Dziewczyna z pocieniowanymi włosami
Flickr/Elise Muller/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle

Pięć prostych kroków do nowej fryzury, czyli jak samodzielnie obciąć włosy

Domowym sposobem możesz obciąć włosy, wycieniować je i sprawić, że będą wydawały się gęstsze. Wszystko, czego będziesz do tego potrzebowała, to: grzebień lub szczotka, ostre nożyczki (najlepiej fryzjerskie) i cienka gumka do włosów. Ten sposób jest odpowiedni dla niemal każdego rodzaju włosów. Muszą być one na tyle długie, żeby można było zrobić z nich kucyk.

Domowym sposobem możesz obciąć włosy, wycieniować je i sprawić, że będą wydawały się gęstsze. Wszystko, czego będziesz do tego potrzebowała, to: grzebień lub szczotka, ostre nożyczki (najlepiej fryzjerskie) i cienka gumka do włosów. Ten sposób jest odpowiedni dla niemal każdego rodzaju włosów. Muszą być one na tyle długie, żeby można było zrobić z nich kucyk.

 

Jeśli masz już przygotowane narzędzia, możesz przystąpić do dzieła. Skrócenie włosów tym sposobem zajmie ci nie więcej niż 20 minut.

 

1. Stań przed lustrem i zastanów się, jak długie mają być warstwy włosów. Najkrótsza warstwa będzie stanowiła grzywkę, kolejne, równomiernie dłuższe, będą znajdowały się mniej więcej na wysokości twoich policzków i żuchwy. Dłuższe warstwy dobrze wyglądają przy twarzy okrągłej i kwadratowej, krótsze warstwy przy owalnej i trójkątnej. Długość warstw zależy od miejsca, w którym utniesz włosy, ale o tym za chwilę.

2. Jeśli już wiesz, jaki efekt chcesz uzyskać, umyj głowę i dokładnie rozczesz włosy.

3. Z wilgotnych włosów zrób kucyk na czubku głowy. Możesz to zrobić z głową spuszczoną w dół, wtedy włosy w naturalny sposób opadną i łatwiej będzie ci zrobić kucyk dokładnie na czubku głowy. Upewnij się, że kucyk nie jest przesunięty. Jeśli gumka nie znajdzie się dokładnie na środku głowy, warstwy wyjdą nierówne.

4. Przesuń gumkę do końcówek włosów. Gumka powinna znaleźć się w tym miejscu, do którego chcesz obciąć włosy. Jeśli chcesz, żeby warstwy były dłuższe, przeciągnij gumkę na odległość ok. 2-3 cm od końcówek włosów. Jeśli warstwy mają być krótkie, przesuń gumkę bliżej nasady włosa, maksymalnie na 5 cm od skóry. Jeżeli po raz pierwszy obcinasz włosy w ten sposób, zrób najpierw dłuższe warstwy. Potem zawsze będziesz mogła je skrócić.

5. Odetnij końcówki włosów w miejscu, w którym znajduje się gumka do włosów. Następnie zdejmij z końcówek gumkę, rozczesz i wysusz włosy.

Kok z warkocza
Pixabay/burnnet/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Luźny kok krok po kroku
Luźny kok to bardzo praktyczna fryzura, która pasuje niemal do każdej stylizacji, każdego typu urody i utrzymuje się na głowie cały dzień, nadając włosom artystycznego nieładu. Co więcej, luźny kok można wykonać samodzielnie już w kilku prostych krokach.

Luźny kok to bardzo praktyczna fryzura, która pasuje niemal do każdej stylizacji, każdego typu urody i utrzymuje się na głowie cały dzień, nadając włosom artystycznego nieładu. Co więcej, luźny kok można wykonać samodzielnie już w kilku prostych krokach.   Lista rzeczy, których będziesz potrzebować: grzebień, wygładzający spray do stylizacji włosów, gumka do włosów, wsuwki, lakier do włosów,  mgiełka zapachowa. Krok 1: Rozczesz i zwiąż włosy. Spryskaj włosy wygładzającym sprayem do stylizacji, a potem delikatnie rozczesz grzebieniem. Następnie dokładnie zbierz włosy na czubku głowy – pozostaw tylko niezbyt grubą wiązkę przy czole – i zwiąż je gumką dowolnego koloru tak, by nie ściskała kucyka zbyt mocno. Krok 2: Podziel kucyk i uformuj z niego kok. Kosmyki zebrane w kucyk podziel na dwie równe części i zawiąż je pojedynczym węzłem. Końcówki węzła schowaj z obu stron pod gumkę, tak aby zwisały swobodnie. Jeśli włosy są bardzo długie, samo włożenie końcówek pod gumkę może nie wystarczyć i prawdopodobnie będziesz musiała podpiąć zbyt obficie zwisające kosmyki wsuwkami. Krok 3: Dopracuj przód. Pozostawiony z przodu kosmyk zapleć w warkocz lub kilka warkoczy, jeśli masz do dyspozycji grubą wiązkę włosów. Następnie upchnij końcówki warkoczy pod gumkę. Krok 4: Tchnij we włosy morski wiatr. Utrwal fryzurę lakierem do włosów , a potem spryskaj odświeżającą mgiełką zapachową – włosy będą nie tylko wyglądać, ale i pachnieć tak, jakby układała je morska bryza.   Nie masz już pomysłów na to, jak szybko czesać swoje włosy? Oferowany przez Komputronik rabat to doskonała okazja, aby kupić szczotkę prostującą!   Niedbały kok...

Dziewczyna rozpuszcza długie, brązowe, kręcone włosy
ⓒrazoomanetua/Fotolia.com
Fleszstyle
Fryzury z długich włosów: grzywka bez ścinania na bok i z koczkiem
Do wykonania fryzury z grzywką potrzeba: gumki do włosów, 2-3 wsuwek, lakieru utrwalającego i prostownicy. Pierwszy sposób układania fryzury to zebranie włosów w kucyk i rozdzielenie na dwie części. Z jednej powstaje grzywka, z drugiej kok. Grzywkę bez ścinania można także wykonać, przekładając włosy na bok i podpinając je wsuwkami.

Do wykonania fryzury z grzywką potrzeba: gumki do włosów, 2-3 wsuwek, lakieru utrwalającego i prostownicy. Pierwszy sposób układania fryzury to zebranie włosów w kucyk i rozdzielenie na dwie części. Z jednej powstaje grzywka, z drugiej kok. Grzywkę bez ścinania można także wykonać, przekładając włosy na bok i podpinając je wsuwkami.   Aby fryzura udała się i wyglądała naturalnie, włosy powinny sięgać przynajmniej 5 centymetrów za ramiona. Przed stylizacją dobrze jest użyć szamponu zwiększającego objętość i odżywki z tej samej serii. Pierwszy sposób na długie włosy z grzywką - koczek krok po kroku Fryzura bazuje na wysokim kucyku na czubku głowy. Część włosów przekłada się do przodu i z nich układa grzywkę, która zachodzi na całe czoło. Rozczesz dokładnie włosy. Zwiąż całość w wysoki kucyk. Wszystkie włoski znajdujące się tuż przy skórze twarzy lekko wyczesz szczotką lub grzebieniem, aby delikatnie nachodziły na twarz, Połowę włosów z kucyka przełóż na przód twarzy . Ułóż włosy tak, jak chcesz żeby układała się grzywka – dłuższe pasma skieruj na boki, krótsze na środek. Tak powstałą grzywkę podepnij wsuwkami (bliżej miejsca gdzie jest gumka do włosów). Wyprostuj prostownicą włosy opadające na twarz, delikatnie zawijając je do wewnętrznej strony. Oprósz grzywkę sypkim pudrem do włosów zwiększającym objętość (2-3 ruchy wystarczą, po aplikacji lekko rozczesz włosy dłońmi). Natapiruj lekko kucyk (czesz „pod włos”). Aby uformować kok na pozostałą część włosów z kucyka nałóż grubszą gumkę do włosów . Luźne pasma włóż pod gumkę. Użyj wsuwek w miejscu gdzie spod gumki wystają pasma włosów. Całość utrwal...

Kobieta samodzielnie obcina swoje włosy
© fizkes/Fotolia.com
Fleszstyle
Jak samodzielnie pocieniować włosy?
Wystopniowane włosy sprawiają wrażenie lżejszych, bardziej gęstych. Podcięcie końcówek to sposób na to, żeby włosy szybko odzyskały zdrowy wygląd. Do samodzielnego wystopniowania włosów będziesz potrzebować ostrych, najlepiej fryzjerskich, nożyczek, szczotki lub grzebienia i cienkiej gumki do włosów.

Wystopniowane włosy sprawiają wrażenie lżejszych, bardziej gęstych. Podcięcie końcówek to sposób na to, żeby włosy szybko odzyskały zdrowy wygląd. Do samodzielnego wystopniowania włosów będziesz potrzebować ostrych, najlepiej fryzjerskich, nożyczek, szczotki lub grzebienia i cienkiej gumki do włosów. Krok 1: Umyj włosy i rozczesz je Umyj włosy i dokładnie spłucz szampon i odżywkę , żeby nożyczki nie ślizgały się po włosach. Opuść głowę i rozczesz włosy grzebieniem lub szczotką, kierując się od karku w stronę podłogi. Krok 2: Zwiąż włosy gumką Zwiąż włosy gumką i przesuń ją na 1-5 cm od końcówek włosów. Odległość od końcówek zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli chcesz nieznacznie wystopniować włosy, przesuń gumkę bliżej końcówek. Jeżeli zależy ci na dużym wystopniowaniu, przesuń gumkę dalej od końcówek . Jeśli cieniujesz w ten sposób włosy po raz pierwszy, lepiej zacznij od niewielkich stopni i oceń efekt, zanim zdecydujesz się na bardziej radykalne cięcie. Krok 3: Utnij włosy Utnij włosy tuż przy gumce. Najlepiej użyj do tego fryzjerskich nożyczek. Dzięki temu końcówki włosów będą lepiej wyglądały. Zdejmij gumkę i roztrzep włosy. Krok 4: Podziwiaj efekt cięcia Rozczesz włosy tym razem z głową do góry. Kiedy włosy całkowicie wyschną, będziesz mogła ocenić, czy efekt cieniowania jest dla ciebie satysfakcjonujący. Jeśli uznasz, że potrzebujesz większych zmian, możesz wystopniować włosy z gumką przesuniętą dalej od końcówek.

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner