Pięknie oświetlona choinka w lesie
©lassedesignen/Fotolia
Styl życia

Jak ze zwykłych lampek choinkowych zrobić oryginalną ozdobę z wykorzystaniem piłeczek pingpongowych i włóczki?

Zwykłe oświetlenie choinkowe można zamienić na oryginalne lampki na 2 sposoby. Pierwszym z nich jest nałożenie na żarówki piłek pingpongowych – jednej lub dwóch – tworząc kształt bałwana. Innym pomysłem są kule z włóczki, którą wcześniej moczy się w kleju i otacza nią napompowany balon. Po wyschnięciu i przebiciu balona powstają oryginalne kule do nałożenia na lampki choinkowe.

Zwykłe oświetlenie choinkowe można zamienić na oryginalne lampki na 2 sposoby. Pierwszym z nich jest nałożenie na żarówki piłek pingpongowych – jednej lub dwóch – tworząc kształt bałwana. Innym pomysłem są kule z włóczki, którą wcześniej moczy się w kleju i otacza nią napompowany balon. Po wyschnięciu i przebiciu balona powstają oryginalne kule do nałożenia na lampki choinkowe.

 

Do wykonania ozdoby można wykorzystać, np. lampki LED na baterie. Warto tylko wybierać te mniejsze, aby żarówka bez problemu zmieściła się do środka piłki pingpongowej.

Kasia gotuje z Polki.pl: ciasto winogronowe

Lampki choinkowe z piłeczek pingpongowych – krok po kroku

Zwykłe choinkowe światełka zamienisz w oryginalne kule w 5 minut. Najładniejszy efekt uzyska się, gdy lampki będą kolorowe i dodatkowo migające.

 

Potrzebujesz:

 • krótkiego sznura małych lampek choinkowych LED na baterie,
 • piłek pingpongowych (tyle ile jest pojedynczych lampek na kablu),
 • ołówka lub długopisu.

 

Sposób wykonania:

 • Długopisem lub ołówkiem zrób pojedynczą dziurę w piłce.
 • W otwór włóż jedną lampkę choinkową.
 • Powtórz czynność ze wszystkimi piłkami.

 

Gotowe!

 

Światła choinkowe z piłek do ping ponga w kształcie bałwana, krok po kroku

Lampki w kształcie bałwana wykonuje się w ten sam sposób jak poprzednie, z tą różnicą, że do jednej żarówki używa się 2 piłek pingpongowych. Przydadzą się też plastikowe oczy oraz tasiemka lub wstążka do zrobienia szalików.

 

Potrzebujesz:

 • sznura lampek choinkowych,
 • piłek pingpongowych,
 • plastikowych oczu (do kupienia w sklepach papierniczych lub przez Internet),
 • kleju,
 • przedmiotu do nakłuwania piłek, np. długopisu.

 

Sposób wykonania:

 • Sklej klejem dwie piłki i odstaw do wyschnięcia.
 • W miejscu sklejenia zawiąż wstążkę.
 • Przyklej oczy.
 • Z tyłu „głowy” bałwana zrób otwór długopisem.
 • W miejsce nacięcia włóż lampkę choinkową.
 • Powtórz czynność z pozostałymi piłkami i światłami.

 

Gotowe!

Oświetlenie choinkowe wykonane z włóczki, krok po kroku

Wykonanie lampek z włóczki jest bardziej czasochłonne niż z piłek pingpongowych, jednak efekt jest równie ciekawy. Do ich wykonania przyda się napompowany balon oraz kolorowa włóczka.

 

Potrzebujesz:

 • kolorowych włóczek,
 • plastikowego pojemnika,
 • kleju zmywalnego w tubie,
 • 2 łyżek wody,
 • balonów.

 

Sposób wykonania:

 • Do plastikowego pojemnika wlej 2 łyżki wody, 6 łyżek kleju i dokładnie wymieszaj.
 • Zamocz sznurek włóczki w cieczy.
 • Owijaj nim nadmuchany balon, tak aby pokryć większą część przedmiotu.
 • Czynność powtórz z pozostałymi balonami i kolorowymi włóczkami.
 • Kiedy klej zastygnie, przebij środek kuli igłą.
 • Wyjmij pozostałość balona.
 • Do każdej kuli z włóczki włóż lampkę choinkową.

 

Gotowe!


Bombka z żarówki w kształcie Mikołaja
©Tetiana/Fotolia
Styl życia
Bombka świąteczna w kształcie pingwina i bałwana z żarówki, krok po kroku
Bombka bożonarodzeniowa wykonana z żarówki to oryginalna ozdoba na każdą choinkę. Najlepiej używać już zużytych lampek. Do wykonania dekoracji przydadzą się farby akrylowe, którymi można swobodne malować po szkle, bez obawy, że kolor się rozmaże. W przypadku bombki w kształcie pingwina wystarczą same farby. Do wykonania bałwana przyda się biały lub inny bardzo jasny brokat.

Bombka bożonarodzeniowa wykonana z żarówki to oryginalna ozdoba na każdą choinkę. Najlepiej używać już zużytych lampek. Do wykonania dekoracji przydadzą się farby akrylowe, którymi można swobodne malować po szkle, bez obawy, że kolor się rozmaże. W przypadku bombki w kształcie pingwina wystarczą same farby. Do wykonania bałwana przyda się biały lub inny bardzo jasny brokat.   W podobny sposób można wykonać z żarówki inne postaci, np. mikołaja, elfa, renifera. Osoby nie mające wiary we własne zdolności manualne mogą po prostu obtoczyć szkło w kolorowym brokacie – też będzie oryginalnie. Chcesz kupić oryginalne bombki na choinkę, ale obawiasz się o zbyt duży rachunek? Już teraz wejdź na tę stronę i wykorzystaj kod rabatowy Leroy Merlin . Bombka ręcznie malowana w kształcie pingwina, krok po kroku Zwykłą żarówkę zmienisz w oryginalną ozdobę choinkową w 10 minut . Warto korzystać z już zużytej żarówki, sprawdziwszy wcześniej, czy nie jest pęknięta.   Potrzebujesz: zużytej żarówki, farb akrylowych : białej, czarnej, pomarańczowej i czerwonej, pędzla, mocnego kleju, kawałka drewna w kształcie serca lub sztywnej kartki papieru , 2 kółek wyciętych z białego papieru (z nich powstaną oczy), czarnego markera, kawałka pomarańczowej tkaniny w kształcie trójkąta (z niej powstanie dziób), 2 kawałków cienkiej wstążki (do zrobienia szalika oraz uchwytu do wieszania).   Sposób wykonania: Pomaluj żarówkę z jednej strony na biało, a z drugiej na czarno. Jeżeli farba nie pokryła dobrze szkła, powtórz czynność i odstaw do wyschnięcia. Kawałek drewna pomaluj pomarańczową farbą . Przyklej klejem żarówkę do podstawki. Gwint pomaluj czerwonym...

Fragment choinki ze złotymi ozdobami.
©Andrey Kuzmin/Fotolia.com
Styl życia
Lampki choinkowe nie świecą - jak sprawdzić dlaczego i je naprawić?
Lampki choinkowe nie świecą - jak sprawdzić dlaczego i je naprawić?

Lampki choinkowe bardzo często się psują. Czasami jednak nie trzeba kupować nowego łańcucha, wystarczy wymienić przepaloną żarówkę. Istnieją dwa sposoby na sprawdzenie, która z żarówek jest uszkodzona. Jeśli znajdziemy niedziałające ogniwo, wystarczy zamienić wymienić żarówkę na nową i łańcuch choinkowy zacznie świecić . Jak rozpoznać usterkę w lampkach choinkowych? Lampki choinkowe mogą nie działać z kilku powodów. Jeżeli część łańcucha lub całość się nie świeci, problemem może być to, że lampki nie posiadają zasilania. Dokładnie oznacza to, że przewód nie styka i prąd nie płynie przez cały kabel. Najczęściej problemem jest przepalona żarówka, zdarza się jednak tak, że nawet kilka żarówek jest uszkodzonych. Kabel może być również naderwany lub wtyczka może nie działać.  Jak znaleźć przepaloną żarówkę? Bywa tak, że jedna z żarówek się przepali, obwód prądy zostaje przerwany i cały łańcuch gaśnie. W tym przypadku bierzemy zapasową lampkę i podmieniamy każdą żarówkę, aż trafimy na uszkodzoną. Za każdym razem podłączamy lampki, w momencie kiedy się zapalą, odnaleźliśmy uszkodzone ogniwo. Jeśli mamy multimetr, sprawa jest ułatwiona - nie musimy wykręcać każdej żarówki. Wystarczy podłączyć łańcuch do prądu i wykręcić pierwszą i ostatnią żarówkę. Następnie multimetrem sprawdzamy czy jest zasilanie i wynosi minimum 230 V. Jeśli wszystko jest w porządku, wykręcamy dowolne żarówki po kolei i sprawdzamy czy na danym odcinku płynie prąd. Kiedy badamy jakiś odcinek i nie usłyszymy sygnału, oznacza to że w tym miejscu obwód jest przerwany. Wtedy zmniejszamy dystans między miernikami, aż odnajdziemy nie działającą żarówkę. Jak naprawić łańcuch choinkowy? Do naprawy lampek...

Świecące, kolorowe kule z lampek choinkowych
© tocamarine/Fotolia.com
Styl życia
Kolorowe girlandy cotton balls z lampek choinkowych krok po kroku. Gdzie powiesić bawełniane kule?
Cotton balls, czyli bawełniane kule, to rodzaj girlandy świetlnej, która daje ciepłe, delikatne i kolorowe światło. Można przygotować je samodzielnie z lampek choinkowych i tkaniny. Cotton balls świetnie wyglądają na choince, parapecie, stole lub przy balustradzie.

Cotton balls, czyli bawełniane kule, to rodzaj girlandy świetlnej, która daje ciepłe, delikatne i kolorowe światło. Można przygotować je samodzielnie z lampek choinkowych i tkaniny. Cotton balls świetnie wyglądają na choince, parapecie, stole lub przy balustradzie.   Przy zakupie i montażu lampek choinkowych należy zachować bezpieczeństwo . Warto sprawdzić stan przewodów elektrycznych i żarówek, znaczenie symboli na opakowaniu oraz informacje o stopniu ochrony produktu . Czym są cotton balls i gdzie je kupić? Cotton balls, czyli bawełniane kule, to łańcuch świetlny z żarówek i materiałowej obudowy. Na sznurku lub kablu znajdują się małe żarówki (tradycyjne lub LED) , otoczone utwardzonymi kulkami z materiału. Najczęściej jest to bawełna, dzięki czemu girlanda jest miękka i przytulna. Cotton balls mogą być też zrobione ze sztucznych tkanin, na przykład syntetycznej koronki. Mają różną długość, a także wielkość i kolor kul. Każda girlanda zawiera wtyczkę do kontaktu. Cotton balls są dostępne na aukcjach internetowych oraz w sklepach elektrycznych i z artykułami dekoracyjnymi. Koszt jednego sznura waha się od 50 do nawet 300 złotych. Cena zależy od rodzaju łańcucha (linia lub pętla), typu żarówek (tradycyjne lub LED) oraz liczby kul. W wielu przypadkach istnieje możliwość wyboru koloru girlandy. Przygotowanie cotton balls krok po kroku Cotton balls można zrobić samodzielnie w domu. Taka girlanda będzie tańsza niż produkt ze sklepu. Do zrobienia cotton balls potrzeba: 12 lampek choinkowych na białym kablu , 12 balonów na wodę, 6 sztuk bandaży (o wymiarach 4 na 5 centymetrów), barwniki spożywczych w proszku (dowolna liczba), pompki do balonów, klej do drewna lub tapet, miseczki(tyle, ile jest barwników).   Sposób...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik