Stroik z gwiazdą Betlejemską
© seanlockephotography/Fotolia.com
Styl życia

DIY - stroik z gwiazdą Betlejemską z bibuły

Stroik z bibuły na Boże Narodzenie jest miłym akcentem podczas rodzinnych spotkań. Można go postawić na wigilijnym stole.

Stroik z bibuły na Boże Narodzenie jest miłym akcentem podczas rodzinnych spotkań. Można go postawić na wigilijnym stole.

 

Stroik z bibuły jest odmianą od stroików ze świeżych gałązek choinkowych, ponieważ jest trwalszy i może cieszyć oko wiele lat. Bibuła daje nam mnóstwo możliwości, możemy z niej wykonać stroik z gwiazdą betlejemską, czy kolorowymi kwiatami. Stroiki najczęściej wykonywane są na podstawie w kształcie koła.

Stroik na stół – co jest potrzebne do wykonania stroika z bibuły

Do wykonania świątecznego stroika potrzebujesz następujących rzeczy: kleju – może być zwykły klej do papieru w sztyfcie lub w tubce, około 20 miękkich, cienkich drucików o długości około 10 cm, jednego drucika o długości około 5 cm do zamontowania świecy, zapalniczki, ostrych nożyczek, bibuły (3 rolek) w kolorze ciemnozielonym, pianki zdobniczej wielkości arkusza A4, perełek, koralików, łańcuszków, kolorowych kokardek, grubej świecy o długości około 15 cm w dowolnym kolorze.

Choinkowy stroik – sposób wykonania krok po kroku

 • Wytnij z gąbki koło o średnicy około 30 cm (możesz je odrysować od małego talerza).
 • Całą bibułę potnij w paski (przez całą grubość rulonu bibuły) o szerokości 5 cm.
 • Każdy pasek ponacinaj – ale nie do końca, wszerz na mniejsze paski o grubości około 1 cm. Powstaną postrzępione falbanki.
 • Rozwiń paski – otrzymasz w ten sposób długie ponacinane odcinki.
 • Każdy z mniejszych pasków skręcaj ostrożnie – żeby nie oderwać go od reszty – tak, aby powstały frędzle (będzie to przypominało popularne kiedyś bluzki z frędzlami). Otrzymasz skręcane igiełki w rzędach.
 • Przygotuj druciki – po jednym na każdy pasek bibułowego igliwia. Każdy z nich zegnij na pół, w kształcie bardzo wąskiej litery U.
 • Drucikiem zaczep bibułę w jego zagięciu, ściśnij drucik i owijaj bibułę wokół, tak, aby powstały choinkowe gałązki. Zrób tak z każdym poskręcanym paskiem. Zostaw około 2-3 cm nieowiniętego drucika na końcu, aby bibuła się tam nie odwijała posmaruj ją klejem.
 • Aby upodobnić gałązkę do naturalnie wyglądającej, należy ją rozbudować. W tym celu przyłącz do jednej gałązki po dwie po bokach mocując je wystającym drucikiem. Staraj się zrobić to w taki sposób, aby drucik nie wystawał.
 • Teraz zamontuj świecę. W tym celu weź drucik i podgrzej jego koniec zapalniczką. Wciśnij go w spód świecy równolegle tak, aby wystawał na 2-3 cm. Zamocuj świecę pośrodku gąbki.
 • Gotowe gałązki wpinaj w gąbkę wokół świecy. Udekoruj je koralikami i kokardkami. 
 • Stroik jest gotowy!

Stroik z szyszek
© Africa Studio/Fotolia.com
Styl życia
DIY – stroik bożonarodzeniowy z szyszek
Jak zrobić stroik świąteczny na Boże Narodzenie? Szyszki są idealnym surowcem, który nadaje się do tworzenia stroików, wieńców oraz ozdób choinkowych. To miły akcent na wigilijnym stole, bardzo prosty w wykonaniu i niedrogi.

Jak zrobić stroik świąteczny na Boże Narodzenie? Szyszki są idealnym surowcem, który nadaje się do tworzenia stroików, wieńców oraz ozdób choinkowych. To miły akcent na wigilijnym stole, bardzo prosty w wykonaniu i niedrogi. Stroik na boże narodzenie – jak zrobić stroik świąteczny z szyszek Aby pozbierać szyszki wcale nie musimy jechać do lasu. Bardzo często w miejskich parkach znajdziemy kilka drzew iglastych. Podczas jesiennych spacerów warto zbierać też jemiołę, gałązki jarzębiny, kasztany i kolorowe liście, które później wykorzystamy do tworzenia niepowtarzalnych ozdób . Wykonanie stroika świątecznego z szyszek wymaga wcześniejszego zaopatrzenia się w kilka niezbędnych akcesoriów.   Potrzebne nam będą: klej w pistolecie (na przezroczyste sztyfty – do kupienia w każdym dużym supermarkecie), kawałek pianki - gąbki zdobniczej (wytniemy z niej koło o średnicy 30-45 cm) , wykałaczka, patyczek do szaszłyków lub metalowy szpikulec do robienia dziurek, kokarda, gałązki jarzębiny, jemioły , średniej wielkości świeca, kawałek sztywnego drutu (około 5 cm – będzie potrzebny do zainstalowania świecy w stroiku), zapalniczka, ołówek, nożyk introligatorski lub nożyczki. Atrakcyjne Home and You promocje to świetna okazja, aby sprawić sobie piękny stroik świąteczny wykonany z szyszek! Jak zrobić stroik świąteczny – sposób wykonania Odrysuj na piance koło, np. od małego talerzyka – średnica powinna odpowiadać liczbie szyszek, które masz (będziesz je mocować po zewnętrznej stronie koła z pianki) oraz ich wielkości, ważne by nie było ich za mało .   Przymocuj szyszki za pomocą kleju blisko siebie po obwodzie, tak aby na zewnątrz nie wystawało zbyt dużo gąbki. Podgrzej koniec drucika i wtop go równolegle w...

Stroik ze świerku
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Świerkowy stroik na wigilijny stół – jak go zrobić?
Stroik na Boże Narodzenie można wykonać samodzielnie z gałązek świerku. Będzie on stanowił piękną, pachnącą lasem ozdobę wigilijnego stołu.

Stroik na Boże Narodzenie można wykonać samodzielnie z gałązek świerku. Będzie on stanowił piękną, pachnącą lasem ozdobę wigilijnego stołu. Co jest potrzebne do wykonania stroika na Boże Narodzenie? Do wykonania stroika wigilijnego ze świerku będziesz potrzebować: okrągłego stelaża, ok. 25 cm średnicy (lub pięciu gałązek wierzby, jeśli chcesz wykonać go samodzielnie), długiego, najlepiej zielonego, miękkiego drutu, kombinerek albo szczypców do cięcia drutu, kawałka gąbki florystycznej, gałązek świerku (może też być kilka gałązek jodły i tui), szypułek rośliny z czerwonymi owocami, np. głogu, innych elementów dekoracyjnych, np. perełek, małych bombek , czerwonych kokardek, szyszek, świecy w kolorze pasującym do pozostałych ozdób. Jak samodzielnie wykonać stelaż stroika na Boże Narodzenie? Do wykonania okrągłego stelaża potrzebujesz 5 długich, cienkich i giętkich gałązek wierzby i drutu. Zwiń gałązki tak, żeby utworzyły koło, przeplataj gałązki pod sobą. Żeby konstrukcja była bardziej stabilna, możesz dodatkowo oplatać je drutem. Gotowe. Jak na stelażu umieścić gałązki świerku? Jeśli masz już podstawkę, możesz przystąpić do oplatania jej gałązkami świerku. Zacznij od najdłuższych gałązek (ok. 30 cm) świerku. Przyłóż gałązkę do stelaża i owiń ją drutem, w ten sposób przymocujesz ją do stelaża. Owijaj stelaż gałązkami tak, żeby całkowicie go zasłoniły. Kiedy w ten sposób zrobisz pierwszą warstwę, możesz przywiązywać do stroika coraz krótsze gałązki świerku. Rób to do momentu, kiedy wieniec ze świerku uzyska pożądaną grubość. Włóż do środka wieńca gąbkę florystyczną i sprawdź, czy gałęzie już ją zakrywają. Jeśli nie, dołóż ich więcej lub przytnij gąbkę. Pamiętaj jednak,...

Anyż, pomarańcza i cynamon
© ratmaner/Fotolia.com
Styl życia
Stroik na Boże Narodzenie – choinka z makaronu i przypraw
Stroik na Boże narodzenie w postaci ręcznie robionej choinki z makaronu to pomysł na ozdobę na świąteczny stół lub prezent. Wykonanie choinki nie jest czasochłonne. Tradycyjne bombki, kokardki i koraliki można zamienić dekorując stroik bożonarodzeniowy aromatycznymi przyprawami.

Stroik na Boże narodzenie w postaci ręcznie robionej choinki z makaronu to pomysł na ozdobę na świąteczny stół lub prezent. Wykonanie choinki nie jest czasochłonne. Tradycyjne bombki, kokardki i koraliki można zamienić dekorując stroik bożonarodzeniowy aromatycznymi przyprawami i cytrusami.   Potrzebujesz: 1 opakowania makaronu (kolanka z falbanką, muszelki, świderki, kokardki lub pióra), brystolu A4, kleju na gorąco, sprayu (złoty lub srebrny), taśmy lub zszywacza, nożyczek, do dekoracji dowolnych przypraw, np.: gwiazdy anyżu, jałowca, kardamonu, goździków, ziela angielskiego i kory cynamonu oraz suszonych plastrów cytrusów. Sposób wykonania stroika na Boże Narodzenie 1. Karton zwiń w stożek dowolnej wielkości ( choinka będzie tak duża, jak duży będzie przygotowany stożek). Stożek sklej taśmą lub zszyj zszywaczem i obetnij nadmiar papieru u dołu, tak aby stroik na Boże Narodzenie stał równo.   2. Przyklejaj makaron zaczynając od dołu stożka. Klej nakładaj na brzeg makaronu i lekko dociskaj makaron do stożka. Makaron należy przyklejać pojedynczo w równych liniach.   3. Po obklejeniu całej choinki udekoruj makaron sprayem w złotym lub srebrnym kolorze. Odstaw choinkę, aby farba wyschła na kilka minut.   4. Gdy spray wyschnie, zacznij ozdabiać stroik na Boże Narodzenie przyprawami.   5. Zacznij od przyklejenia klejem na ciepło gwiazdy anyżu na szczycie choinki. Kilka gwiazd anyżu możesz przykleić także niżej.   6. Pokrusz korę cynamonu na mniejsze kawałki i przyklej je do makaronu.   7. Choinkę udekoruj ziarnami jałowca, owocami kardamonu, zielem angielskim, goździkami i suszonymi plastrami cytrusów.    8. Tak przygotowany stroik na Boże Narodzenie...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner