Urodziny to wyjątkowa okazja, którą dzieci często zapamiętują na całe życie, dlatego warto zadbać o uatrakcyjnienie uroczystości. Oprócz tortu świetnym pomysłem jest zaproszenie rówieśników dziecka i zachęcenie do wspólnej zabawy. Gry dla dzieci na urodziny powinny być zróżnicowane – dawać im możliwość wybiegania się, a z drugiej strony pobudzać wyobraźnię.

Reklama

Gry dla dzieci na imprezę urodzinową

Kinderbal to sprawdzian kreatywności organizatorów. Na urodziny pociechy można wynająć animatora lub samodzielnie zorganizować czas dzieciom.

1. Zabawa dla dzieci na urodziny - biedronki

Należy wyciąć z zielonego papieru liście dla każdego uczestnika urodzin, a następnie je ponumerować (z wyjątkiem jednego). Liść powinien być takiej wielkości, żeby dziecko zdołało na nim stanąć. Liście rozkładamy na podłożu i włączamy muzykę. Zadaniem dzieci jest biegać koło liści, a kiedy muzyka ucichnie, stanąć na jednym z nich. Kiedy każde dziecko zatrzyma się na liściu, ponownie włączamy muzykę. Dziecko, które po wyciszeniu muzyki nie zdoła wejść na jeden z liści, zabiera liść i odczytuje numer, jaki się pod nim znajduje – pod każdym numerem ukrywa się jakiś dowolny prezent. Za każdym razem dziecko, które nie zdążyło wejść na kolorowy papier, zabiera ze sobą jeden liść i otrzymuje upominek. Zabawa toczy się aż do momentu, kiedy zostanie jeden liść i jeden uczestnik. Kolorowy papier nienumerowany przeznaczony jest dla zwycięzcy – powinien otrzymać największą nagrodę.

2. Zabawa dla dzieci na urodziny - przewidywanie przyszłości

Dzieci lubią odkrywać przyszłość. Warto przygotować tyle pudełeczek, ile jest dzieci i w każdym schować jeden atrybut (symbol), np. pędzel – jako znak, że dziecko będzie malarzem, pióro – pisarzem, lizak do zatrzymywania pojazdów – policjantem, widelec – kucharzem itd. Przedmioty można również ukryć w inny sposób np. pod kapeluszami.

3. Zabawa dla dzieci na urodziny - kto pierwszy, ten lepszy

Dzieci dobierają się dwójkami. Za pomocą szarfy należy związać lewą nogę dziecka z prawą drugiego. Para, która najszybciej „dobiegnie” do mety wygrywa.

Zobacz także

4. Zabawa dla dzieci na urodziny - papierowa bitwa

Dzielimy dzieci na dwie drużyny. Liną wydzielamy dwie równe części na podłożu, tak, żeby dzieci siedziały naprzeciwko siebie w takiej samej odległości. Na środku pomiędzy dziećmi należy położyć sznurek – nikt nie może poza niego wyjść. Każdy zespół otrzymuje taką samą liczbę gazet. Na słowo „start” zespoły mają za za zadanie uformować, jak najwięcej kulek. Czas na wykonanie zadania to 60 sekund. Po tym czasie prowadzący zabawę ponownie mówi „start”, a zadaniem dzieci jest przerzucenie jak najwięcej papierowych kulek na stronę przeciwnika. Czas na wykonanie tej części zadania to także 60 sekund. Po upływie tego czasu liczymy, ile kulek znajduje się po każdej ze stron. Wygrywa drużyna, po której stronie znajduje się mniej papierów.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama