Dziewczyna z falami na włosach
Pixabay/Prinz-Peter/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle

6 sposobów na naturalne loki

Częste stosowanie lokówki i prostownicy niekorzystnie wpływa na włosy. Jednak żeby mieć piękne fale, wcale nie trzeba używać tych urządzeń.

Można zrobić loki bez prostownicy i lokówki. Ale jak zrobić fale na włosach nie niszcząc ich przy tym? Poznaj sześć sprawdzonych metod na naturalne ułożenie fryzury.

 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że lokówka i prostownica nie wpływają korzystnie na włosy, zwłaszcza, gdy są używane często. Jak zrobić fale na włosach bez ich zbędnego obciążania? W zależności od tego ile masz czasu na zrobienie się na bóstwo, mamy dla ciebie sposoby na ułożenie loków w ciągu nocy jak i w ciągu maksymalnie godziny. Twoje włosy na pewno będą ci wdzięczne.

Małgorzata Rozenek przeprowadziła się do willi. Płaci za nią aż 30 tys. zł. miesięcznie! Wnętrza robią wrażenie

Układanie włosów przez noc – loki bez prostownicy i lokówki

Jeżeli chcesz mieć piękne loki na drugi dzień, pomyśl o przygotowaniu fryzury już poprzedniego dnia. Do wykonania tych sposobów potrzebujesz maksymalnie 15 minut, po czym możesz spokojnie pójść spać. Uwaga! Powinnaś spać w tych fryzurach minimum 6 godzin. Oczywiście zdrowy sen powinien trwać dłużej, dzięki temu unikniesz rano efektu zmęczonej cery i opuchniętych oczu.

 

1. Zrolowana skarpeta – obetnij ze skarpetki miejsce na palce. Zroluj ją w taki sposób, by przybrała kształt grubej gumki. Zwiąż włosy w koński ogon i zwilż je. Następnie przełóż gumkę ze skarpetki przez kitkę. Zsuń ją i ułóż końce włosów dookoła gumki. Nawijaj włosy na gumkę, zawijając je pod spód, aż powstanie duży kok. Połóż się spać z takimi włosami. Rano przeczesz włosy grubym grzebieniem lub palcami i utrwal lakierem.

Efekt: grube loki.

 

2. Opaska – zwilż lekko włosy, nałóż na głowę elastyczną opaskę, by lekko opadała na czoło. Zawijaj pasemka włosów dookoła opaski, jakbyś tworzyła wianek. Połóż się tak spać i rano delikatnie rozwiń.

Efekt: wyraźne loczki

 

3. Warkocze – lekko zwilżone włosy zapleć w warkocze. W zależności od tego, jak drobne będą warkocze, takie też będą fale. Mając długie włosy możesz je zapleść w jeden gruby warkocz, otrzymasz wtedy efekt delikatnych fal na całej długości.

Efekt: fale na włosach

Fale i loki w godzinę

W każdym z poniższych sposobów możesz włosy zostawić do naturalnego wyschnięcia, co jest z pewnością dla nich zdrowsze. Jeśli jednak nie masz aż tyle czasu, możesz włosy podsuszyć suszarką. Zrobienie loków bez prostownicy i lokówki nie musi zajmować dużo czasu.

 

4. T-shirt – potnij bawełnianą koszulkę na długie paski. Włosy lekko zwilż i podziel na pasma. Przyłóż pasek do końca pasemka i zawijaj jak papiloty. Następnie zwiąż ze sobą dwa końce paska. W ten sam sposób postępuj z pozostałymi pasmami. Po 45 minutach odwiń włosy i lekko rozczesz palcami.

Efekt: Włosy proste u nasady, kręcone na długości

 

5. Wsuwki lub pierścionki – podziel włosy na 3 części – boczne i dolną. Na suche włosy nałóż piankę i rozprowadź po całej długości. Zaczynając od dolnej partii nawijaj włosy na palec wskazujący i przypnij je wsuwką. Powinny wyglądać jak pierścionki – im mniejsze, tym drobniejsze loczki. W ten sam sposób postępuj z pozostałymi włosami. Po 45 minutach rozwiń pierścionki, a loki rozdziel palcami.

Efekt: wyraziste loki

 

6. Pałeczki lub ołówki – nałóż piankę na całą długość włosów (powinny być suche). Weź ołówek i nawijaj na niego pasemko włosów od nasady po same końce, przypnij wsuwką lub spinką. Tak samo postępuj z pozostałymi włosami. Po 45 minutach rozwiń je, loczki rozdziel palcami.

Efekt: delikatne loki

 

Pamiętaj:

  • zanim rozwiniesz loki, upewnij się, że są suche. Wilgotne włosy mogą jeszcze zmienić kształt;
  • jeśli chcesz utrzymać fryzurę na dłużej, po rozwinięciu loków użyj lakieru;
  • efekt utrwali również użycie pianki przez spleceniem fryzury. W przypadku włosów trudnych do ułożenia, zastosuj mocniejsze kosmetyki do stylizacji.
Szatynka z kręconymi długimi włosami
Pixabay/jdwestcott/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
5 kroków do wykonania loków
Loki są niepowtarzalną fryzurą do każdej stylizacji. Nie potrzebujesz już lokówki aby je wykonać. Wystarczy prostownica, dzięki której uzyskasz zachwycający efekt.

Loki są niepowtarzalną fryzurą do każdej stylizacji. Nie potrzebujesz już lokówki aby je wykonać. Wystarczy prostownica, dzięki której uzyskasz zachwycający efekt.   Jak wykonać loki prostownicą krok po kroku?   1. Na początku spryskaj włosy płynem do stylizacji, który ochrania je przed wysoką temperaturą. Potem nałóż na nie piankę, która jest niezbędnym kosmetykiem do wykonywania loków. Nie stosuj jej zbyt dużo, aby uniknąć sztywnych włosów. 2. Po chwili włącz prostownicę i nagrzej ją do 200 stopni. 3. Następnie na środku głowy zrób przedziałek, a później podziel włosy na 4 równe części. Zostaw jedną część włosów, a resztę zepnij spinką. 4. Kiedy prostownica osiągnie temperaturę 200 stopni zacznij wykonywać loki. Zaciśnij prostownicę na środku pasma i zwijaj kosmyk mniej więcej do wysokości ucha. 5. Kolejno nawiń końcówki włosów na prostownicę i przytrzymaj chwilę. Podczas robienia loków zmieniaj pozycję prostownicy, a otrzymasz najlepszy efekt. Tak samo postępuj z pozostałymi partiami włosów. 6. Na sam koniec okręć prostownicą pasma przy twarzy i ułóż loki palcami.   W tworzeniu loków prostownica sprawdza się tak samo dobrze jak lokówka . Im cieńsza prostownica tym lepiej, bo łatwiej jest wykonać loki i są one bardziej precyzyjne. Jeśli chcesz dłużej utrzymać loki, spryskaj je lakierem, który utrwali fryzurę. 

włosy na papiloty
©and.one/fotolia
Fleszstyle
Papiloty z gazety – ekonomicznie i ekologicznie
Chociaż fryzury wykonane przy użyciu lokówki i prostownicy wyglądają fenomenalnie, włosy, szczególnie te zniszczone, nie powinny być zbyt często wystawiane na tak wysokie temperatury. Alternatywą są domowe sposoby na kręcenie włosów, np. papiloty z gazety. Nie niszczą włosów, a pozwalają uzyskać taki sam efekt, choć przygotowania należy zacząć już poprzedniego dnia.

Chociaż fryzury wykonane przy użyciu lokówki i prostownicy wyglądają fenomenalnie, włosy, szczególnie te zniszczone, nie powinny być zbyt często wystawiane na tak wysokie temperatury. Alternatywą są domowe sposoby na kręcenie włosów, np. papiloty z gazety. Nie niszczą włosów, a pozwalają uzyskać taki sam efekt, choć przygotowania należy zacząć już poprzedniego dnia. Papiloty z gazety – jak to zrobić? Kręcenie włosów na gazetę jest banalnie proste, a przy okazji... ekonomiczne i ekologiczne. Nie trzeba kupować dodatkowych akcesoriów do kręcenia włosów – wystarczy zwykła gazeta: aby wykonać papiloty z papieru, potnij czasopismo wzdłuż na długie paski (powinny mieć około 5 cm szerokości); zwilż włosy i ewentualnie nałóż na nie piankę do włosów; podziel włosy na przynajmniej kilka partii w zależności od tego, jaki chcesz uzyskać efekt skręcenia; pasmo włosów zacznij nawijać od końców – najpierw zagnij papier w taki sposób, by włosy spod niego nie uciekały, a następnie zawijaj jak na papilotach na piankę; zwiąż końce gazety tuż przy skórze głowy na supeł; idź spać z papierowymi papilotami ; rano rozwiń papiloty i przeczesz włosy palcami, ewentualnie grzebieniem o szerokich zębach. Gotowe! Całość możesz jeszcze utrwalić lakierem do włosów. Papiloty z gazety – porady Gazeta nie może być ze zbyt grubego ani śliskiego papieru, bo inaczej nie będzie można związać papierowych papilotów. Jeśli w nocy jakiś papilot z gazety się rozwinie i rano nie wszystkie pasma będą pokręcone, uzupełnij braki za pomocą lokówki. Jeśli chcesz mieć na głowie efekt afro , zrób bardzo dużo papilotów na cienkich kosmykach włosów. Za pomocą papilotów z gazety można uzyskać łagodne fale , ale trudno przewidzieć, jaki dokładnie efekt wyjdzie. Jeśli dla ciebie w grę wchodzą tylko fale, lepiej...

Kobieta w papilotach
© Nik_Merkulov/Fotolia.com
Fleszstyle
Loki na papilotach – jak zakręcić włosy bez lokówki
Loki zakręcone na papilotach mogą być równie efektowne jak te zrobione przy pomocy lokówki. Ten sposób nie wymaga używania ciepła, dzięki temu nie wysusza włosów i nie sprawia, że stają się matowe i bardziej łamliwe.

Loki zakręcone na papilotach mogą być równie efektowne jak te zrobione przy pomocy lokówki. Ten sposób nie wymaga używania ciepła, dzięki temu nie wysusza włosów i nie sprawia, że stają się matowe i bardziej łamliwe. Ile papilotów potrzeba, żeby zrobić loki? Do zrobienia loków będziesz potrzebowała od 6 do 20 papilotów. Liczba papilotów, których użyjesz do zrobienia loków, zależy od długości i gęstości włosów oraz od tego, jak duże i jak mocno skręcone mają być loki.   Jeśli masz włosy długie i gęste będziesz potrzebowała więcej papilotów niż osoby o cienkich, krótkich włosach.   Jeżeli chcesz, żeby loki były drobne i mocno skręcone, przygotuj dużo papilotów . Jeśli natomiast zależy ci tylko na tym, żeby pofalować włosy , użyj mniejszej liczby papilotów. Jak zrobić loki na papilotach? 1. Nałóż na włosy piankę do stylizacji fryzur, dzięki temu loki będą bardziej trwałe. 2. Rozczesz włosy. 3. Oddziel jedno pasmo włosów. Jeśli chcesz, żeby loki były drobne, oddzielaj wąskie pasemka. Jeśli chcesz mieć fale, bierz grube pasma włosów. 4. Nawiń pasmo na papilot, skręć go i zagnij końce do siebie. 5. Powtórz to ze wszystkimi włosami. 6. Potrzymaj nawinięte na papiloty włosy przez kilka godzin, możesz nawet spać z papilotami . 7. Rozkręć papiloty. 8. Roztrzep włosy palcami, a jeśli chcesz, żeby loki były mniej skręcone, rozczesz je.

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik