Anyż, pomarańcza i cynamon
© ratmaner/Fotolia.com
Styl życia

Stroik na Boże Narodzenie – choinka z makaronu i przypraw

Stroik na Boże narodzenie w postaci ręcznie robionej choinki z makaronu to pomysł na ozdobę na świąteczny stół lub prezent. Wykonanie choinki nie jest czasochłonne. Tradycyjne bombki, kokardki i koraliki można zamienić dekorując stroik bożonarodzeniowy aromatycznymi przyprawami.

Stroik na Boże narodzenie w postaci ręcznie robionej choinki z makaronu to pomysł na ozdobę na świąteczny stół lub prezent. Wykonanie choinki nie jest czasochłonne. Tradycyjne bombki, kokardki i koraliki można zamienić dekorując stroik bożonarodzeniowy aromatycznymi przyprawami i cytrusami.

 

Potrzebujesz:

  • 1 opakowania makaronu (kolanka z falbanką, muszelki, świderki, kokardki lub pióra),
  • brystolu A4,
  • kleju na gorąco,
  • sprayu (złoty lub srebrny),
  • taśmy lub zszywacza,
  • nożyczek,
  • do dekoracji dowolnych przypraw, np.: gwiazdy anyżu, jałowca, kardamonu, goździków, ziela angielskiego i kory cynamonu oraz suszonych plastrów cytrusów.

Sposób wykonania stroika na Boże Narodzenie

1. Karton zwiń w stożek dowolnej wielkości (choinka będzie tak duża, jak duży będzie przygotowany stożek). Stożek sklej taśmą lub zszyj zszywaczem i obetnij nadmiar papieru u dołu, tak aby stroik na Boże Narodzenie stał równo.

 

2. Przyklejaj makaron zaczynając od dołu stożka. Klej nakładaj na brzeg makaronu i lekko dociskaj makaron do stożka. Makaron należy przyklejać pojedynczo w równych liniach.

 

3. Po obklejeniu całej choinki udekoruj makaron sprayem w złotym lub srebrnym kolorze. Odstaw choinkę, aby farba wyschła na kilka minut.

 

4. Gdy spray wyschnie, zacznij ozdabiać stroik na Boże Narodzenie przyprawami.

 

5. Zacznij od przyklejenia klejem na ciepło gwiazdy anyżu na szczycie choinki. Kilka gwiazd anyżu możesz przykleić także niżej.

 

6. Pokrusz korę cynamonu na mniejsze kawałki i przyklej je do makaronu.

 

7. Choinkę udekoruj ziarnami jałowca, owocami kardamonu, zielem angielskim, goździkami i suszonymi plastrami cytrusów. 

 

8. Tak przygotowany stroik na Boże Narodzenie możesz postawić na świątecznym stole.


Choinka makaronowa
©karepa/Fotolia
Styl życia
Choinka z makaronu: pomysł na dekorację świąteczną
Choinka z makaronu to prosta w wykonaniu ozdoba świąteczna. Takie „drzewko” jest ekonomicznym i ciekawym sposobem na udekorowanie domu na czas Świąt Bożego Narodzenia. Poniżej kilka sposobów na to, jak wyczarować niezwykłe dekoracje ze zwykłego makaronu.

Choinka z makaronu to prosta w wykonaniu ozdoba świąteczna. Takie „drzewko” jest ekonomicznym i ciekawym sposobem na udekorowanie domu na czas Świąt Bożego Narodzenia. Poniżej kilka sposobów na to, jak wyczarować niezwykłe dekoracje ze zwykłego makaronu. Złota choinka z makaronu rurki Do przygotowania złotej choinki potrzebny będzie:" makaron rurki, złoty lub srebrny spray, tekturowy stożek, klej na gorąco, różnego rodzaju ozdoby – kolorowe koraliki oraz łańcuszek.   Do tekturowego stożka trzeba przykleić makaron, używając do tego kleju na gorąco. Przyklejanie należy zacząć od dołu stożka. Makaron należy przyklejać blisko siebie, aby tektura była jak najmniej widoczna. Kiedy makaron jest już przyklejony, można zacząć malować choinkę sprayem. Dobrze jest uprzednio położyć kawałek starej gazety pod choinkę, aby powierzchnia pod spodem się nie pobrudziła. Kiedy choinka zostanie pomalowana, trzeba poczekać, aż spray dobrze zaschnie. Po tym czasie można dekorować choinkę przy pomocy przygotowanych dodatków. Dodatki także można pomalować na złoto, ale nie jest to konieczne. Przygotowane dodatki równie dobrze będą wyglądały w kolorze czerwonym, zielonym. Kiedy choinka zostanie przystrojona, z powodzeniem może stanowić główną dekorację na wigilijnym stole . Srebrna choinka z makaronu muszelki Do wykonania srebrnej choinki potrzebne będą: paczka makaronu muszelki, arkusz brystolu, z którego powstanie stożek, klej, spray – najlepiej srebrny albo złoty, wstążeczki i brokat do dekoracji.   Sposób wykonania tej choinki będzie podobny do choinki z makaronu rurki. Na początku trzeba utworzyć z brystolu stożek, a następnie naklejać na nim za pomocą kleju makaron. Tutaj także trzeba pamiętać o tym, żeby makaron...

Choinki wykonane z włóczki
©noemosu/Fotolia
Styl życia
Choinka stożek: wykonanie ozdoby świątecznej krok po kroku
Materiałów, z których można wykonać choinkę stożek, jest wiele. Można użyć do tego włóczki, sznurka albo miękkiego drutu. Poniżej kilka sposobów na utworzenie choinki stożka przy użyciu wybranych surowców.

Materiałów, z których można wykonać choinkę stożek, jest wiele. Można użyć do tego włóczki, sznurka albo miękkiego drutu. Poniżej kilka sposobów na utworzenie choinki stożka przy użyciu wybranych surowców. Choinka stożek z włóczki Do przygotowania choinki stożka potrzebna będzie włóczka, papier brystol albo stożkowy styropian oraz wybrane dekoracje. Nie ma znaczenia, jakiego koloru będzie włóczka – jej wybór zależy od upodobań wykonującego choinkę.   Na stożek z brystolu albo ze styropianu należy nawinąć przygotowaną włóczkę. Nie trzeba się starać, aby włóczka była nawinięta równomiernie – im bardziej fantazyjnie, tym lepiej. Kiedy włóczka zostanie nawinięta, trzeba ją utwardzić klejem. Najlepiej nada się do tego klej w płynie. Jeszcze zanim klej wyschnie, można udekorować choinkę, przyczepiając niewielkie dekoracje. Następnie trzeba odczekać, aż klej całkowicie wyschnie, po czym należy zdjąć powstałą choinkę ze styropianowego albo papierowego szkieletu i ustawić w widocznym miejscu. Tak powstaje włóczkowa choinka w kształcie stożka. Choinka stożek ze sznurka Aby stworzyć choinkę stożek ze sznurka, potrzebny jest dłuższy kawałek sznurka, klej, styropianowy gotowy stożek oraz cekiny bądź suszone owoce do dekoracji.   Na przygotowany i nasmarowany klejem stożek należy równomiernie nawijać sznurek. Trzeba robić to dokładnie, pamiętając, aby zza sznurka nie był widoczny styropian. Sznurek należy nawijać od góry ku dołowi stożka.   Kiedy sznurek zostanie nawinięty, choinka jest właściwie gotowa. Aby ją jednak jeszcze upiększyć, należy ozdobić ją przygotowanymi ozdobami. Mogą to być suszone owoce albo cekiny imitujące bombki. Choinka stożek z szyszek Do przygotowania choinki stożka z szyszek potrzebne będą: gotowy stożek wykonany ze styropianu lub brystolu, szyszki, klej na...

Stroik z gwiazdą Betlejemską
© seanlockephotography/Fotolia.com
Styl życia
DIY - stroik z gwiazdą Betlejemską z bibuły
Stroik z bibuły na Boże Narodzenie jest miłym akcentem podczas rodzinnych spotkań. Można go postawić na wigilijnym stole.

Stroik z bibuły na Boże Narodzenie jest miłym akcentem podczas rodzinnych spotkań. Można go postawić na wigilijnym stole.   Stroik z bibuły jest odmianą od stroików ze świeżych gałązek choinkowych, ponieważ jest trwalszy i może cieszyć oko wiele lat. Bibuła daje nam mnóstwo możliwości , możemy z niej wykonać stroik z gwiazdą betlejemską, czy kolorowymi kwiatami. Stroiki najczęściej wykonywane są na podstawie w kształcie koła. Stroik na stół – co jest potrzebne do wykonania stroika z bibuły Do wykonania świątecznego stroika potrzebujesz następujących rzeczy: kleju – może być zwykły klej do papieru w sztyfcie lub w tubce, około 20 miękkich, cienkich drucików o długości około 10 cm, jednego drucika o długości około 5 cm do zamontowania świecy, zapalniczki, ostrych nożyczek, bibuły (3 rolek) w kolorze ciemnozielonym, pianki zdobniczej wielkości arkusza A4 , perełek, koralików, łańcuszków, kolorowych kokardek, grubej świecy o długości około 15 cm w dowolnym kolorze. Choinkowy stroik – sposób wykonania krok po kroku Wytnij z gąbki koło o średnicy około 30 cm (możesz je odrysować od małego talerza). Całą bibułę potnij w paski (przez całą grubość rulonu bibuły) o szerokości 5 cm. Każdy pasek ponacinaj – ale nie do końca, wszerz na mniejsze paski o grubości około 1 cm. Powstaną postrzępione falbanki. Rozwiń paski – otrzymasz w ten sposób długie ponacinane odcinki. Każdy z mniejszych pasków skręcaj ostrożnie – żeby nie oderwać go od reszty – tak, aby powstały frędzle (będzie to przypominało popularne kiedyś bluzki z frędzlami). Otrzymasz skręcane igiełki w rzędach. Przygotuj druciki – po jednym na każdy pasek bibułowego igliwia. Każdy z nich zegnij na pół, w kształcie bardzo wąskiej litery U....

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner