Dwóch chłopców
Image by Lifetimestock.com
Styl życia

Urodzinowe zabawy na kinderbal

Urodziny to wyjątkowa okazja, którą dzieci często zapamiętują na całe życie, dlatego warto zadbać o uatrakcyjnienie uroczystości. Oprócz tortu świetnym pomysłem jest zaproszenie rówieśników dziecka i zachęcenie do wspólnej zabawy. Gry dla dzieci na urodziny powinny być zróżnicowane – dawać im możliwość wybiegania się, a z drugiej strony pobudzać wyobraźnię.

Urodziny to wyjątkowa okazja, którą dzieci często zapamiętują na całe życie, dlatego warto zadbać o uatrakcyjnienie uroczystości. Oprócz tortu świetnym pomysłem jest zaproszenie rówieśników dziecka i zachęcenie do wspólnej zabawy. Gry dla dzieci na urodziny powinny być zróżnicowane – dawać im możliwość wybiegania się, a z drugiej strony pobudzać wyobraźnię.

Gry dla dzieci na imprezę urodzinową

Kinderbal to sprawdzian kreatywności organizatorów. Na urodziny pociechy można wynająć animatora lub samodzielnie zorganizować czas dzieciom.

1. Zabawa dla dzieci na urodziny - biedronki

Należy wyciąć z zielonego papieru liście dla każdego uczestnika urodzin, a następnie je ponumerować (z wyjątkiem jednego). Liść powinien być takiej wielkości, żeby dziecko zdołało na nim stanąć. Liście rozkładamy na podłożu i włączamy muzykę. Zadaniem dzieci jest biegać koło liści, a kiedy muzyka ucichnie, stanąć na jednym z nich. Kiedy każde dziecko zatrzyma się na liściu, ponownie włączamy muzykę. Dziecko, które po wyciszeniu muzyki nie zdoła wejść na jeden z liści, zabiera liść i odczytuje numer, jaki się pod nim znajduje – pod każdym numerem ukrywa się jakiś dowolny prezent. Za każdym razem dziecko, które nie zdążyło wejść na kolorowy papier, zabiera ze sobą jeden liść i otrzymuje upominek. Zabawa toczy się aż do momentu, kiedy zostanie jeden liść i jeden uczestnik. Kolorowy papier nienumerowany przeznaczony jest dla zwycięzcy – powinien otrzymać największą nagrodę.

Kasia gotuje z Polki.pl: fasolka szparagowa z zasmażką

2. Zabawa dla dzieci na urodziny - przewidywanie przyszłości

Dzieci lubią odkrywać przyszłość. Warto przygotować tyle pudełeczek, ile jest dzieci i w każdym schować jeden atrybut (symbol), np. pędzel – jako znak, że dziecko będzie malarzem, pióro – pisarzem, lizak do zatrzymywania pojazdów – policjantem, widelec – kucharzem itd. Przedmioty można również ukryć w inny sposób np. pod kapeluszami.

3. Zabawa dla dzieci na urodziny - kto pierwszy, ten lepszy

Dzieci dobierają się dwójkami. Za pomocą szarfy należy związać lewą nogę dziecka z prawą drugiego. Para, która najszybciej „dobiegnie” do mety wygrywa.

4. Zabawa dla dzieci na urodziny - papierowa bitwa

Dzielimy dzieci na dwie drużyny. Liną wydzielamy dwie równe części na podłożu, tak, żeby dzieci siedziały naprzeciwko siebie w takiej samej odległości. Na środku pomiędzy dziećmi należy położyć sznurek – nikt nie może poza niego wyjść. Każdy zespół otrzymuje taką samą liczbę gazet. Na słowo „start” zespoły mają za za zadanie uformować, jak najwięcej kulek. Czas na wykonanie zadania to 60 sekund. Po tym czasie prowadzący zabawę ponownie mówi „start”, a zadaniem dzieci jest przerzucenie jak najwięcej papierowych kulek na stronę przeciwnika. Czas na wykonanie tej części zadania to także 60 sekund. Po upływie tego czasu liczymy, ile kulek znajduje się po każdej ze stron. Wygrywa drużyna, po której stronie znajduje się mniej papierów.


Dzieci w szkole
Image by Lifetimestock.com
Styl życia
Zabawy dla uczniów – cztery propozycje gier dydaktycznych
Zabawy dla dzieci w szkole uczą współpracy, przyjmowania porażki, rozwijają wyobraźnię, pełnią funkcję wychowawczą i integrującą grupę. W szkole zabawy łatwiej przeprowadzić niż w domu, ponieważ duża liczba uczestników daje większe pole do działania prowadzącemu.

Zabawy dla dzieci w szkole uczą współpracy, przyjmowania porażki, rozwijają wyobraźnię, pełnią funkcję wychowawczą i integrującą grupę. W szkole zabawy łatwiej przeprowadzić niż w domu, ponieważ duża liczba uczestników daje większe pole do działania prowadzącemu. Zabawy dla dzieci w szkole – w parach, trzyosobowych zespołach i większych grupach Szkoła jest miejscem, w którym dzieci spędzają większość dnia. Warto, aby to miejsce kojarzyło im się nie tylko z przyswajaniem wiedzy , lecz także ze świetną zabawą i osobami, z którymi łączą ich wspólne pasje i zainteresowania. Zabawy dla dzieci w szkole umożliwiają nawiązanie trwałych więzi. Zabawa dla dzieci, która wymaga skupienia – lustro Dzieci dobierają się w pary. Jeden z uczniów wykonuje dowolne ruchy, zaś druga osoba wiernie je naśladuje. Po kilku minutach następuje zamiana ról. Zabawa dla dzieci, która uczy współpracy – węzeł Dzieci łapią się za ręce. Ich zadaniem jest maksymalne zaplątanie się (bez puszczania rąk). Kiedy już uczniowie się pooplątają, mówimy im, że teraz mają się rozplątać (wrócić do pozycji wyjściowej) – także bez puszczania rąk. Zabawa dla dzieci w szkole sprawdzająca refleks - dworzanie w zamku Dzieci łączą się w trzyosobowe grupy – dwie osoby trzymają się za ręce, jedna wchodzi do środka koła. Osoby na zewnątrz tworzą zamek. Uczeń w środku to dworzan – chłopiec lub dworka – dziewczyna. Kiedy prowadzący krzyknie „dworzanie”, osoby ze środka koła szybko zmieniają zamek – biegną do innej pary. Z kolei, kiedy padnie komunikat „trzęsienie ziemi”, wszyscy zmieniają miejsca – powstają nowe zamki. Zabawa dla uczniów, która integruje grupę i uczy godzenia się z porażką - zaczarowane jezioro Jeden uczeń stoi na środku klasy z zamkniętymi oczami (można je przewiązać kawałkiem materiału)....

Dziewczynka na huśtawce
© BillionPhotos.com/Fotolia.com
Styl życia
Przegląd sprawiających największą frajdę dzieciom zabawek do ogrodu
Świetną zabawą zręcznościową dla dzieci są ścianki wspinaczkowe czyli pionowe powierzchnie z uchwytami umożliwiającymi oparcie stóp i dłoni bądź zawieszane na hakach drewniane stopnie połączone linami. Są świetnym bodźcem rozwoju ruchowego i kształtują koordynację oraz równowagę.

Świetną zabawą zręcznościową dla dzieci są ścianki wspinaczkowe czyli pionowe powierzchnie z uchwytami umożliwiającymi oparcie stóp i dłoni bądź zawieszane na hakach drewniane stopnie połączone linami. Są świetnym bodźcem rozwoju ruchowego i kształtują koordynację oraz równowagę.   Żeby dziecko nie nudziło się w trakcie imprezy grillowej lub pobytu z dorosłymi na zewnątrz, warto wypełnić przestrzeń dostosowanymi do jego wieku i poziomu rozwoju bezpiecznymi zabawkami ogrodowymi. Bezpieczne huśtawki są dobre dla dzieci w każdym wieku Które dziecko nie uwielbia huśtać się na huśtawkach. Jeżeli jest to jego ulubiona atrakcja na placu zabaw , warto kupić ją do własnego ogrodu. Gdy dysponuje się sporą ilością miejsca, można sprawić maluchowi dodatkową frajdę i zamontować większy plac zabaw : z drabinkami, zjeżdżalnią, małą piaskownicą i huśtawką. Ceny zaczynają się już od 600 zł. Najmniejsze maluchy (już półroczne) ucieszą plastikowe, bezpieczne, antypoślizgowe, kolorowe huśtawki w kształcie zwierząt. Można je montować także w domu. Ważne jest zadbanie o miękką nawierzchnię bezpośrednio pod huśtawką – w razie upadku konsekwencje nie będą tak bolesne jak przy podłożu żwirowym czy asfalcie. Hamak ułatwi dziecku odpoczynek Hamaki zapewniają chwilę relaksu i wyciszenia. Jeśli w miejscu, w którym planuje się powiesić konstrukcję brakuje odpowiedniej przestrzeni na umieszczenie zaczepów, można wybrać hamak ze stelażem , idealny również na otwartej przestrzeni. W okolicy zbiorników wodnych lub przy nagromadzonych zaroślach, w których znajduje się dużo dokuczliwych owadów, najlepiej zamontować moskitierę . Dzięki niej dziecko będzie mogło spokojnie pooglądać książeczkę czy obejrzeć ulubioną bajkę, huśtając się na materiałowym hamaku....

Tata tworzy z dzieckiem pracę plastyczną
©Photographee.eu/Fotolia
Styl życia
Zabawy z dziećmi w domu – trzy propozycje
Zabawy z dziećmi w domu to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu, kiedy za oknem jest niesprzyjająca pogoda. Zabawy z dziećmi w domu umacniają więzi rodzinne, są wspaniałą okazją do wspólnego śmiechu.

Zabawy z dziećmi w domu to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu, kiedy za oknem jest niesprzyjająca pogoda. Zabawy z dziećmi w domu umacniają więzi rodzinne, są wspaniałą okazją do wspólnego śmiechu. Zabawy z dziećmi w domu – trzy pomysły Zabawy z dziećmi w domu pozwalają odreagować złe emocje oraz integrują członków rodziny. Oto trzy propozycje na wspólne spędzenie czasu:   Kolaż na antyramie – zabawa dla dzieci w każdym wieku Będą ci potrzebne: antyrama, wywołane zdjęcia (wybierz te, które ci się najbardziej podobają, np. z wakacji, wyjazdu, urodzin lub zrobione bez okazji), białe kartki papieru, nożyce, klej, dowolne elementy do dekoracji, np. papier kolorowy, serpentyna, brokat. Kolaż polega na łączeniu ze sobą różnych materiałów. Możesz np. obkleić fotoramę papierem, a następnie doczepić do niej zdjęcia i inne ozdoby. Najważniejsza jest wyobraźnia i kreatywność. Kolaż na antyramie to miła i pożyteczna zabawa z dziećmi w domu , której efekt możesz powiesić na ścianie lub ofiarować jako prezent, np. dziadkom.   Zabawa w ciepło, zimno Członkowie rodziny z wyjątkiem jednej osoby chowają jakiś przedmiot w dowolnym miejscu w pokoju. Zadaniem osoby, która nie uczestniczyła w ukrywaniu rzeczy, jest znaleźć ją. Jeżeli będzie zbliżała się do obiektu, członkowie rodziny mówią „ciepło, ciepło”. Jeśli będzie bardzo blisko krzyczą „gorąco”. Natomiast, kiedy szukający podąża w złym kierunku mówią „zimno”, przy dalszym oddalaniu się - „bardzo zimno”. Odczucie ciepła lub zimna można stopniować w zależności od tego, gdzie znajduje się poszukujący (np. poprzez komendy „chłodno”, „lodowato”, „bardzo ciepło” itd.).   Kalambury Jeden z członków rodziny wymyśla hasło, które ma przedstawić niewerbalnie (pozasłownie) uczestnikom zabawy, np. za pomocą...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik