Sztuczna gwiazda betlejemska
© tetxu/Fotolia.com
Styl życia

Gwiazda betlejemska – wykonaj ją samodzielnie z krepiny i bibuły

Gwiazdę betlejemską możesz zrobić samodzielnie z krepiny. Potrzebujesz do tego odrobiny wolnego czasu i kilka niezbędnych do jej wykonania rzeczy.

Gwiazdę betlejemską możesz zrobić samodzielnie z krepiny. Potrzebujesz do tego odrobiny wolnego czasu i kilka niezbędnych do jej wykonania rzeczy.

 

Gwiazda betlejemska idealnie nadaje się na świąteczny stół. Wykonanie tej ozdoby świątecznej jest dość czasochłonne. Końcowy efekt jest jednak imponujący, dlatego warto poświęcić wolny czas na zrobienie dekoracji.

Gwiazda betlejemska z krepiny – jak zrobić krok po kroku?

Do wykonania gwiazdy betlejemskiej potrzebujesz:

  • bordowej/czerwonej i zielonej krepiny,
  • jasnobeżowej bądź żółtej i zielonej bibuły,
  • patyka,
  • kleju w płynie,
  • drucika bądź zielonej nitki,
  • nożyczek.

Krok I

Pręciki – z zielonej bibuły wytnij pasek o szerokości mniej więcej 3-4 cm. Następnie skręć pasek bibuły formując z niego cienki pręcik, a przy samym końcu robiąc supełek. Niepotrzebną część odetnij nożyczkami, a pozostaw jedynie pręcik. Tak samo postępuj z bibułą w kolorze żółtym. Następnie złącz pręciki zielone z żółtymi i owiń je drucikiem, tak by przylegały do siebie

 

Płatki kwiatów – z czerwonej bibuły wytnij około 30-40 płatków kwiatu o wymiarach takich, jakie chcesz uzyskać, np. o 5-6 cm długości i 10 cm szerokości.

 

Listki – kolejnym krokiem jest wycięcie listków. Najlepiej wytnij je z zielonej bibuły. Listki mogą być różnych rozmiarów.

 

Odcinanie drucika – przygotuj kilka drucików o długości około 10 cm, nasmaruj je klejem w sztyfcie i owiń je paseczkami z czerwonej bibuły. Następnie, każdy z tych drucików przyklej klejem  połowy płatków kwiatu. Tak samo postępuj z listkami, do których również przygotuj druciki owinięte zieloną bibułą.

Krok II

Składanie gwiazdy – wytnij cienki pasek z zielonej bibuły, nasmaruj go klejem i owiń nim dół pręcików. Podczas owijania pręcików dodawaj przygotowane wcześniej płatki kwiatów, aż uzyskasz piękny, duży kielich. Następnie z dłuższego drutu zrób łodygę, przyczep ją do dołu kielicha za pomocą drutu i owiń ją również zieloną bibułą. Do łodygi dołączaj listki, które będziesz okręcać drutem, tak by trzymały się przy niej, a na sam koniec całą łodygę owiń zieloną bibułą.


Samodzielne wykonywanie ozdób z papieru
© mariesacha/Fotolia.com
Styl życia
Ozdoby choinkowe własnej roboty – bombki i gwiazda betlejemska
Ozdoby choinkowe własnej roboty nadadzą choince oryginalny wyraz. Ponadto jest to doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną – do przygotowania ozdób choinkowych z bibuły warto zaangażować również dzieci.

Ozdoby choinkowe własnej roboty nadadzą choince oryginalny wyraz. Ponadto jest to doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną – do przygotowania ozdób choinkowych z bibuły warto zaangażować również dzieci. Ozdoby choinkowe z bibuły - bombki Potrzebujesz: gładkiej bibuły w kolorze granatowym i złotym, kubka, zatemperowanego ołówka, kleju, nożyczek, igły, nitki. Wskazówka: aby przyspieszyć pracę, najpierw złóż bibułę na kilka warstw, a dopiero później odrysuj koło kubkiem.   Sposób wykonania: Przekręć kubek dnem do góry i odrysuj od niego koło na granatowej bibule (im więcej wykonasz kółek, tym więcej bombek otrzymasz – na jedną bombkę potrzebujesz około 5 kółek granatowych). Przekręć kubek dnem do góry i odrysuj od niego koło na złotej (ew. żółtej) bibule (im więcej wykonasz kółek, tym więcej bombek otrzymasz – na jedną bombkę potrzebujesz około 5 złotych kółek). Wytnij koła z bibuły. Na każdym kółku naszkicuj osiem pionowych kresek, zaczynając od środka koła, po jego brzeg (otrzymasz osiem trójkątów). Złóż każde kółko na trzy części – zgodnie z narysowanymi liniami. Ponacinaj linie narysowane ołówkiem na zagięciach – do więcej niż połowy długości linii. Każdy trójkąt nawiń na ostrze ołówka i sklej w miejscu zgięcia (po sklejeniu wyciągnij ołówek). Powstaną gwiazdki. Nawlekaj naprzemiennie gwiazdy – raz granatową, raz złotą, na podwójną nitkę. Ściśnij nitkę, zawiąż supeł. Gotowe! Ozdoby choinkowe z bibuły – gwiazda betlejemska Potrzebujesz: marszczonej bibuły, najlepiej w kolorze czerwonym, złotym lub żółtym oraz bibuły w kolorze zielonym, nożyczek, kleju, patyka, drucika, nici.   Sposób przygotowania: Z bibuły wytnij kwadrat o wymiarze 15x15 cm....

Stroik z gwiazdą Betlejemską
© seanlockephotography/Fotolia.com
Styl życia
DIY - stroik z gwiazdą Betlejemską z bibuły
Stroik z bibuły na Boże Narodzenie jest miłym akcentem podczas rodzinnych spotkań. Można go postawić na wigilijnym stole.

Stroik z bibuły na Boże Narodzenie jest miłym akcentem podczas rodzinnych spotkań. Można go postawić na wigilijnym stole.   Stroik z bibuły jest odmianą od stroików ze świeżych gałązek choinkowych, ponieważ jest trwalszy i może cieszyć oko wiele lat. Bibuła daje nam mnóstwo możliwości , możemy z niej wykonać stroik z gwiazdą betlejemską, czy kolorowymi kwiatami. Stroiki najczęściej wykonywane są na podstawie w kształcie koła. Stroik na stół – co jest potrzebne do wykonania stroika z bibuły Do wykonania świątecznego stroika potrzebujesz następujących rzeczy: kleju – może być zwykły klej do papieru w sztyfcie lub w tubce, około 20 miękkich, cienkich drucików o długości około 10 cm, jednego drucika o długości około 5 cm do zamontowania świecy, zapalniczki, ostrych nożyczek, bibuły (3 rolek) w kolorze ciemnozielonym, pianki zdobniczej wielkości arkusza A4 , perełek, koralików, łańcuszków, kolorowych kokardek, grubej świecy o długości około 15 cm w dowolnym kolorze. Choinkowy stroik – sposób wykonania krok po kroku Wytnij z gąbki koło o średnicy około 30 cm (możesz je odrysować od małego talerza). Całą bibułę potnij w paski (przez całą grubość rulonu bibuły) o szerokości 5 cm. Każdy pasek ponacinaj – ale nie do końca, wszerz na mniejsze paski o grubości około 1 cm. Powstaną postrzępione falbanki. Rozwiń paski – otrzymasz w ten sposób długie ponacinane odcinki. Każdy z mniejszych pasków skręcaj ostrożnie – żeby nie oderwać go od reszty – tak, aby powstały frędzle (będzie to przypominało popularne kiedyś bluzki z frędzlami). Otrzymasz skręcane igiełki w rzędach. Przygotuj druciki – po jednym na każdy pasek bibułowego igliwia. Każdy z nich zegnij na pół, w kształcie bardzo wąskiej litery U....

©defpics/Fotolia
Styl życia
Jak zrobić adwentowy wieniec, stroik i lampion - krok po kroku
Ozdoby adwentowe, którymi najczęściej przystraja się dom, to stoik świąteczny w postaci małego wieńca lub lampion. Popularne stroiki są okrągłe i robione z gałązek świerku. Lampiony ze słoika, papieru lub puszki to ładna dekoracja np. parapetu.

Ozdoby adwentowe, którymi najczęściej przystraja się dom, to stoik świąteczny w postaci małego wieńca lub lampion. Popularne stroiki są okrągłe i robione z gałązek świerku. Lampiony ze słoika, papieru lub puszki to ładna dekoracja np. parapetu.   Przystrajanie domu to dla wielu osób, jedna z najprzyjemniejszych czynności przed Bożym Narodzeniem. Ozdoby adwentowe nadają wnętrzom wyjątkowo świąteczny klimat , a niektóre z nich, np. stroiki, ładnie pachną, ponieważ robi się je ze świeżych gałązek świerku lub innego drzewa iglastego . Wieniec adwentowy na stół świąteczny, krok po kroku Koło na podstawę wieńca można kupić, np. w kwiaciarni, albo zrobić ze słomy. Układa się ją ciasno przy sobie, formułując koło i związuje sznurkiem lub wytrzymałą żyłką. Stroik najładniej wygląda postawiony na stole lub innym widocznym miejscu.   Potrzebujesz: słomianego, wiklinowego lub plastikowego koła, 4 świeczek, 4 metalowych podstawek (mogą to być kapsle lub monety), mocnego kleju, 1 dużej gałązki świerku, 1 gałązki tui, czerwonej wstążki lub tasiemki, kawałka łańcucha choinkowego , sekatora (do podcinania gałęzi), cienkiego drutu.   Sposób wykonania: W 4 miejscach na kole przyklej metalowe podstawki (posłużą później do umocowania świec). Do koła przymocuj drutem gałązki świerku , pamiętając, by układać je w tym samym kierunku. Dodaj gałęzie tui. Stroik obwiąż łańcuchem. Z tasiemki zrób dużą kokardę i przywiąż ją do stroika. Na metalowe podstawki postaw świece (przyklej je klejem lub gorącym woskiem).   Gotowe! Nastrojowy lampion adwentowy, krok po kroku Adwentowe lampiony można zrobić z kartonu, słoika albo puszki. Do środka lampionu papierowego zazwyczaj...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner