brunetka suszy włosy
©vadymvdrobot/fotolia
Fleszstyle

Jonizacja w suszarce – fenomen na puszenie i elektryzowanie się włosów

Jonizacja w suszarce zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów. Dzięki funkcji jonizacji łuski włosów zostają domknięte, co daje efekt miękkich, gładkich i lśniących włosów.

Jonizacja w suszarce zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów. Dzięki funkcji jonizacji łuski włosów zostają domknięte, co daje efekt miękkich, gładkich i lśniących włosów. 

"Kogel-Mogel 4": Joanna Jarmołowicz o synku: "Kocham być mamą!"

Brak efektu puszenia i elektryzacji, czyli zalety jonizacji w suszarce

Pod wpływem ciepłego powietrza z suszarki na włosach tworzą się elektryczne ładunki dodatnie (kationy), które mają szkodliwy wpływ na kondycję włosów. Jonizacja to funkcja, dzięki której włosy po suszeniu nie elektryzują się. Umieszczony wewnątrz suszarki generator w trakcie pracy produkuje jony ujemne. Jony te neutralizują działanie kationów, powstałych na włosach w trakcie suszenia, dzięki czemu włosy się nie elektryzują. Jony dodatnie odpowiedzialne są także za otwieranie łusek włosów, w rezultacie włosy stają się przesuszone, sztywne i matowe. Jonizacja w suszarce sprawi, że łuski włosów domkną się, a włosy będą bardziej gładkie, miękkie i lśniące. 

Jak korzystać z jonizacji w suszarce?

Suszarki z jonizacją skonstruowane są w ten sposób, że aby uruchomić funkcję jonizacji wystarczy włączyć przycisk na suszarce. Przycisk ten uruchamia proces wytwarzania ujemnych ładunków elektrycznych. Włączenie przycisku w żaden sposób nie wpływa na zmianę rytmu pracy suszarki, efekt jonizacji widoczny jest tylko poprzez swój wpływ na włosy. 

 

Ze względu na fakt, iż jonizacja w suszarce jest procesem niezauważalnym należy podejmować ostrożną decyzję o zakupie suszarki z tą funkcją. Na rynku dostępnych jest wiele sprzętów, które mimo zapewnień na opakowaniu, w rzeczywistości nie mają jonizacji. Należy więc przed podjęciem decyzji o zakupie suszarki prześledzić fora internetowe oraz zasięgnąć porad fryzjerów i użytkowników na temat danego produktu. Cena suszarki z funkcją jonizacji to ok. 240-260 zł

kobieta prostująca blond włosy
©Voyagerix/Fotolia.com
Fleszstyle
Bezpieczne prostowanie włosów: wybór prostownicy, temperatura, kosmetyki i technika
Jak prostować włosy? Dobierając odpowiednią temperaturę do rodzaju włosów, stosując kosmetyki ochronne i prawidłową technikę. Przed prostowaniem włosy należy dobrze wysuszyć, chyba że używane urządzenie ma funkcję prostowania na mokro. Warto je też nawilżyć.

Jak prostować włosy? Dobierając odpowiednią temperaturę do rodzaju włosów, stosując kosmetyki ochronne i prawidłową technikę. Przed prostowaniem włosy należy dobrze wysuszyć, chyba że używane urządzenie ma funkcję prostowania na mokro. Warto je też nawilżyć. Żeby skutecznie i bezpiecznie prostować włosy, należy wiedzieć, jaką mają strukturę, by odpowiednio dopasować parametry urządzenia . Włosy o różnej porowatości należy suszyć w innej temperaturze. Najbardziej cienkie i podatne na układanie włosy, które szybko same wysychają po myciu, prostuje się w niższej temperaturze (do około 220-230 stopni Celsjusza) niż włosy grube, kręcone i długo schnące (do 260 stopni Celsjusza). Prostownica najlepsza do użytku domowego Dobra prostownica powinna mieć płytki tytanowe lub ceramiczne z powłoką turmalinową . Dzięki temu, w odróżnieniu od prostownic poprzedniej generacji, które miały zwykłe płytki ceramiczne, urządzenie przez długi czas zachowuje swoje właściwości i nie ciągnie włosów. Lepiej też dystrybuuje ciepło, co sprzyja regeneracji zniszczonych włosów. Przed zakupem warto też zwrócić uwagę na takie aspekty jak: minimalna i maksymalna temperatura nagrzewania – im wyższa temperatura maksymalna, tym skuteczniejsze prostowanie; Wysoka temperatura pozwala tylko raz przeciągnąć prostownicą po włosach, by były one proste, zamyka też łuski włosa i zapobiega tym samym przesuszaniu oraz uszkadzaniu; automatyczne wyłączanie – ta funkcja zwiększa bezpieczeństwo użytkowania prostownicy, ponieważ nieużywane urządzenie wyłącza się automatycznie po upływie przeważnie godziny; jonizacja – tę funkcję mają najnowocześniejsze prostownice do włosów na podczerwień; dzięki jonizacji włosy są gładkie, lśniące i nie elektryzują się; czas nagrzewania...

Młoda kobieta w szlafroku suszy włosy suszarką z dyfuzorem.
©Cherries/Fotolia.com
Fleszstyle
Na co zwrócić uwagę przy zakupie suszarki do włosów: rodzaje, parametry, budowa i funkcje dodatkowe
Suszarka do włosów jest sprzętem znajdującym się w domu niemalże każdej kobiety. Jej podstawowym zastosowaniem jest suszenie włosów, a także ich stylizacja. Przy jej zakupie warto zwrócić uwagę na moc, siłę i prędkość nawiewu, regulację temperatury, a także przeznaczenie. Suszarka powinna być dopasowana do długości i gęstości włosów, a także ich kondycji.

Suszarka do włosów jest sprzętem znajdującym się w domu niemalże każdej kobiety. Jej podstawowym zastosowaniem jest suszenie włosów, a także ich stylizacja. Przy jej zakupie warto zwrócić uwagę na moc, siłę i prędkość nawiewu, regulację temperatury, a także przeznaczenie. Suszarka powinna być dopasowana do długości i gęstości włosów, a także ich kondycji.   Niewłaściwe oraz zbyt częste używanie suszarki do włosów negatywnie wpływa na ich kondycję. Z tego powodu przed rozpoczęciem suszenia warto zastosować płyn, chroniący włosy przed działaniem wysokiej temperatury .   Rodzaje suszarek do włosów   Biorąc pod uwagę przeznaczenie, można wyróżnić trzy rodzaje suszarek do włosów: kompaktowe (turystyczne), które charakteryzują się składaną rączką i silnikiem o stosunkowo niskiej mocy. Ich główną zaletą jest to, że zabierają bardzo mało miejsca w bagażu, profesjonalne, które przeznaczone są dla salonów fryzjerskich. Charakteryzują się one silnikami o bardzo dużej mocy i długim przewodem. Zazwyczaj tego typu suszarki są również bardzo lekkie, co znacznie ułatwia fryzjerkom pracę, do użytku domowego, które często zbliżone są do suszarek profesjonalnych. Różnią się one mniejszą mocą oraz krótszym przewodem.   Parametry suszarek do włosów: moc, siła nawiewu, regulacja temperatury   Przy zakupie suszarek do włosów należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej parametry, czyli: moc, siłę nawiewu oraz regulację temperatury . Wszystkie te elementy powinny być dostosowane do rodzaju włosów , a także ich długości i gęstości. Na rynku dostępne są suszarki o różnej mocy – minimalnej 1000 W i maksymalnej 2300 W. Ten parametr ma realny wpływ na...

Olej lniany
© todja/Fotolia.com
Fleszstyle
Zdrowe i lśniące włosy po olejowaniu olejem lnianym na sucho i na mokro
Olej lniany na włosy można nakładać na całą noc albo na jedną lub dwie godziny przed myciem głowy. Efekt zdrowo wyglądających włosów jest widoczny po kilku miesiącach regularnego olejowania. Do zmywania oleju trzeba użyć delikatnego szamponu, np. dla dzieci.

Olej lniany na włosy można nakładać na całą noc albo na jedną lub dwie godziny przed myciem głowy. Efekt zdrowo wyglądających włosów jest widoczny po kilku miesiącach regularnego olejowania. Do zmywania oleju trzeba użyć delikatnego szamponu, np. dla dzieci.   Olej lniany jest tłoczony na zimno i musi być przechowywany w ciemnym i zimnym miejscu, by nie stracił swoich właściwości. Właściwości oleju lnianego i jego wpływ na włosy Olej lniany zawiera dużo kwasów omega-3 oraz omega-6. Pity olej pozytywnie wpływa na obniżenie cholesterolu w organizmie. Stosując go wewnętrznie, można poprawić pracę układu krwionośnego, a także wygląd skóry, włosów i paznokci. Natomiast olejowanie włosów olejem lnianym daje efekty już po 3 miesiącach regularnego stosowania . Włosy są lśniące, miękkie, nie puszą się ani nie elektryzują, łatwiej się układają niż przed olejowaniem. Sposoby olejowania włosów olejem lnianym Pierwszy sposób polega na nałożeniu oleju na całe włosy na noc i umyciu głowy rano. Jest to metoda uciążliwa, ponieważ olej łatwo przesiąka w poduszkę, a jego zapach nie jest neutralny, więc może zakłócać spokojny sen. Efekty olejowania włosów olejem lnianym można uzyskać także dzięki nakładaniu oleju na włosy na jedną lub dwie godziny przed ich umyciem. Czas trzymania oleju na włosach zależy od ich rodzaju i stopnia zniszczenia, i powinien być dobierany indywidualnie. Kurację należy stosować dwa razy w tygodniu.   Jeśli skóra głowy jest przesuszona, olej można zaaplikować również na nią. W przeciwnym razie olej należy nanosić na włosy w odległości ok 10 cm od nasady. Olej lniany zmywa się delikatnym szamponem bez surfaktantów , takich jak SLS. Jeśli włosy są posklejane, mycie można powtórzyć dwa lub trzy razy. Olejowanie włosów oliwą z oliwek odżywia i nawilża je. Sprawdź, jakie mogą...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner