Można zrobić loki bez prostownicy i lokówki. Ale jak zrobić fale na włosach nie niszcząc ich przy tym? Poznaj sześć sprawdzonych metod na naturalne ułożenie fryzury.

Reklama

Nikogo nie trzeba przekonywać, że lokówka i prostownica nie wpływają korzystnie na włosy, zwłaszcza, gdy są używane często. Jak zrobić fale na włosach bez ich zbędnego obciążania? W zależności od tego ile masz czasu na zrobienie się na bóstwo, mamy dla ciebie sposoby na ułożenie loków w ciągu nocy jak i w ciągu maksymalnie godziny. Twoje włosy na pewno będą ci wdzięczne.

Układanie włosów przez noc – loki bez prostownicy i lokówki

Jeżeli chcesz mieć piękne loki na drugi dzień, pomyśl o przygotowaniu fryzury już poprzedniego dnia. Do wykonania tych sposobów potrzebujesz maksymalnie 15 minut, po czym możesz spokojnie pójść spać. Uwaga! Powinnaś spać w tych fryzurach minimum 6 godzin. Oczywiście zdrowy sen powinien trwać dłużej, dzięki temu unikniesz rano efektu zmęczonej cery i opuchniętych oczu.

Zobacz także

1. Zrolowana skarpeta – obetnij ze skarpetki miejsce na palce. Zroluj ją w taki sposób, by przybrała kształt grubej gumki. Zwiąż włosy w koński ogon i zwilż je. Następnie przełóż gumkę ze skarpetki przez kitkę. Zsuń ją i ułóż końce włosów dookoła gumki. Nawijaj włosy na gumkę, zawijając je pod spód, aż powstanie duży kok. Połóż się spać z takimi włosami. Rano przeczesz włosy grubym grzebieniem lub palcami i utrwal lakierem.

Efekt: grube loki.

2. Opaska – zwilż lekko włosy, nałóż na głowę elastyczną opaskę, by lekko opadała na czoło. Zawijaj pasemka włosów dookoła opaski, jakbyś tworzyła wianek. Połóż się tak spać i rano delikatnie rozwiń.

Efekt: wyraźne loczki

3. Warkocze – lekko zwilżone włosy zapleć w warkocze. W zależności od tego, jak drobne będą warkocze, takie też będą fale. Mając długie włosy możesz je zapleść w jeden gruby warkocz, otrzymasz wtedy efekt delikatnych fal na całej długości.

Efekt: fale na włosach

Fale i loki w godzinę

W każdym z poniższych sposobów możesz włosy zostawić do naturalnego wyschnięcia, co jest z pewnością dla nich zdrowsze. Jeśli jednak nie masz aż tyle czasu, możesz włosy podsuszyć suszarką. Zrobienie loków bez prostownicy i lokówki nie musi zajmować dużo czasu.

4. T-shirt – potnij bawełnianą koszulkę na długie paski. Włosy lekko zwilż i podziel na pasma. Przyłóż pasek do końca pasemka i zawijaj jak papiloty. Następnie zwiąż ze sobą dwa końce paska. W ten sam sposób postępuj z pozostałymi pasmami. Po 45 minutach odwiń włosy i lekko rozczesz palcami.

Efekt: Włosy proste u nasady, kręcone na długości

5. Wsuwki lub pierścionki – podziel włosy na 3 części – boczne i dolną. Na suche włosy nałóż piankę i rozprowadź po całej długości. Zaczynając od dolnej partii nawijaj włosy na palec wskazujący i przypnij je wsuwką. Powinny wyglądać jak pierścionki – im mniejsze, tym drobniejsze loczki. W ten sam sposób postępuj z pozostałymi włosami. Po 45 minutach rozwiń pierścionki, a loki rozdziel palcami.

Efekt: wyraziste loki

6. Pałeczki lub ołówki – nałóż piankę na całą długość włosów (powinny być suche). Weź ołówek i nawijaj na niego pasemko włosów od nasady po same końce, przypnij wsuwką lub spinką. Tak samo postępuj z pozostałymi włosami. Po 45 minutach rozwiń je, loczki rozdziel palcami.

Efekt: delikatne loki

Pamiętaj:

Reklama
  • zanim rozwiniesz loki, upewnij się, że są suche. Wilgotne włosy mogą jeszcze zmienić kształt;
  • jeśli chcesz utrzymać fryzurę na dłużej, po rozwinięciu loków użyj lakieru;
  • efekt utrwali również użycie pianki przez spleceniem fryzury. W przypadku włosów trudnych do ułożenia, zastosuj mocniejsze kosmetyki do stylizacji.
Reklama
Reklama
Reklama