotów na cienkich kosmykach włosów. Za pomocą papilotów z gazety można uzyskać łagodne fale , ale trudno przewidzieć, jaki dokładnie efekt wyjdzie. Jeśli dla ciebie w grę wchodzą tylko fale, lepiej...

Kobieta w papilotach
© Nik_Merkulov/Fotolia.com
Fleszstyle
Loki na papilotach – jak zakręcić włosy bez lokówki
Loki zakręcone na papilotach mogą być równie efektowne jak te zrobione przy pomocy lokówki. Ten sposób nie wymaga używania ciepła, dzięki temu nie wysusza włosów i nie sprawia, że stają się matowe i bardziej łamliwe.

Loki zakręcone na papilotach mogą być równie efektowne jak te zrobione przy pomocy lokówki. Ten sposób nie wymaga używania ciepła, dzięki temu nie wysusza włosów i nie sprawia, że stają się matowe i bardziej łamliwe. Ile papilotów potrzeba, żeby zrobić loki? Do zrobienia loków będziesz potrzebowała od 6 do 20 papilotów. Liczba papilotów, których użyjesz do zrobienia loków, zależy od długości i gęstości włosów oraz od tego, jak duże i jak mocno skręcone mają być loki.   Jeśli masz włosy długie i gęste będziesz potrzebowała więcej papilotów niż osoby o cienkich, krótkich włosach.   Jeżeli chcesz, żeby loki były drobne i mocno skręcone, przygotuj dużo papilotów . Jeśli natomiast zależy ci tylko na tym, żeby pofalować włosy , użyj mniejszej liczby papilotów. Jak zrobić loki na papilotach? 1. Nałóż na włosy piankę do stylizacji fryzur, dzięki temu loki będą bardziej trwałe. 2. Rozczesz włosy. 3. Oddziel jedno pasmo włosów. Jeśli chcesz, żeby loki były drobne, oddzielaj wąskie pasemka. Jeśli chcesz mieć fale, bierz grube pasma włosów. 4. Nawiń pasmo na papilot, skręć go i zagnij końce do siebie. 5. Powtórz to ze wszystkimi włosami. 6. Potrzymaj nawinięte na papiloty włosy przez kilka godzin, możesz nawet spać z papilotami . 7. Rozkręć papiloty. 8. Roztrzep włosy palcami, a jeśli chcesz, żeby loki były mniej skręcone, rozczesz je.

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner