©robcartorres/Fotolia
Styl życia

Pomysły na strojenie choinki: druciki kreatywne

Na sklepowych półkach możemy odnaleźć wiele ozdób choinkowych w różnym kształcie i o fantazyjnych kolorach, jest więc w czym wybierać. Mimo tak dużego rynku oferującego choinkowe ozdoby, bardziej się docenia ozdoby wykonane własnoręcznie. Efektowne ozdoby z bibuły, styropianu, suszonych owoców, a także z drucików kreatywnych można wykonać samodzielnie.

Na sklepowych półkach możemy odnaleźć wiele ozdób choinkowych w różnym kształcie i o fantazyjnych kolorach, jest więc w czym wybierać. Mimo tak dużego rynku oferującego choinkowe ozdoby, bardziej się docenia ozdoby wykonane własnoręcznie. Efektowne ozdoby z bibuły, styropianu, suszonych owoców, a także z drucików kreatywnych można wykonać samodzielnie.

Druciki kreatywne: czym są?

Druciki kreatywne to zwykłe miękkie druciki obleczone puszystym materiałem. Są bardzo łatwo dostępne w sklepach internetowych oraz w pasmanteriach. Druciki kreatywne kosztują niewiele: już za około 5 zł można kupić 25 sztuk różnokolorowych drucików.

Zastosowanie drucików kreatywnych

Druciki kreatywne często towarzyszą dzieciom przy zabawie. Są kolorowe i przyjemne w dotyku, dzięki temu dzieci mogą uczyć się rozpoznawania kolorów, a dodatkowo poprawiają swoje zdolności manualne.

Druciki te są bardzo elastyczne i można z nich wytworzyć różnego rodzaju figurki, a nawet ozdoby świąteczne, np. bałwana, choinkę czy aniołka. Takie oryginalne ozdoby z pewnością wzbudziłyby zaciekawienie wśród domowników.

Pomysły na ozdoby świąteczne z drucików kreatywnych

Choinka: wystarczy przygotować zielony drucik oraz kilka kolorowych koralików. Na drucik należy nałożyć koraliki w nieregularnych odstępach. Następnie trzeba go zwinąć w stożek i choinka jest już gotowa. Tak powstałe drzewko może służyć jako ozdoba na wigilijnym stole.

Gwiazdka: do jej przygotowania także wystarczy jeden drucik o długości około 50 cm. Należy go uformować w gwiazdkę i ozdoba jest gotowa. Przygotowaną gwiazdkę można powiesić na choince albo postawić na przygotowanym z drugiego drucika stojaku.

 

Płatek śniegu: do jego przygotowania potrzebne będą trzy druciki o długości 15 cm, sześć o długości 7 cm, sześć o długości 5 cm i sześć o długości 3 cm.

 

Najdłuższe druciki należy zawinąć na ich środkach w taki sposób, aby stanowiły sześcioramienną gwiazdkę. Następnie na środku każdego powstałego ramienia należy zawinąć 7-centymetrowe druciki i rozchylić powstałe ramiona tak, aby przypominały literę V. Podobnie należy uczynić z pozostałymi drucikami, zawijając je coraz niżej. Po wykorzystaniu wszystkich drucików trzeba je wyrównać, aby powstała gwiazdka była proporcjonalna.


bombka zrobiona ze styropianu
©abrada/Fotolia
Styl życia
Choinka karczochowa krok po kroku, czyli jak zrobić ozdobę świąteczną ze styropianu i wstążki
Ozdoby świąteczne można łatwo wykonać samodzielnie, np. ozdabiając tasiemkami i cekinami styropianowe figury. W ten sposób można zrobić chociażby piękną, małą świąteczną choinkę, która będzie doskonałą ozdobą na przykład na biurko w pracy.

Ozdoby świąteczne można łatwo wykonać samodzielnie, np. ozdabiając tasiemkami i cekinami styropianowe figury. W ten sposób można zrobić chociażby piękną, małą świąteczną choinkę, która będzie doskonałą ozdobą na przykład na biurko w pracy. Czego potrzebujesz do wykonania choinki karczochowej? Do wykonania choinki karczochowej będą ci potrzebne: styropianowy stożek , który możesz kupić w sklepach z artykułami do rękodzieła i pasmanteriach (także przez internet) o wysokości 25-30 cm; zielona wstążka o szerokości 2,5 cm; szpilki krawieckie (ok. 0,25 kg); ostre nożyczki do cięcia materiału; ozdoby (kolorowe cekiny, koraliki, małe kokardki, 3 suszone plastry cytryny). Jak wykonać choinkę karczochową? Zacznij od opasania stożka na dole wstążką. Przypnij wstążkę szpilkami. Zrób małe zakładki, żeby wstążka lepiej przylegała do styropianu. Potnij wstążkę na paski o długości ok. 6 cm. Połóż pasek wstążki poziomo przed sobą. Jego prawy koniec zawiń do góry i zaprasuj paznokciem miejsce zagięcia. To samo zrób z lewym końcem. Wstążka powinna przypominać pięciokąt złożony z trójkąta równoramiennego postawionego na dwóch poziomo ułożonych prostokątach. Przyłóż figurę ze wstążki do choinki, najszerszy wierzchołek trójkąta powinien być skierowany do dołu. Przypnij go tuż nad pasem utworzonym przez tasiemkę, którą na początku opasałeś choinką. Dwie szpilki wkłuj u góry figury w oba kąty utworzone przez ramiona trójkąta. W ten samo sposób przypnij tyle trójkątów ze wstążek, ile potrzeba, aby dokładnie zakryć styropianowy stożek. Trójkąty przypinaj blisko siebie poziomymi pasami, kierując się w górę stożka. Trójkąty na każdym kolejnym pasie powinny...

piękna choinka
©2mmedia/Fotolia
Styl życia
Nietuzinkowe sposoby na ozdobienie choinki
Tradycyjna choinka ubierana jest w lampki, bombki i łańcuchy. Aby wyjść naprzeciw monotonii, można udekorować świąteczne drzewko w oryginalny sposób, wykorzystując do tego niecodzienne materiały.

Tradycyjna choinka ubierana jest w lampki, bombki i łańcuchy. Aby wyjść naprzeciw monotonii, można udekorować świąteczne drzewko w oryginalny sposób, wykorzystując do tego niecodzienne materiały.   Na początku samych przygotowań trzeba odpowiednio zadbać o drzewko. Jeśli ma być ono żywe, trzeba zapewnić mu dobre warunki do tego, aby długo pozostało zielone i ładne. Dobrze jest posadzić drzewko w donicy, pilnując przy tym, aby miało wystarczająco dużo wody. Jeśli choinka będzie sztuczna, należy starannie rozłożyć jej gałęzie i zadbać o jej stabilne podłoże. Choinka zdobiona jedzeniem? Przychodzi czas na zdobienie choinki. Jeśli choinka ma być oryginalna, można np. zastąpić bombki innymi, interesującymi ozdobami. Ozdoby można wybrać, sugerując się np. zainteresowaniami domowników czy ich ulubionymi potrawami. Pomysłowym wyjściem będzie utworzenie z masy solnej figurek imitujących ulubione przez domowników dania wigilijne . Takie figurki można utworzyć także z modeliny. Przygotowanie tego typu ozdób jest czasochłonne, jednak efekt końcowy jest tego wart. Eko choinka Kolejnym oryginalnym sposobem na ozdobienie choinki może być wykorzystanie do jej ubrania wyłącznie drewna. Z drewna można zrobić bombki, cukierki, lizaki, czy kokardki i zostawić w stanie surowym albo pozwolić dzieciom je pomalować . Przygotowaniem tych ozdób powinny się zająć osoby dorosłe. Przygotowanie ozdób z drewna wymaga czasu i umiejętności manualnych, bo wyciosanie, czy też wyrzeźbienie z drewna bombki nie jest takie proste. Najlepiej użyć do tego celu ostrego nożyka lub dłutka i wybrać taki rodzaj drewna, który będzie miękki i plastyczny.   Taki rodzaj ozdobień będzie pasował do surowego, minimalistycznego mieszkania.   Przy tworzeniu oryginalnych ozdób trzeba pamiętać, że...

Wesoła rodzina obok choinki.
© gpointstudio/Adobe Stockgpointstudio
Styl życia
Świąteczne zabawy z dziećmi - jak zrobić choinkę z płatków kosmetycznych, krok po kroku
Dekoracje świąteczne to nieodłączne elementy wystroju domu w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Wiele z nich można wykonać samodzielnie. Choinka z płatków kosmetycznych to bardzo efektowna i łatwa w przygotowaniu ozdoba, nawet dla najmłodszych dzieci. Wspólne kreatywne zabawy plastyczne to również sposób na zaangażowanie malucha w świąteczne przygotowania.

Dekoracje świąteczne to nieodłączne elementy wystroju domu w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Wiele z nich można wykonać samodzielnie. Choinka z płatków kosmetycznych to bardzo efektowna i łatwa w przygotowaniu ozdoba, nawet dla najmłodszych dzieci. Wspólne kreatywne zabawy plastyczne to również sposób na zaangażowanie malucha w świąteczne przygotowania.     Wykonywanie prac plastycznych rewelacyjnie oddziałuje na wyobraźnię dziecka oraz rozwija jego zdolności manualne. Przyklejanie płatków kosmetycznych do stożka z kartki papieru to bezpieczna zabawa nawet dla maluchów. Aby urozmaicić dziecku spędzanie wolnego czasu, warto pomyśleć o różnego rodzaju dodatkowych dekoracjach, które można przykleić do choinki za pomocą kleju, np.: guziki, ozdoby z filcu, piórka czy kolorowy papier powycinany w dowolne kształty. Choinka DIY z płatków kosmetycznych Do przyklejania płatków kosmetycznych można użyć również kleju na gorąco, jednak wówczas nad zabawą musi czuwać osoba dorosła, aby dziecko nie poparzyło się.     Potrzebujesz: czystej kartki z bloku technicznego lub innego sztywnego papieru, płatków kosmetyczne (okrągłych), kleju wikol, brokatu w sprayu, zszywacza do papieru (opcjonalnie) dekoracji, np.: koralików, perełek, cekinów, kolorowych wstążek czy cienkich drucików kreatywnych LED.   Sposób przygotowania: Przygotuj sztywną kartkę papieru, np. z bloku technicznego. Papier zwiń na kształt stożka i zabezpiecz klejem bądź zszywaczem. Przyklejanie płatków kosmetycznych zacznij do dołu przyszłej choinki smarując ją grubą warstwą kleju. Płatki przyklejaj w taki sposób, aby poszczególne ich warstwy lekko nachodziły na siebie. Ostatnie...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner