Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Kolor włosów a typy urody
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Dobieranie koloru włosów do typu urody

Panie o wiosennym typie urody muszą dobierać złociste odcienie włosów, a unikać zimnych, czyli dokładnie odwrotnie niż panie lata. Jesienny typ urody wygląda najlepiej, gdy podkreślone zostaną naturalne odcienie, pofarbowanych jedynie ton w ton włosów, natomiast panie zimy powinny postawić na chłodniejsze odcienie.

Panie o wiosennym typie urody muszą dobierać złociste odcienie włosów, a unikać zimnych, czyli dokładnie odwrotnie niż panie lata. Jesienny typ urody wygląda najlepiej, gdy podkreślone zostaną naturalne odcienie, pofarbowanych jedynie ton w ton włosów, natomiast panie zimy powinny postawić na chłodniejsze odcienie.

 

Przed dobraniem odpowiedniego koloru włosów należy określić swój typ urody jako pory roku. Niezwykle pomocna jest przy tym poniższa charakterystyka.

"Hotel Paradise 3". Bibi komentuje zachowanie Krystiana w finale: "Było mi głupio"

Pani Wiosna

 • brzoskwiniowy, złocisty, lekko zaróżowiony odcień skóry, piegi, brązowa opalenizna;
 • niebieskie lub zielone oczy;
 • jasne, złote lub ciemnoblond włosy ze złocistymi refleksami.

Pasują jej złociste blondy, ciemniejący blond („dziecięcy”), miodowy, kukurydziany, miedziane odcienie rudego, jasny rudy – najważniejsza jest obecność złocistych refleksów. Panie o wiosennym typie urody powinny unikać zimnych kolorów – czerni, ciemnego brązu, platyny.

Pani Lato

 • jasna, mleczna cera, lekko błękitnawa, rumieni się na mrozie;
 • niebieskie lub zielone oczy, czasem jasnozielone lub brązowe;
 • włosy popielate (jeśli w dzieciństwie były blond) lub brązowe (jeśli były popielate).

Pasują jej chłodne odcienie włosów: platynowy, jasny popielaty, perłowy, gołębi blond, ciemny blond, jasny szatyn. Zdecydowanie odradzane są ciepłe odcienie, złociste refleksy czy żółtawe rudości.

Pani Jesień

 • zaczerwieniona po opalaniu skóra ze skłonnością do piegów, o różnych odcieniach;
 • oczy mogą być zielone, oliwkowe, stalowoniebieskie, miodowe, bursztynowe;
 • włosy są rudawe, od marchewkowych i ceglastych aż po kasztanowe czy brązowe.

Paniom Jesieniom służy podkreślanie naturalnych odcieni włosów: farbowanie ton w ton, a także odcienie miedzi, miodu, cynamonu czy ogniste kosmyki. Rozjaśnianie, zimne kolory, czerń wpadająca w granat, kontrasty nie dadzą przy tym typie urody korzystnego efektu, a rubinowe czerwienie postarzają.

Pani Zima

 • porcelanowa (delikatna, z różowym pigmentem), nietolerująca słońca skóra bądź oliwkowa, błyskawicznie pięknie opalona;
 • oczy najczęściej orzechowe lub w odcieniach ciemnego brązu, ale zdarzają się zielone czy błękitne;
 • włosy od jasnego brązu po czarny.

Polecane są chłodniejsze odcienie włosów, nigdy całkowita odmiana koloru czy niepasujące do oczu i skóry żółtawe blondy czy ciepłe rudości.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kobieta o rudych włosach leży na trawie
©SolisImages/Fotolia
Fleszstyle
Rudy kolor włosów dla każdego typu urody. Zobacz, jaki odcień ci pasuje
Rudy kolor włosów może ożywić twarz oraz odmłodzić ją. Należy jednak dobrać odcień farby do naturalnego typu urody. Do wyboru jest cała paleta odcieni czerwieni: od jasnego, intensywnego oranżu po ciemny mahoń.

Rudy kolor włosów może ożywić twarz oraz odmłodzić ją. Należy jednak dobrać odcień farby do naturalnego typu urody. Do wyboru jest cała paleta odcieni czerwieni: od jasnego, intensywnego oranżu po ciemny mahoń.   Na naturalne, ciepłe odcienie rudości powinny zdecydować się osoby o wiosennym i jesiennym typie urody. Chłodne odcienie są odpowiednie dla lata i zimy. Rudości dla osób o wiosennym typie urody Naturalnym kolorem włosów wielu osób o wiosennym typie urody jest ciepły blond , ze złocistymi refleksami. Kolor ten może być zarówno jasny, jak i ciemny, prawie brązowy. Cera osoby o tym typie urody jest jasna, o brzoskwiniowym odcieniu. Wiosna najczęściej ma zielone, niebieskie, szare lub piwne oczy .   Jeśli wiosna chce zmienić kolor włosów na rudy, powinna wybierać odcienie ciepłe, naturalne, np. o bursztynowym albo miodowym połysku, np. kasztan lub miedziany blond. Rudy kolor dla osób o letnim typie urody Lato to chłodny typ urody . Jego naturalnym kolorem włosów najczęściej jest jasny lub ciemny blond z popielatymi refleksami. Oczy lata są stalowoszare, szare, niebieskie, zielone lub piwne, a cera bardzo jasna, z różowawym odcieniem.   Dla lata najlepsze będą odcienie rudości z chłodnawym połyskiem, np. jasny, truskawkowy blond. Z ciemniejszych – tycjan lub kasztan albo intensywny, zimny oranż. Warto rozważyć balejaż lub pasemka, które delikatnie rozjaśnią odcień włosów chłodnymi kolorami. Odcienie rudego dla osób o jesiennym typie urody Osoby o jesiennym typie urody często mają naturalny, intensywny, rudy kolor włosów . Występują też u nich włosy kasztanowe i ciemnobrązowe, zazwyczaj ze złocistym, ciepłym połyskiem. Oczy jesieni są piwne, miodowe, brązowe lub intensywnie zielone, a jej cera jasna, o odcieniu kości...

Kobieta o włosach ciemny blond
© lekcej/Fotolia.com
Fleszstyle
Jaki typ urody powinien farbować włosy na orzechowy blond?
Nowy kolor włosów powinien być dopasowany do koloru oczu, karnacji i odcienia skóry kobiety. Zestawienie tych czynników spowoduje, że zmiana koloru włosów będzie korzystną decyzją.

Nowy kolor włosów powinien być dopasowany do koloru oczu, karnacji i odcienia skóry kobiety. Zestawienie tych czynników spowoduje, że zmiana koloru włosów będzie korzystną decyzją. 6 zasad doboru nowego koloru włosów Wybierając nowy kolor, należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Po pierwsze , im jaśniejszy kolor oczu, tym jaśniejszy kolor powinny mieć włosy. W przeciwnym wypadku uzyska się efekt zbyt dużego kontrastu. Po drugie , kolory skóry i włosów nie powinny mieć tego samego odcienia. Po trzecie , warto pamiętać, że ciemne włosy zaostrzają rysy twarzy, natomiast jasne odcienie – łagodzą jej kontury. Po czwarte , osoby z tendencją do podkrążonych oczu i wyprysków na twarzy nie powinny wybierać ciemnych kolorów włosów. Warto w tym przypadku zdecydować się na jasne odcienie. Ciemne pasują najlepiej kobietom o śniadej karnacji i ciemnych (brązowych, piwnych) oczach. Po piąte , planując zmianę koloru włosów, warto przyjrzeć się kolorom ubrań w garderobie. Trzeba mieć na uwadze to, w jakich kolorach kobieta czuje się najlepiej: czy ciepłych, czy zimnych. Po szóste , warto kierować się swoimi preferencjami i tym, w czym kobieta czuje się komfortowo. Komu poleca się orzechowy blond na włosach? Orzechowy odcień blondu jest polecany kobietom, których włosy są cienkie i delikatne. Powinny go wybierać panie o ciepłym odcieniu karnacji, których skóra ma odcienie żółci lub pomarańczy . Oczy tych kobiet są brązowe, zielone lub niebieskie , mają też ciemniejsze brwi. To przedstawicielki typu urody nazwanego jesień.   Orzechowy blond polecany jest także kobietom o typie urody wiosna. To panie o delikatnym, złocistym i brzoskwiniowym odcieniu skóry, która jest gładka i jasna. Miewają piegi i opalają się na brązowo. Często się rumienią. Oczy pani wiosny są niebieskie lub zielone. Ma ona ciemniejszą...

©Slava_Vladzimirska/Fotolia
Fleszstyle
Jaki masz typ karnacji? Jasny, śniady czy oliwkowy?
Karnacja jasna, śniada, oliwkowa, czy porcelanowa ma swój odcień skóry, chłodny bądź ciepły. Każdy typ karnacji zaliczany jest do odpowiedniego typu urody, nazywanego jak pory roku: wiosna, lato, jesień i zima.

Karnacja jasna, śniada, oliwkowa, czy porcelanowa ma swój odcień skóry, chłodny bądź ciepły. Każdy typ karnacji zaliczany jest do odpowiedniego typu urody, nazywanego jak pory roku: wiosna, lato, jesień i zima. Jasny typ karnacji Jasny typ karnacji zaliczany jest do wiosny. Osoby z taką cerą zazwyczaj mają blady bądź brzoskwiniowy odcień skóry. Przeważnie u nich występują piegi o jasnej barwie, a ich skóra szybko się opala . Oczy są o ton ciemniejsze od naturalnych włosów i są koloru niebieskiego bądź zielonego. Osoby z jasną karnacją mają włosy jasne, o ciepłej tonacji w kolorze blondu lub miedzi. Ten typ urody powinien unikać różu, bieli i zaliczany jest do kolorów ciepłych. Oliwkowy typ karnacji Oliwkowy typ karnacji kwalifikowany jest do lata i charakteryzuje się gładkim i chłodnym odcieniem cery. Osoby z tą karnacją ładnie i szybko się opalają. Włosy są koloru brązowego z połyskiem, albo w odcieniach blondu. Z wiekiem barwa włosów ciemnieje, gdyż w dzieciństwie były one w odcieniach blondu. Jeśli chodzi o oczy to są koloru zielonego, grafitowego, bądź niebieskiego. Przy tym typie urody powinno unikać się czarnego, pomarańczowego i złotego koloru , a postawić na chłodne i bardziej stonowane barwy. Karnacja zaliczana jest do kolorów chłodnych. Śniady typ karnacji Śniada karnacja zaliczana jest do jesieni . Piegi, jeśli występują to w kolorze rudym albo brązowym. Oczy są najczęściej koloru brązowego bądź piwnego, a włosy niezależnie od koloru mają charakterystyczne refleksy. Mogą to być odcienie czerni, brązu, a nawet rudości. Jesienna karnacja powinna wystrzegać się czystej bieli, różu i klasyfikowana jest do ciepłego typu urody. Porcelanowy typ karnacji Porcelanowy typ karnacji przypisywany jest do zimy i wyróżnia się, ponieważ osoby mają jasną, wręcz bladą skórę i słabo się opalają. Oczy mogą być...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner